İnsanlar neden bu kadar acımasız ve vicdansiz?

Babam yok annem ise hasta calisamiyor babamın ölümü okul zamanima geldi annemde okutamam ben seni dedi bende okumak için bir cafede çalışıyodum ama cafede geçiciydim süre bitince işsiz kaldım tabi bir sürede işsiz kaldım acil paraya ihtiyacım oldu birisinden borç alamam çünkü ben bole şeyleri sevmem bende tanıdığım bir ablayla birlikte bir eve temizlige gittim ve o evde sınıftaki bir kızın arkadaşının eviymis sınıfta çoğu kişi 'ay bizim evde kirlendi bir temizlikçi falan çağırsak iyi olucak' 'bizim eve de gel' gibi şeyler soyluyo ya insanlar cidden bu kadar vicdansiz mi yoksa bizim sınıf mi ole çalışmak ayip mi ya eğer insanlar bu kadar acımasız ve vicdansizsa insanligimdan utanıyorum.

0|0
12|33

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların hepsi bu kadar acımasız değil. Ancak sizin sınıftakilerin insan olduğuna inanmıyorum.
    Kardeşim benim! Bileğinin hakkıyla çalış! Utanıyorum senin gibi olamadığım için...
    Keşke bende kalkıp bir işin ucundan tutsam. Kendime baksam.
    Başın sağolsun. Allah'ta yardımcın olsun güzel kardeşim.
    Çok zor.. Çok zor...
    Ama emin ol bir gün karşına öyle bir insan çıkacak ki seni sarıp sarmalayacak. Bu uğursuz ve bahtı kara dünyanın sorunlarını birlikte göğüsleyeceksiniz.
    O zamana kadar vicdanlı güzel insanlarla karşılaşman dileklerimle...

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim

• Teşekkür ederim

• Rica ederim ^.^

En İyi Kız Görüşü

• ergenlık dıye bişey duydunmu sen küçük bir kadınsın onlar ise ergen ve arkadaşım tavırlarını yaşayan kızlarlar aanızdakı fark bu sende edebınle temızlıkcı lazımsa ben gelirim de hiç öyle altta kalma böyle bastıra bastıra söle ergenleri kale alma

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Arkadaşım öncelikle başın sağolsun, annene de acil şifalar dilerim.

Çalıştığın için seninle dalga geçen varsa o kişiyi doğrudan kafandan sil gitsin. Ne muhattap ol ne de fikrine önem ver... Eninde sonunda herkes hayatını idame ettirmek için çalışıyor bir şekilde. Sen bu insanları boşver de çevrende aklı başında insanların bulunduğundan emin olmaya bak, bu tipler seni aşağı çekmekten başka işe yaramaz. Bu tipler ile aynı ortamda olsan bile pek muhattap olma, sebebini de çatır çatır suratlarına vurmaktan çekinme.

1|0
    0|0
  • Çağıranlara da git ne olacak.. Eminim seni üzemeyeceklerini, dik durduğunu gördüklerinde azıcık insanlıkları varsa kendilerinden utanacaklardır. İstersen bunu sana kimler yaptıysa herkese yay ki anlaşılsın ne mal oldukları. Okul yönetimi seni taktir edecektir.

1|0
    0|0
  • Utanmana gerek yokki bu normal şeyler her türlü insan çeşidi var hayatın adını alma sebebi gün gelir o dalga geçen kişi sana temizliğe gelir temizlik derken mecaz senin bulunduğun konuma göre temizlikçi kalır açısından ama sende aynı şeyi yaparsan seninde ondan farkın kalmaz bu yüzden utanmana sıkılmana gerek yok sen kendi hayatına bak takıntı yapma ki başarıya ulaş insanların düşüncesine takılma bide şu var bunu sana yapan arkadaşın sana öyle davranması onu kötü birisi yapmaz belki başka ortamlarda iyi anlaşabilirsiniz sana yanlışı zihniyetindenmi cahilliğindenmi

1|0
    0|0
  • Çalışmak niye ayıp olsun kardeşim lütfen böyle triplere ağzımı bozmak istemezdim s k tr et orsp çocuklarını ben okurken akşam 5 de dersim başlıyodu gece 11 de çıkıyodum ordan iş sahasına gidiyodum sabah 6 ya kadar sonra yurda gidene kadar 7 oluyodu yatıyodum öğlen birde kalkıp dükkana gidiyodum 5e kadar dğkkanda çalışıyodum sonra gene aynı. ve çoğu zaman vakit bulamadığımdan günde 1 öğün yemek yerdim en fazla iki öğün yiyodum bu yüzden 21 yaşında 50 kiloyum

1|0
    0|0
  • Sen hiç utanma, kimseye boynunu eğme! Sen onlardan daha insansın, onlara insan bile denemez! Sen güçlü birisin ve güçlü kalmaya devam etmelisin!

