"Para var huzur var" sözü sizce doğru mu?

Hepimiz para için calisiriz. Para için gerekirse değer manevi değerlerimizden bile vazgeceriz. Hersey para mi?

0|0
22|29

En İyi Kız Görüşü

• Düşüneyim... Bir kocam var çok çok çok zengin ama aldatıyor, güven vermiyor, beni sevmiyor ve saygı duymuyor...
    Ya da

Başka biriyle evliyim ve eşimle birbirimize sevgi saygı duyduğumuz bir evliliğimiz var ama ay sonunu da zor getiriyoruz.

Karakterli insan kesinlikle ilk durumda mutlu olmaz ikinci gibi bir evlilikte huzur bulur. Karaktersiz insansa para için kendi kişiliğini dahi sattığı için adam ne yapıyorsa yapsın bana ne şeklinde gezer. İki türden kadın da var. Dolayısıyla bazılarını parada huzur bulur bazıları manevi zenginlikte...

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• Öyle olsa huzurlu olurdum herhalde. Yalan :)

0|0
    0|0
  • bazen.

0|0
    0|0
  • para sadece araçtır. . Ama evet parasız çoğu şey olmuyor.

0|0
    0|0
  • hersey para değil para sayesinde huzur olmaz ama parasızda huzurlu olunmaz diye bir karmaşada var tabi

0|0
    0|0
  • Biyere kadar herşey ya her istediğini alabiliyor ve yapabiliyorsun ama öyle bir an geliyor ki içten bir sarilmaya herseyimi veririm diyorsun... doyum noktasina ulaşmak önemli olan aslında nezaman ki maddi açıdan doyuyorsun işte ozaman herseyin değerini yeni anlamış oluyorsun.

0|0
    0|0
  • Bence fazla doğru değil. Elinde viski gemisinde hüzünlenen adamlar var. 😊

0|0
    0|0
  • Para tek başına yetmez yetemediği şeylerde vardir manevi duygular mesela parayla satın alinmaz anca yapmacik sevgiler ile dolar etrafin gercek seveni ayirt edemezsin o yuzden fazlasi zarar ortasi karar :))

0|0
    0|0
  • Hersey saglik. Saglik olmadiktan sonra trilyoner olsan ne olur

1|0
    0|0
  • Huzur para olmadan da olur oldurabilirsen, ama para olduğunda olduğu kadar kaliteli olur mu orası bilinmez ;)

0|0
    0|0
  • Huzuru parayla satin alamazsin mutluluguda öyle askta öyle..

0|0
    0|0
  • henüz para nasıl kazanılıyor bilmediğim için paraya önem de vermiyorum.. ama parasız yaşanmıyor bu da bir gerçek

0|0
    0|0
  • Huzurmu bilmem ama para şart 😊😊😊

0|0
    0|0
  • her şey para.

0|0
    0|0
  • Doğru bence insanın parası olunca canı sıkılıyor mesela

0|0
    0|0
  • Onceden degilmis. Simdi adim attigimiz an para harcamak mecburiyetindeyiz maalesef.

0|0
    0|0
  • Bunu anlamak için çok param olması lazım

0|0
    0|0
  • Paramız olsa da test etsek

0|0
    0|0
  • Para var huzur yok ya

0|0
    0|0
  • hayır ya herşey para değil

0|0
    0|0
  • çok doğru... bizim evde para yüzünden ne kavgalar çıktı sırf bu yüzden eskortluk yapmayı düşündüm

0|0
    0|0
  • Hayır herşey para değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Para her şeyi satın alır.
    Aşkı da alır, sevgiyi de alır.

Paranın satın alamadığı şeyler için de sadece biraz daha para ödersin..

İçinden küfrede küfrede bir kez olsun yanılmak istersin.
    İstemeye istemeye her seferinde haklı çıkarsın.

