Suriyeli dilenciler?

Çarşıya çıkıyorum her köşe başında bir suriyeli
çocukları dolanarak dileniyor kendileri oturuyor
Veriyorum birine o gidip diğer çocuklara haber vrıyor bu bana para verdi diye etrafımı sarıyolar yanı sıkıldım bu durumdan acıyorumda allah rızası için dıyolar vermesem günah işlemiş gibi hissediyorum
Vermesem günahı varmıdır? (öğrenciyim)
Camide hoca diyodu gördüğünüzde verin diye dilencilere
cevaplarınız için teşekkürler :)

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Veriyomussun zaten bence kendini kötü hissetme insan her gördüğüne de yetisemezki maddi geliri belirli insanlariz sonucta ogrenciyiz

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben vermiyorum.

Dilenciye verilen parayı vermeyi doğru bulmuyorum.
    Onun yerine sokakta selpak satan engelli, yaşlı insanlardan bir şeyler alarak yardımcı oluyorum.
    Diğer taraftan sadaka vermekse niyet en büyük yardım hayat kurtarmaktır.
    LÖSEV gibi, lösemili çocuklara umut olan güzel bir vakıf var, burayı size şiddetle tavsiye ederim.

Ha camide dilencilere para verin diyen hocalar dilencileri cami önünden kovar hep, ben çok şahit oldum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Sadaka , kaza ve belayi onler. Imkanin oldukca ver ama bu sekilde dillendirme ki kiymeeti olsun.
    Ayrica sadaka sadece para degildir. Birine tebessum etmek , selam vermek veya komsuna yemek goturmek vs vs. Sadaka cesidi coktur. Aliskanlik haline getirmek lazim

0|0
    0|0
    • Dillendirme demişsin gidip millete dilenciye para veriyorum demıyorum herkese burada sordum vermesem günahmı diye sadece

• Profilin ve resmin acik. Tabi ki niyetini bilemem. Ama ben genel olarak soyledim. Hata ettiysem ozur dilerim. Kotu bir niyetle soylemedim

• Dilencilere para vermiyorum ben ama eğer cidden zor durumda gözüküyor ve üzülürsem o an karınını doyururum yakın bir dürümcü de

0|0
    0|0
Yükleniyor...