Doğuda yaşayanlar?

İzmirde yaşıyorum hiç anadolu ve doğuya gitmedim orda hayat gerçekten yobaz mı anlatıldıgı gıbı?

0|0
18|51

En İyi Erkek Görüşü

• izmirde bulabileceğin rahatlık , gezmeler v. s orada bulamazsın ya da güzel yerler. İnsanları sıcak kanlıdır burasıda bir gerçek. Ama İzmir gibi bir yerden geldiğini bilmeleride sana asılmalarını daha çok yobazlık yapmalarını sağlayabilir. Karışık anlayacağın pek sevemezsn 😁

0|1
    1|2

En İyi Kız Görüşü

• Çok saçma.. Neden insanlar böyle bir genelleme yapar kendi bulundukları yeri iyi gösterme çabası mı anlamadım ben Erzurumluyum Aydında yaşıyorum her iki bölgeyi de yeterince gördüm ve şuna emin ol Aydın da öyle insanlar tanıdım ki Doğu diye ayırt ettiğiniz yerdeki insanın tırnağı olamazlar.. Tabi ki orada yolda yürümek kadın için biraz zor ama burada da kapalı bir bayanın görüş hakkı yok ama unutmamak gerekir ki bir yere bir kaç yanlış davranışa göre hüküm vermek yanlıştır her yerde yobaz var Aydında da İzmirde de ve insana insan gibi davrananlarda her yerde var Erzurumda da doğuda da emin olabilirsin..

0|1
    0|0
    • Çok doğru Aydın`la kıyaslamışsınız eminim soru paylasimi yapan kisi Aydın`ın birçok köyünün Yozgat`ın köylerinden bir farkı olmadığını bilmiyordur veya İzmir Menderes`i

Erkekler Ne Diyor 50

• Hayır tabi ki. Kürtleri sevmiyorum ama misafirperverlik, yardım etmek anlamında iyiler. Doğu da yaşayan biri olarak söylüyorum. Yobaz diye nitelendirdiğin kişilerle zaten savaş halindeyiz.

1|2
    1|1
    • Bende doğuda yaşıyorum ama kürt değilim. Özüm saf Türk ama sevmem deme çünkü kürt başka savaş halinde bölücüler başka. Çoğu kürt var milşiyetçi vatanını milletini seven. Ki o savaştıklarımızında çoğu kürt değil daha doğrusu ne olduğu belli değil

• Anlatamadım galiba iyi geceler

• @Bezelyeyutmuşsolucan Size de İyi Geceler dilerim hanımefendi.

• Hayat yobaz öyle bisey yok. İnsanlar yobaz olur kısmen evet ama bu sadece anadoluya has bir durum degil yani bu durum kısmen egede marmarada hatta marmaranın batisinda dahi rastlanabilecek bir durum (batı marmara haricinde ki tüm bölgelerde anadolu diye tarif edilir fakat sizin anadoludan kastınızın d, anadolu, g. doğu ve ic anadolu oldugunu varsarak yorum yapıyorum)

0|0
    0|0
  • he ben doğuluyum çok yobazım mesela örneğin : Açık giyenleri sevmem ben çünkü sevdiğimi başka erkeklerin bakışlarına arz edecek kadar modern değilim ya da parkta bahçede sevişenlere hoşgörülü değilimdir edep derim edep olmalı evlenmeden önce cinsel ilişkiye de evet demem namus derim namus olmalı iki bacağının arasına sahip çıkamayan başka birşeye sahip çıkamaz nefsine hakim olamayan insandan korkarım vs vs vs

0|1
    0|0
  • ben de İzmirliyim şu ana kadar Malatya'nın doğusuna hiç geçmedim lakin
    Tarsus'ta bir arkadaşımın ailesine misafirliğe gitmiştim onlar da Aşiret olarak Siirt'ten Tarsus'a taşınmışlar baya bir yıl önce
    izlenimlerimi şöyle aktarayım biz Türkler bu kadar misafirperver değilizdir

0|0
    0|0
  • anadolu derken ıcanadolu da anadolu sayılıyor. bence ınsanları cok ıyı ıcanadolunun. bende adanalıyım. unıversıtede cok dogulu tanıdım ama nedense anlasamadık. kafa yapımız uymadı. yoksa ıyılerıde vardır ıllakı. 5-10 kısıye gore bınlerce mılyonlarca ınsanı yargılamamak lazım.

0|0
    0|0
  • Kısa giyme bence

0|0
    0|0
  • Doğu candır.. Her tarafı korkusuzca gezmeni öneririm.

0|1
    0|1
  • kentleri ya da bölgeleri bu şekilde nitelendirmek doğru değil. her kentte her düşünce ve inanç yapısından insan var doğal olarak.

0|0
    0|0
  • Senin beynin yobaz ona bak bence

2|2
    0|3
  • ben de izmirde yaşıyorum ama doğuda çok zaman geçirdim sürekli patlamalar var diye gördüğümüz diyarbakır bile hem kültürel hem sosyal açıdan çoğu şehirden iyidir

0|0
    0|0
  • bütün ırkcı gevşekleri aynı konu altına toplamak üzeresin.

0|0
    0|0
  • Bir tek yobaz var o da Sensin...

1|1
    0|0
  • Sen doguya gelme. Yobaziz biz.

