İş yerinde birkaç yaş büyük arkadaşlarıma ismiyle mi hitap etmeliyim abi mi demeliyim?

Evet arkadaşlar ben genelde benden 1 yaş bile büyük olsa abi diye hitap ediyorum ama geçenlerde bayan arkadaşım abi deme gibi bir şey söyledi. Ama ismiyle hitap edersem ayıp olur yanlış anlaşılır diye korkuyorum. Benden birkaç yaş büyük bekar arkadaşlarıma Abi dersem evde mi kalırım? 😊😀 Bir kızdan hoşlansanız o da size abi diye hitap etse vazgeçer miydiniz?

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• işyerinde abi abla dayı amca bilader bro olmaz.. iş hayatında ""... Bey""" veya "... Hanım" olur sadece... ;)

1|0
    0|0
    • Tabi öyle ama genelde küçük kurumlarda çalışanlar kendi aralarında öyle konuşuyor. O yüzden söyledim

• ileride kimin nerede olacağını kimse bilemez. işte iş yapılır. kimse kimseyi sevmek önemsemek zorunda değildir. her zaman belli bir mesafe olması çalışanlar arasında istenilen bir şeydir. bu nedenle iş hayatında "bey" ve "hanım" şeklinde hitap etmek her zaman daha profesyoneldir.

• Haklısınız.

Erkekler Ne Diyor 10

• aynı iş yerinde benden 3 yaş büyük birine 2 ay abla diyodum 3. aydan sonra aşkım demeye başladık gerisini sen düşün

1|0
    0|0
  • dışardayken nasıl hitap edeceğiniz size kalmış. ama iş yerindeyseniz bey ya da hanım demeniz daha doğru bir davranış olur.

1|0
    0|0
  • İsminin yanına bey kelimesini ilava edersin. seninle farklı ilgilenmek isterse örneğin hasan kardeş dersin. frene basar.

1|0
    0|0
  • sevdiğim kız bana abi diyince :) asla denmemeli o kişi arasında abi akrdes ilişkisinden baska birşey olmaz

1|0
    0|0
  • Abi de bence

1|0
    0|0
  • Ee yaniiii :)

1|0
    0|0
  • Bey ekle sonunda hepsi bu

1|0
    0|0
  • Abi deme lazım olabilir :))

0|0
    0|0
  • Peki sen ne demek istiosun? Ve onlar nasil bakiolar ve ne demeni bkliolar?

0|0
    0|0
  • abi deme lazım olur hesabı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...