Senden çıkarı / senin çıkarının olmadığı birini ya da bir şeyi bulunca sımsıkı sarılırsın, bilirsin değerini. Belki de bu yüzden bile paranın her şeyi satın alıp huzur vermesi iyi bir şeydir..

Kim bilir..

1|0
    1|0
  • Para tek başına huzur ve mutluluk veremez,
    huzurun ve mutluluğun varsa para da buna biraz daha yardımcı olur hepsi bu..
    Parayla satın alınan şeyler bellidir ve insan bunların hepsinden bir süre sonra bıkar..
    Asıl önemli şeyler parayla satın alınamaz.. Mesela ölen bir yakınımız geri gelmez.. Veya parayla çok kadın bulunur ama gerçek sevgi bulunmaz.. Çok çevre edinilir ama gerçek dost bulunmaz..

0|0
    0|0
    • Ve şunu ekleyeyim..
      Parayla, arabayla, yatla, villayla mutlu olunacağını zannedenler sadece parasız ergenlerdir..

• Tabii tabii doğrudur mutlaka , Şimdi şahsen bir havuzlu evim sıcak odalar elimde PS4 kolu pofuduk koltuklarda yatarak oyunda oynardım canım sıkılır jakuzi'ye atlayıp açılırdım sonra istediğim yemeği söylerdim araç alır satardım birşeyler yapardım illaki birşeyler olurdu insan'da kendini pozitif hisseder güzel birşeyler yapardı

0|0
    0|0
  • tabii ki doğru değil tabii ki herşey para değil. amaç değil araçtır ve Allah c. c kısmet ettiği kadar rızkımızı yeriz. fazlasını düşünmeye gerek yok

0|0
    0|0
  • %99 para %1 manevi değer aşk felan bakma öyle biz aşka inanırız dediklerine dışları öyle der fakat içleri para gözlüdür çoğu kişinin 🤑

0|0
    0|0
  • Para önemli hele ki bu devirde :)

0|0
    0|0
  • Her şey para değil çoğu şey para. Mutluluğu para ile satın alamazsın.

0|0
    0|0
  • Parayla huzur olsaydı, satın alırdım.

0|0
    0|0
  • Para için asla manevi şeylerimden ödün vermem. Para mutluluk getirmez sadece ihtiyaçları karşılamak mutlu eder. Lüks şeylere sahip olmak ise egosunu şişirir insanın

0|0
    0|0
  • para var huzur var evet ama özgür olamayınca olmuyor o yüzden saf özgürlük isterdim ben ve farklı bir dünya s*kerler parayı moru...

0|0
    0|0
  • Para sadece sende olanı arttırır. Mutluysan seni daha çok mutlu eden şeyler alabilirsin. Mutsuzsan, sahip olmak senin içini daha çok sıkar ve ''param da olduğu halde neden hala mutsuzum'' sorusu da eklenir. Sal kardeşim sal artık.

0|0
    0|0
  • para önemli

0|0
    0|0
  • Her şey değilse de pek çok şey para.

0|0
    0|0
  • Parası olanlar huzursuz şükretmesini bilenler çok mutlu aslında para insanı bozuyor harbidende bozuyor görüyoruz...

0|0
    0|0
  • %99.9 doğru

0|0
    0|0
  • Bir bakıma doğru.

0|0
    0|0
  • Her zaman olmaya bilir...

0|0
    0|0
  • Biraz doğru reis

0|0
    0|0
  • katılmıyorum bu söze

0|0
    0|0
  • Sen öyle misin bilemem.
    Ben para için maddi manevi bir değerinden vazgeçene paranın köpeği derim.

0|0
    0|0
  • sağlık yoksa bir b*k olmaz

0|0
    0|0
  • para yok huzur var

0|0
    0|0
  • Huzuru sevdiğininsanlar verir

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • degıldır

0|0
    0|0
  • sonuna kadar doğru

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar huzur veriyor, vermiyor yok aşk yok başka bişey diyenler felsefe yapan para hasreti kuran insanlar. kimse darılmasın

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...