Dindarlık ve ahlak?

Ülkede birçok müslüman dindar var ama hırsızlık, tecavüz, cinayet çok fazla. Bu niye böyle sizce?

0|0
15|19

En İyi Kız Görüşü

• Bazı insanlar ben inanıyorum, ben müslümanım deyince, kendini üstün, dokunulmaz, diğerlerinden kat kat iyi ve en önemliside her bir şeyi yapma hakkına sahip hissediyor. Hani nasıl olsa o kurtarılır inanıyor sonuçta üstün (!) O yüzden rahat oluyor.

0|2
    0|0
    • Kardeşim Kur-anda büyüklenme adı verilen kibir diye tarzım değil bir huy var. VE büyüklenen insanlar ALLAH'a ulaşmıyor ve kurtuluşa eremiyor. Çünkü Kur-anda büyüklenenler olarak tabir edilenler hep kafir ve müşrik :) Demek neymiş Müslümanım demekle müslüman olunmuyormuş :D Gerçekten müslüman ne demek bilmiyorlar emin olabilirsin.

En İyi Erkek Görüşü

• gerçekten dindar olan insanlar bunların hiç birine başvurmazlar.
    Malesef buna başvuranlarıda suçlayamıyorum din o kadar yargılanamaz olmuş ki camiyye gitmeyene kolayca münafık gidene de dindar diyebiliyor insanlar. Bu dar beyinlerin öyle duvarları var ki içinde dinin adı geçen her şeye olur diyorlar siyasal veya sosyal hayatta.
    Mesela dini bir dershaneye yollayıp aynı zamanda çocuğumuz dininide öğreniyor diyip göğsü kabaran insanlar var. Yani her şeyin ucu dine döndükçe sıkıntılar büyüyor çünkü çoğu zaman her işte bir pislik vardır ve her işe dini karıştırırsanız cahil insanlar her pis işe girerken aklı başında olan insanlar dininin gerekliliklerini bilir ve bunlar doğrultusunda kötüyü görürler ve uzaklaşırlar. Birde ön yargıları tavan yapmışlarımız vardır ki dini bir pisliğe alet edildiğini gördüğünde o iştende dinden de soğur. Tabi şu bir gerçek malesef ki artık bize gönderilen bu din tam oalrak uygulanmıyor kendini müslüman diye adlandıran insanların % 20 si uyguluyorsa helal olsun ki o bile zor bence.
    Gündüz cumaya gidip akşamında alkole sonrada kızı aşındaki kızlarla yatan insanları görüp bildikçe dinin insanların kalbindeki yeri azalıyor.
    Ahlak olan yerde din olur ya da olmaz ama ahlak bozulmaz
    Ama dinin olduğu yerde ahlak olur diye bir kural kalmadı bu cahilliklede böyle kalır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Her insan iyi kalpli olacak diye brşey yok eee kotüler de olacakki dunyada ders alalım daha çok dikkatli olalım

0|1
    0|0
  • Müslümanım diye gezerek müslüman olunmuyor. Sorsan kaçı Kuranı Kerim okumuştur

1|2
    0|0
  • dindarlık başka dincilik başka çünkü

2|1
    0|0
  • Sözde müslüman olunca öyle oluyor. Şimdi bu adam müslüman diye cennete gidecek, Hristiyan olan hayırsever iyi bir adam da cehenneme mi? Kötüler için yaşasın cehennem!

0|1
    0|0
  • Çoğu kişi müslümanım diyip öylesine yaşıyor çünkü... Bilgisiz bir şekilde.. Çoğu kişi dünyalık heveslerin peşinde..

0|1
    0|0
    • Çoğu Kişilerde Emsalleri Dünya Peşinde Koşarken, Kendisi Ahiret Gününe Hasret, Resulullah Aşkına Meftun Yaşıyor.. İşte O Kişiler Naim Cennetlerin Sabırsızlıkla Beklediği Sonsuz Misafirlerdir... Allah'ın Selamı İyilik Edipte İyi İyi İşler Yapan Kardeslerime Olsun.. Allah bizi Onların Hürmetine Affetsin...

• @Kıvanç06 Amin..