1|0
    0|0
  • öncelikle başın sğolsun sen moralin bozma çalışmak ayıp değil kendin için ailien için çalışıyorsun bundan gurur duyman gerekir senin okuldaki arkadaşın bence çok ayıp etmiş ve ona yazıklar olsun karaktersizmiş sen moralini bozma bu tip insanlar her zman olucaktır okuluna ve çalışmaya devam et kendine de iyi bak

1|0
    0|0
  • Onlar insan degil. Sen emeginle calisip, okuyorsun. Gururun ve serefinle. Onlarda boyle duygular olmadigi icin anlayamazlar.

1|0
    0|0
  • sen utanılacak bişey yapmadın onlar yapıyor kişiliksiz< hem iyi olmuş gerçek yüzlerini görmüş oldun üzülme lütfen

1|0
    0|0
  • Bilgisayar mühendisiyim, bir dahaki temizliğe çağır bende yanına gelicem yardıma. Ve bundan 1 gram da gocunmam. Paranı emek vererek kazanıyorsan ne iş yaptığının hiçbie önemi yok. Emin ol. Çevremizdeki karaktersizleri yok edebilseydik zaten dünya günlük güneşlik olurdu. Sen olgun ol umursama bile. ;)

1|0
    0|0
  • sen buna mı üzülüyorsun bırak kim ne derse desin emekten daha helal birşey var mı? sen yanlış olan hiçbirşey yapmamışsın. utanması gereken biri varsa bu kesinlikle sen değilsin. bu yüzden yaptığın şeyin arkasında dur bundan dolayı ezilmek utanmak yerine gurur duy bence. bırak kim ne derse desin. hayatına kendin yön vereceksin kimsenin abuk subuk fikir ya da düşünceleri hatta düşünmeden söyledikleri değil.

1|0
    0|0
  • Düşmez kalkmaz bir Allah. O seninle dalga geçenler daha kötü bir duruma düştüklerinde anlayacaklar halinden. Sen azim edersen başarırsın.. aldırma onlara...

1|0
    0|0
  • maalesef zamane genclerı böyle ama bılmezlerkı zamanında onların anne babaları onları büyütmek ıcın ne ıslerde calısmıslardır yüce rabbım kımseyı zor durumda helekı böyle cahıllerın elınde bırakmasın, sen gönlünü ferah tut bacım namusuyla calısanı allah korur

1|0
    0|0
  • bir benzerini bende yaşadım sayılır... biraz tuhaf hissettiriyor haklısın ancak ilerki yaşlarda faydasını görürsün meraklanma... alış işte hayat böyle bbişi.. ;)

1|0
    0|0
    • Bole hayatın..

• birilerinin sana bu hayatta gözlerini kullanmadan yaşamaya devam edebildiklerini ve bundan dolayı hayatın içine etmediklerini anlatması lazım ;)

• Sana sadece bir şey söyleyeceğim. Başın dik dursun bazıları gibi namusunu satarak bedenini satarak okumuyorsun. Alın terin ile okuyorsun. En güzel gelecekler senin olsun. Alnından öpüldün.
    Değerli Abin...

1|0
    0|0
  • Boşver onları takma. Aslında onlarin da kötü olduklarını sanmiyorum sadece senn gibi hayat onlari erken olgunlastrmamis ne dedikleirnn pek farkinda degiller

1|0
    0|0
  • Keşke sınıf arkadaşını 30dk süreyle elime verseler

1|0
    0|0
  • saygı duymayı ve emeği görmeyen bir toplumuz. sizde haklısınız. ama sizi taktir ettim. eğer Ankara da yaşıyorsanız temiz düzgün bir iş bulmanıza yardım edebilirim çevrem vardır.. dilerseniz tabiki...

