Kendimden nefret bile etmiyorum kendime acıyorum?

merhaba 19 yaşımdayım bu yaşa gelene kadar geçmediğim görmediğim yol kalmadı diyebilirim. . madde bağımlılığım vardı şükür Allaha 9 aydır kullanmıyorum namaza başladım açıklığı o kadar seven ben şu an tam dine gore kapalıyım ancak bu bağımlilik benden çok şeyler aldı aslında tutucu bir ailem var fakat işler başka oldu mesela kız değilim 6- 7 kişiyle oldum yalnız bakıyorum acısı yeni yeni çıkıyor şu an bunları yazarken bile ağlıyorum ama elimden hiç bir şey gelmiyor işin bur imtihan tarafı da akrabalarımizdan birini cok istiyorum ama dedigim gibi ben her seyi anlatır yalan soylemem böyle oluncada beni asla istemez sevse de olmaz biliyorum tövbe edip Rabbime sıgındım fakat hayatım boyunca hep karşıma çıkacak bu ve utanıyorum yediremiyorum kendime diyelim beni biri böyle kabul etti ama ben doğacak çocuklarım dan utanırim bilmeseler bile annelerinin ben olduğumu bilmek bna yeteri kadar yara zaten çok sevilen bir insanım ama elin görün ki bu rezillikleri pek az kisi biliyor yani birini istesem onu bile söyleyemem akrabalardan biri beni düşünse evladına ister istemez hemen kesinlikle olmaz diyip katı bir şekilde kapatıyorum konuyu yeteri kadar harcanmadim mı zaten oysa cok başka hayal etmiştim olmadı... dinlediniz işte çoğunuz ahlaksız falan belki daha ağrılarını dediniz haklısıniz peki ben ne yapmalıyım onu söyleyin bu yol nasıl devam eder böyle bir bayan nasıl yaşar. .

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Nerden nereye degilmi? Yegenim.
    Tövbe edip dogru yolu bulmussun iste.
    Neden bundan sonrasina bakmak varken gecmisini sorguluyorsun hep.
    Müslüman olmak mutsuz etmesin bu kadar.
    Cocuklarina cok iyi bir anne olacaginada eminim inan. dogacak cocuklarindan neden utanacaksin ki?
    Senin simdiki halini begense sevsede ; gecmisini bilen ve oldugun gibi birisi mutlaka cikacaktir karsina.
    Bu siteden bile tanisdigim cok kisi var inan.
    Kimisi hayatini yasarken kimiside senin gibi dogru yolu bulmus ve hep kendini sorguluyor.
    Parayla iliski yasayan birine asik olup onu o yasantisindan kurtarmak isteyen bile var yegenim.
    Bu konuda söylenecek cok sey var.
    Diledigin gibi yazabilirsin.
    Senin gibi birisine deztek olmak göremediklerini göstermek yasini almis abi diyecegin ben gibi birinin görevidir diyorum.
    Grsrz yegenim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendini değerli gör

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bacak arası hiç bir insanın değerini belirlemez.
    Bu bakış açısından kurtulman lazım zira namus dediğimiz şey vicdanın bekareti ile alakalı bir durumdur.

1|2
    0|0
  • arkadaşım kesinlikle okuduktan sonra ahlaksız falan demedim hatta helal olsun kıza diye tepki verdim canını sıkma lütfen Allah katında samimi olduktan sonra affedilmiyecek tek günah kul hakkıdır yeterki sen samimi ol tövbende ibadetinde. İmtihanın bir süre devam edebilir rabbim seni sınayabilir eğer samimiysen dik dur samimiyetini ihlasını kaybetme eğer bu imtihanları geçersen emin ol Rabbim sana çok başka kapılar açar ve hayatın düzene girer. Allah ol dedikten sonra olmayacak şey varmıdırki yeterki dua etmesini istemesini bilelim samimiyetimizden taviz vermeyelim. Konuşmak istersen mesaj atabilirsin Rabbim yolunu açık bahtını güzel eylesin inşallah selametle.