• islam hiçbir zaman kötülüğü tavsiye etmez. o kötülükleri yapanlar kendilerini müslüman olarak tanıtıyorlarsa bunda islamın müslümanlığın ne suçu var? müslümanlık bu değil ki.

0|2
    0|0
    • İslamı kılıf almak en iğrençlerinden. Ancak işler ülkede bu konularda kötüye gidiyor ve gelecekte düzeleceğine dair umudum yok

• ülkemizde boşanma oranı diğer ülkelere oranla daha az. ülkemiz diğer ülkelere acımasız saldırılarda bulunmuyor çocukları öldürmüyor islam hoşgörü dinidir islamla süregelen bu hoşgörülük gayrimüslimlere her zaman ayrıcalık tanımıştır ve onlara saygı duymuştur. yani bilemiyorum ben daha bu listeyi uzatırım ama sen kötü örnekler üzerinden gidersen araştırmalarının hiçbir doğruluğu ve objektifliği olmaz.

• peki o zaman. Daha hoşgörülü günlere :)

• Dindarim diye ortada dolananlar her boku yedigi surece normal

0|1
    1|0
  • Çünkü ''sözde müslüman'' oldukları için :)

1|1
    0|0
  • Allah korkusu yok çünkü öldükten sonra başlarına neler geleceğini bilseler kafalarını kaldırmazlar

0|0
    0|0
  • Nefisleri ağır bastığı için Allah hepimizi islah etsin ve doğru yola yönlendirsin..

0|0
    0|0
  • Çünkü insanlığın dini yok , o sebeptendir. Müslüman , hristiyan veya yahudi olman seni iyi bir insan yapmaz.

0|0
    0|0
    • İnsanlığın dini yok doğru kardeşim Biz özgür yaratıldık seçim yaparak seçiyoruz dinimizi fakat aslında dinler insana iyi biri olmayı öğretiyor fakat toplumumuz okumak yerine Kur-anı yüksek bir yere süs olarak koyduğu için hiçbir zaman öğrenemeyecekler iyi insan olmayı.

• Burası Türkiye.

0|1
    0|0
  • İman zayıflığı.. Ben müslümanım diye geçinme... Bence önce insan olucaksın ahlaklı olucaksın böyle olunca saten müslümanlığın şartını yerine getirmiş oluyosun aaten tam anlamıyla müslümanlığı yaşanyan çok az insan var hayatta bari onların adını karalamasınlar

0|1
    0|0
    • Kardeşim tam anlamıyla müslümanım diyen insanlarla karşılaşırsan onları sevmeyeceğin bir düşünceleri olacak ve onlardan nefret edeceksin kesin olarak emin olabilirsin ben yaşıyorum çünkü. Müslüman , dindar , mümin ne dersen o işte Kur-ana göre hayatını yaşayan ve ALLAH'In emir ve yasaklarına uyan insanlar oluyor ve Kur-anda kesin olarak iyi olmak zorundasın fakat okumayan bir toplum asla öğrenemeyecek bunları D:

• çünkü şeytan en çok müslümanları yoldan çıkartmaya çalışıyor.
    (ALLAH korusun)

0|0
    0|0
    • Kardeşim '' şeytan '' bir varlık değil bir haldir. Kur-anda şeytanların insan ve cinlerden oluştuğunu söylüyor. Şeytan hiçbir şekilde bize bir fiziksel etki , zarar veremez sadece Telkin yöntemi ile vesvese verir ve sende ona uyarsın. Senin imanın zayıf ve akıl olarak güçlü değilsen telkinlere direk uyuyorsun fakat ALLAH'a yöneldiğin zaman senin üzerinde şeytanların hiçbir gücü olmuyor.

Bu ayet iblise yöneltilmiş ayettir iblis = ilk şeytan ve hala yaşamaya devam eden :)
      İsra suresi 65

“Benim kullarıma gelince; senin onlara gücün yetmez. Vekil olarak Rabbin yeter.”

Erkekler Ne Diyor 18

• müslümanım demekle bu işin alakası yok. 50 yıl önce daha az tecavüz daha az hırsızlık daha az cinayet oluyordu ve türkiyede nüfüsün yine %99 u müslümandı.