1|0
    0|0
  • Kim ne derse desin insanın canı yandımmıydı ölesi öldüresi geliyo. İmkansızlık mecburiyet işte... Seni güçlü ama yorgun yapacak tek şey de o işte. Allah yardımcın olsun sen doğru yoldan ayrılma.

1|0
    0|0
  • maalesef şimdi ki nesil özellikle 1997 ve sonrası çok mal af edersin. bir halta yaramaz hepsini yak ve at. etme bulma dünyası onlar da bu hallere düşerler hiç böbürlenmesinler

1|0
    0|0
  • Manevjyat eksikliginden kaynaklanıyor

1|0
    0|0
  • Senin bu yaşta gördüğün insanlığı onlar insan olunca anlayacak.

1|0
    0|0
  • Ölee

1|0
    0|0
  • Allah yardimcin olsun

1|0
    0|0
  • vurumadınmı kafasına çantayı

1|0
    0|0
  • Çok kötü oldum vallahi..((( Sen üzülme Allah büyüktür. Zamanı var her şeyin kafani dik tut!

1|0
    0|0
  • Şeref yok onlarda ! Sen utanılacak bişey yapmıyorsun. Allah kahretsin öyleleri. Sanada yardımcı olsun.

0|0
    0|0
  • Elalem kardeşim takma.. onlar şimdilik aley etsin... utanma... sonunda sen kazanmış onlar kaybetmiş olacak... yılma çalışmaya devam et... unutma... düşenin dostu olmaz... hemen ayağını kaydırmak isteyecekler... bunun farkında ol ama sezdirme kardeşim...

0|0
    0|0
  • Turk filmlerindeki dialoglar ve senaryolar insanlari ne kadar etkilemis benzer olaylarda alay edilen insanlara cok rastlamistik ama tabiki bu dogru bisey degil insanlar filmlerin etkisinde kalabiliyor sinema bir nesli etkileyebiliyor demekki

0|0
    0|0
  • Hayat acımasız ama insanlar daha acımasız onları takmamayı öğrenmelisin yoksa çok acı çekersin.

0|0
    0|0
  • Bence kesiyorsun kesmedigini bileyim inan 1 yillik masrafini karsilarim

0|0
    0|0
    • Ben bole bişi istemiyorum ki kimseden 1 kuruş bile istemiyorum kimseyi inandim gibi bir derdimde yok

• Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 11

• Bakma sen onlara. Yaptığın ayıp değil, günah değil. Çalıp çırpmadan bileğinin hakkıyla, alnının teriyle para kazanıyorsun. Evet maalesef insanlar acımasız.. aldırmamaya çalışman lazım.

1|2
    0|0
  • İşte hayat adaletsiz diye diye dilimde tüy bitti ama anlayan yok.

Senin gibiler bu durumdayken millet eğlenceye ne paralar döküyor. Sen yıllarca temiz çalış bir de hor görsünler, onlar onca yıl çalışıp kazandığın parayı bir gecede yer.

Bu dünya böyle işte ne diyeyim.

1|0
    0|0
  • Boşver takma karaktersizleri, bırak kendi beyinsizlikleriyle kalsınlar. Sen onlar gibi basit degilsin, calismakta kesiklikle suc degil. onlar yaptıklarından utansınlar !

1|0
    0|0
  • Ben seninle gurur duyuyorum ama.

1|1
    0|0
    • Saol sizin gibi insanların olduğunu bilmekte iyi ya

• Bende cok sikintilar yasiyorum ayni olmasa. ama allah biliyor.

• Açıktan hazırlan.

0|0
    0|0
  • O acimasizlik degil kanka o karaktersizlik

0|1
    0|0
  • Yok kuzum sen doğrusun, onlar yanlış... onları sakın ciddiye alma

1|0
    0|0
  • Kuzu Kıyamam ben sana nerede yaşıyorsun?

0|0
    0|0
    • İstanbul

• Peki teşekkür ederim

• Rica ederim güzelim☺

• Çalışmak asla ayıp değildir onlar vicdansız, yine de dünya iyi insanların hatrına dönüyor onları takmayıp gururla devam etmelisin

0|1
    0|0
  • Utanılacak bir şey yapmıyorsun, onların vicdansızlığı bu.

0|0
    0|0
  • eğer senaryo değilse hakkaten güzel yerlere geleceksin. kimseyi umursama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...