Bir insanla sırf merhamet ettiğiniz için arkadaş olur musunuz?

Ve bu insan kendini yalnız olduğuna inandırmışsa , kimseye hatta size bile güvenmiyorsa , karamsarın önde gideniyse yine de onunla takılır mıydınız?

Güncellemeler:
Peki soruyu biraz değiştiriyorum : Bu kişi karşı cinsten biriyse de fikriniz aynı mı olur?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Önyargılı davranmamak lazım, sorunu analiz edip ona göre hareket etmek en güzel sonuçları verir kaanatindeyim.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Denerim, ama karşımdaki insanın çabasına da bağlı. Eğer o karamsar olmaya devam etmek isterse, benim neşemden de bir parça alıp götürmesine izin vermem daha fazla.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 4

• Seve seve elimden gelenin en iyisini yaparım, cinsi hiç fark etmez sadece "kalıcı bir ruh hastalığı olmazsa" sonuç odaklı olur..
    Şefkat duygusu da vardır elbet ancak sadece merhamet ettiğim için de değil herkes aynı şartlarda yaşayamıyor ancak herkesin aynı havayı soluğu aşikar..
    Bu duygu tehlikelidir aslında bir Lavigerie görüşü; Merhamet en etkili silahtır; kalbe kadar işler ve ebediyete kadar iyileşmeyecek yaralar açar.

1|0
    0|0
  • Olabilir ama karamsarin önde gideniyse uğraşamam galiba. Ama yalniz kalmasinin birazcik önüne geçebilirim.

1|0
    0|0
  • Takılırmda bir süre sonra sıkar

1|0
    0|0
  • bence burada sorun olan bu kişinin neden öyle olduğu bunu ona iten ne özgüvenini sağlamaya çalışırdım

1|0
    0|0
Yükleniyor...