0|1
    0|1
  • Ben de izmirde yasiyorum. doguyu biliyorum. inan dogunun pek cok sehri izmirden daha guzel. İzmir koy.. hemde koskoca bir koy... hayata at gozlukleri ile bakma.

0|1
    0|0
  • Anadoluda ve Doğuda ne kadar cahil insan varsa hepsi İstanbul'a geldi
    gönül rahatlıyla gideblirsin oralara :)

1|0
    1|2
  • yok ama bakış acısı farklı bende okumak icin gitmiştim orda grdum izmirli biri icin harbiden zor ben erkek olark bunu dıyosam bayanları dusunemıyom

0|1
    1|0
  • Aklına gelen hepsinden var. Yaşamak zor oralarda. Allah yardımcıları olsun :)

0|0
    0|0
  • İzmir aydın muğla yı grmş yaşamış biri olarak doğuya göre kızlar çok rahat o kadar da fazla bence ama anlatıldığı gibi yobaz doğu

0|0
    0|0
  • Yobaz neye dediğine bağlı.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    1|0
  • gel ağrı doğubeyazıta ağrı dağını gösterim sana belki orda ayılara yem ederim seni :D neyse şöyle diyim yobaz değiliz, sandığınız gibi yamyam falanda değiliz. bizde sizin gibi insanız, tek farkımız bizim kürt olmamız sizin türk olmanız. :)

0|0
    0|0
  • Bende ardahanda askerlik yaptım abartısız söylüyorum kadın metalaştırılmış caddede yürürken her an sana bir hayat kadını laf atabilir.

0|0
    0|0
  • şu an ilgilenilmesi kısım en doğuda savaş olduğu. bunu durdurmamız gerek. ileride kapanmayacak yaralar açılıyor hergün.

0|0
    0|0
  • yobaz az kalır douda iyi yerlerde var kötü yerlerde şimdi her yer aynı değil tabi

0|0
    0|0
  • Erzurum. İzmir'den taşındım. İlklerde sıkıntı çektim ama gerçekten bura daha samimi insanlardan bir kaç önde oluyorsunuz kızından arkadaşlığına merak konusu oluyorsunuz :)

0|0
    0|0
  • galiba

0|0
    0|0
  • İnan Öyle değil Sadece Burayı böyle Kötü Yapan terör Örgütleri Ve Terör Yandaşları...

0|0
    0|0
  • ben diyarbakırda yaşıyorum hayat kaldığı yerden devamm hiç bişey umrumda değil

0|0
    0|0
  • Hayır değil burada insan yemiyorlar yani hayat normal arada sırada insanlar haksızlığı uğradığı için ayaklanıyorlar o kadar :) Doğu ve Güneydoğu bölgelerini gezmeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Biraz az tv izle.
    Beynini mikmis bak senin...

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 17

• Hiç de yobaz değil üç beş cahil yüzünden buradaki insanların geneli cahil sayılmaz. Ben adıyamanda yaşıyorum adıyaman gölbaşılıyım Atatürk sevgisiyle büyüdüm milletime ve cumhuriyetime laik vatandaş olmayı kültürlü bir babadan öğrendim ki çevremin hepsi öyle ama gel gör ki haberlerde falan 2 3 gereksiz insan yüzünden dışlandı memleketim yani diyorum ki her yerde var öyle insanlar sadece doğuda değil. Yobaz ne demek ya sadece anadolu geleneklere bağlı birlik ve beraberliği seven insanlar doğudakiler o da geniş insanlara yobazlık gibi geliyor.

0|1
    0|0
  • Git ve kendin gör , kulaktan dolma bilgiler yanıltır

0|2
    0|0
  • değl yobaz değil

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir şey. Buradaki insanlar batıdan daha anlayışlı. Batı'da bir eve açım de belki yüzüne bakmaz. Bizde misafirperverlik var eve alır bir güzel karnını doyururuz. Bu bir örnekti. Keşinize yobaz değiliz.

0|0
    0|0
  • Evet ben Istanbul'da yasadigim halde boyle dusunuyorum gerisini sen dusun

0|0
    0|1
  • Ben adanaya gittim oradaki yaklaşımları hiç güzel değildi. Kim ne derse desin fark oluyor bir çatışma anlaşılmazlık vs

0|0
    0|0
  • Onlarda yurdumuzun insanı sonuçta 'yobaz' diyerek sen kendinin farklı olduğunu mu sanıyosun?

0|1
    0|0
  • Yobazlık ne anlama geliyor senin için?

0|0
    0|0
  • Hayır, oralar da artık gelişti.

0|0
    0|1
  • görmeden yaşamadan hiçbir şeyi bilemezsin.

0|0
    0|0
  • Git korkma canım bir şey yok :D

0|0
    0|0
  • Tabiki İzmir ayri bir dünya oralar ayrı bir dünya

0|0
    0|0
  • bende izmirde yaşıyorum doğuya da gittim anadoluya da çoğunluk evet öyle

0|0
    0|0
  • kürtler cok işte onlar sıkıntı

0|0
    0|0
  • İzmir dışına çıkma boşver

0|0
    0|0
  • Bizi yanlş tanıtmşlar öyle değiliz

0|0
    0|0
  • Her zman abartmalar vardirrr
    Dogu nasil ben kahramanmarastayim dogu degil burasi akdenize bagli

Mesela izmirde sen bikiniyle gezsen kimse yadirgamaz ama burada biraz edep var o kadar acik giyinmez kimse aciklar var ama o kadar degil oyle yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...