0|0
    0|0
  • Bu günden sora kendine güveniyormusun asıl önemli olan bu insanların ne düşündüğü sadece seni etkileyen kısmı önemli diğer herşey laf olsun herkes her duruma düşebilir bizim dinimiz islam islamiyet kimseye seni yargılama yetkisini vermedi sana güvenip geçmişini öğrenip 180 dönenlerin cahil olduklarını gösteriyor kimsenin gerçekle yüzleşecek cesareti yok sonuç olarak insanları düşünerek yaşarsan o cahilliği sende yapmış olursun tamam insansın sonuçta ister istemez düşünürsün üzülürsün ama Allah'a sığın gerçeğin bu olduğunu bil af dile o düşüncelerden uzak tut kendini bu şekilde gidersen dışlanan kişiyken aranan kişi olduğunu görecen

0|0
    0|0
  • bağışlaması sonsuz olan allah dilerse hepimiz anında ziyanda oluruz ya da kazanırız. kendimizi kurtardık mı başkasını yargılayalım?
    bazen doğru yolu bulmak için yanlış yollara sapmak gerekir.
    herkesin sınavı farklı ve herkesin mertebesi aynı olamaz. cennet bu yüzden kat kat...

0|0
    0|0
  • Ilk defa bunlari soyleyen birine karsi olumlu dusundum. Sen tovbe etmissin bu guzel. Gecmise takilip gelecegini maffetme. Olmusla ölmüse care yok derler. Kendinden nefret etme hatasiz kul olmaz cevrendeki insanlarda cok temiz degil herkesin kusuru hatasi var.

0|0
    0|0
  • gene 6-7 kişi iyi azmış. madde bağımlısın diye daha fazla kişiyle yatabilirdin. ha bide bu 6-7 kişiyle kac defa yaptığın var.

0|0
    0|0
  • ahkam kesmek hiçbirimize düşmez ama madem tövbe etmiş kendini kötülüklerden arındırmışsın ozaman bundan sonrasında çok çok fazla sabır göstermen lazım. sürekli dua et hakkında hayırlısını iste. inş bundan sonraki hayatın da pişmanlıkların olmaz arkadaşım...

0|0
    0|0
  • Evlenmeden biriyle olmak utanılacak bir şey değil. Bu tamamen ailenni sana empoze ettiği yobaz, "düşünmeme sistemi".

0|0
    0|0
  • totonuz sıkışınca hemen namaza başlayın zaten !!!

0|0
    0|0
  • Kimsenin ne dediği önemli değil,
    Önemli olan tövbenin Allah'ın kabul etmesidir. Sen başkaları ne diyecek, nasıl düşünecek diye yaşama.
    Allah'a layık olmaya çalış. Gerisi mühim değil.

0|0
    0|0
  • İnsanoglunun en guzel ozelligi unutmasi.. zamanla gecmis gunlerini hatirlamicaksin bile.. Kendine sans ver; naparsan yap madde kullanmaya donme yeter gerisi teferruat

0|0
    0|0
  • Bildiğin yolda devam et doğruyu bulmussun.

0|0
    0|0
  • Sen zaten doğru yolu bulmusşun Hatayı herkes yapar kendini yıpratma Allah'a sığın o sana doğru yolu gösterir Allah'a emanet ol

0|0
    0|0
  • 6-7 kişi ile yatmak ne demek ya ohoo valla dünyadaki tek kişi kalsanda senle evlenmem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Cok uzuldum senin adina.. bence doğruyu herzaman için soylemelisin dürüstlük sana hayatının mutluluğunu kazandırabilir allaha emanet ol kardeşim

0|2
    0|0
  • öncelikle seni gönülden kutlarım kardeşim helal olsun dönmesini başarmışsın yapamayanlarda var şu an için önemli olan rabbin affetmesi başka kimseninde bilmesine gerek yok bence evet evlendiğin kişden saklamak dinen de günah ama mutlu bir evlilik güzel çocuklar istiyorsan unutmayı dene yaşanmamış say evleneceğin kişiyede anlatma erkekler affetmez mutlaka bir gün yüzüne vurur ki bence kolay yutulaacak şeylerde değil en iyisi söylememek

0|0
    0|0
  • Daha cok dua et Allah sana yol gosterecektir insaallah dua et

0|0
    0|0
  • tövbe etmen doğru yolu bulman muhteşem olmuş, Allah'a her zaman güven en doğru kişiyi karşına çıkaracak, geçmiş geçmişte kaldı senin bunlardan pişman olmann bile harikulade bir şey, sen önüne bak ve dua et :)

0|0
    0|0
  • kendine acımayı bırak, tövbe et, olan olmuş artık geçmişi unut.

0|0
    0|0
  • yaşanıyo ya bu kadar sıkıntı yapma. yapman gerekenlerin çoğunu yapmş ve dğru yola grmişssin ztn. bu yoldan şaşma sadece. mutlaka güzellikler seni bulucaktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...