Ama dinini bilen yaşayan insan sayısı daha fazlaydı. Önemli olan islamiyeti yaşamak söylemek değil.

Müslüman zaten elinden ve dilinden zarar gelmeyen kimse demektir. Bu tanıma bakarak müslüman sayısının az olduğunu anlayabiliriz.

Suç müslüman gibi yaşamayan kişilerde islamiyette değil. Kimse müslümanlar böyle yapıyor diyerek islamiyete laf atmaya kalkmasın

0|1
    0|0
  • Kardeşim ben sana bu konuyu uzun uzun anlatırım ama yüzyüze olmak lazım. Müslümanım diyen insanlara sor müslüman ne demek ve nasıl olunur birde aç kur-anı bak müslüman ne demek ve nasıl olunur anlıyacaksın ki dünyada müslüman sayısı o kadar az ki...

1|1
    0|0
  • İslam insanlara yanlış öğretiliyor ve inanışları farklılaşıyor.. İnsanlar bu kadar din ve inanışlara (olumsuz olarak) mevbur etmeseler yaşam daha da güzellik için de olurdu. Ve insanlar kendi inançlarını, ibadetlerini yerine getirirdi. İnsanların hangi inancı var hangisini uyguluyor uygulamıyor yerine kalp düşüncesi nasıl? Bu dikkate alınmalı. Alınmadığı sürece hem dinsel hem bilimsel olarak hüsrana uğranır. Dünya da apaçık ortada..

0|1
    0|0
  • Her insanın iyi olamayacağı gibi her müslümanda gerçek müslüman değildir de ondan.

1|1
    0|0
  • cinayet kişinin dindarlıgıyla alakalı degil bence genelde cinayetler cinnet gacirme ya da sinir krızinden olur yani %50 irade dışı olur tecavüze gelince onların dinle alakası yok tüccarlık onlarınki hırsızlıga gelince oda nefisle alakalı ne kadar dindar olursan ol nefsin doymuyorsa yapabilir yani dindarlıkla degilde iradene baglı şeyler bunlar ve senin soruya gelince ülkede dindar cok mu? ülkede namaz kılma oranı gençlerde %25 yaslılarda %45 bunun neresi cok bu oran erkekelrde dahada az %15 e kadar düşiyor belki daha az yani ülke müslüman sözde ama dine yakınlık sıfır

1|0
    0|0
  • çünkü popo korkusu Allah korkusundan fazladır. Ne yani 2 kuruş dünya malı yiyek nolcak? 2 besmele çeker sonunda cennet'e geçeriz (:

0|1
    0|0
  • Tüm dinler için söylüyorum, ortada hırsızlık, tecavüz, yolsuzluk çoksa o toplum tüm suçlarının / günahlarının üstünü örtmek için daha çok dine sığınır. Dürüst ve temiz bir toplum ne diye her gün her yerde dini ön plana çıkarsın ki. Sadece dini yaşar.

0|1
    0|0
  • Dünya geneline baktığımızda , diğer ülkelere nazaran çok daha az olduğunu görebiliriz bu çirkin olayların.

0|0
    0|0
  • müslümanlar 24 saat müslüman olmalı bence olamıyoruz maalesef ı-ondan böyle

1|1
    0|0
  • Ahlakın aslında din ile alakalı olmadığının büyük bir kanıtı.

0|0
    0|0
  • ipi eline alan ben kaptanım diyor.

0|0
    0|0
  • sen onları müslümanmı sayıyon

0|0
    0|0
  • Namazi varsa butun kotulukten alikoyar eger yoksa sebeb ortada

0|0
    0|0
  • Oyle iste kardesim. Din oyle.

0|0
    0|0
  • karmaşık

0|0
    0|0
  • Çünkü bir çokta dindar olmayan var aslında daha çok

0|0
    0|0
  • İslam ahlaksız bir din çünkü

0|0
    3|3
    • yol al surdan agzına kürele vurdurma islam ahlaksızmıs dön bak digerlerine bir masum kanıyla beslenenlere de get şurdan adamı hasta etme

• beyin bedava her insan bir olurmu genelleme yapmak diye bir mallıkda var bu niye böyle sizce?

0|0
    0|0
Yükleniyor...