Bu zamanda ki evlilikler neden eskiler kadar uzun sürmüyor?

Böyle olunca insan evlenmekten korkar oldu... Sabır , sevgi, SAYGI , sadakat kalmamış dünya nereye gidiyor?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes kendini düzeltse sorun kalmayacak aslında
    Fakat hep başkalarını yargılamaktan kendini göremez olmuşlar

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Insanlarda az hosgoru az tahammul cok ego var cunku

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• neden mi?
    Melih Cevdet'e sormuşlar 'evlilik nedir' diye. Eskiden demiş, kız tarafının ve oğlan tarafının ailesi biraraya gelir, yeni çiftin kuracağı yuva için beraber hazırlık yapılır, beraberce yeni ev düzülürdü. Tabi o zamanlar evler genelde bahçe içinde müstakil evlerdi. O yüzden buna 'evlenmek' denirdi. Şimdi ise yeni evliler apartman dairelerinde yani katlarda oturuyorlar, bu yüzden artık evlilik 'katlanmaktır' demiş.'

1|0
    0|0
  • Kadını da erkeği de evliliği ve boşanmayı gözünde o kadar büyütmediği için günümüzün evlilikleri kısa sürüyor. Ortada bir de çocuk varsa kadınlar eskiden çocuk için de mücadele ederdi (çoğunluğu halen ediyor gerçi) ama daha geçen hafta görüştüğüm bir kadın bile aman bana ne havasında, o istediği gibi gezip tozacak hayatını yaşayacak çocuğu ben mi bakacam, velayeti de o alsın bana ayak bağı olmasın düşüncesinde. İstemeden, tanımadan, aile baskısıyla, çocuk yapmak için yapılan evlilikler, rahat seks yapmak için yapılan evlilikler bitmeye mahkum.

0|0
    0|0
  • Cok basit cunki insanlar "ask" evliligi yapiyor eskiler gorucu usulu oluyordu ve yahut en azindan bir ahlak cercevesinde erkek kiz evlilige karar veriyordu. Ailelerde isin icinde oldugu icin saygi onem kazaniyordu. Sevgi mana kazaniyor. SADAKAT vardi iste anliyacagin

0|0
    0|0
  • Eskiden insanlar daha çok önem verirdi bu tür konulara çünkü sevgiler temizdi simdiki gibi cinsel amaçlı değildi. Bir çoğunun amacı cinselliği yaşamak ardından birbirine alışkanlıklar başlıyor bunada aşk diyorlar evlenincede olaylar patlak veriyor işte.

0|0
    0|0
  • Boşanmak için bahane arıyo şimdiki insanlar

1|0
    0|0
  • tahammül yok

0|0
    0|0
  • bence ınsanlarımızda saygı kalmamıs. herkes kendısıne asırı fazla guvenıyo kendını bıse sanıyo. zaten bı saygı olsa gerısı olur. onceden mıllet dugunde gorurmus karısını.70 yıl evlı kalıyolar. sımdı evlenmeden 5 sene once tanısıyorlar.5 ay evlı kalıyolar.

0|0
    0|0
  • Özentilik ve kızların eğitimi artması ya da ekonomik bağımsızlik kazanmasi

0|0
    0|0
  • eskiden aman atma lazım olur mantığı vardı. her eşya mutlaka atılmadan önce başka alanda kullanılırdı.
    şimdi amaan nolcak yenisini alırız mantığı var.
    hayatın her alanında bakış açısı önemli

0|0
    0|0
  • Iste bu yuzden butun tabularimi yiktim ve gorucu usulu olsun istedim

0|0
    0|0
  • iyice tanımadan evleniyorlar

0|0
    0|0
  • Cunku evlenmeden once her halti nikahsiz yasiyorlar sonrasina bisey kalmiyor sıkılip ayriliyorlar

0|0
    1|0
  • bu zaman da kimsede allah korkusu kalmamış arkadaşım...

1|0
    0|0
  • Herşey hızlı tüketiliyor..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çünkü eskiden kötü giden bir evlilikte "elalem ne der" kaygısı daha çok baskındı ve insanlar kararları ile hayatlarını o şekilde yönlendiriyordu. Artık bu elalem ne der kaygısı azaldı, insanlar gelişti ve kendi hayatlarının (bilakis insan hayatının) önemini anlamaya başladılar.

0|1
    0|0
  • Cunki eskiden kırılan birşeyi onarılıyordu, sabır vardı ve saygı vardı şimdiki evlilikte birşey kırıldığında hemen çöpe atılıyor (kalp) saygı hic kalmadı ve sabır hic kalmadı. Eskiden birisi sinirli olduğunda öbürü alttan alırdı şimdi biri sinirliyse öbür daha cok sinirli ve olay daha cok buyuyor ve boşanmaya gidiyor maalesef.

0|1
    0|0
  • çünkü teklonoji çağındayız bir zaman sonra düzelecek

0|0
    0|0
  • İki günde tanıdığı adamla kızla evlenince öyle oluyor işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...