Noel baba Türk olsaydı nasıl bir şahsı muhterem olurdu?

Yabancıların inandığı bazılarımızın varlığını veya yokluğu tartıştığımız noel baban yok mu hadi onun hakkında ikinci soruyu soralım...

Noel baba Türk olsaydı nasıl bir olurdu karakteri kişiliği nasıl olurdu?

Bu soru çok eğlenceli olmalı pisleşebilirsiniz görüşlerde teşkkürler :)

Noel baba türk olsaydı nasıl bir şahsı muhtereme olurdu ?

#pilavüstü #noelbabatürkolsa

0|0
12|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Asdfghj poşetlere çok güldüm ya dgjkfgbf
    Kesin kro olurdu, kahvede oturup "Pişşt yavrum" diye laf atardı millete

0|1
    0|0
  • bir kere kıçını yerinden kaldıramaz amaan seneye dağıtırım hediyeleri derdi

0|1
    0|0
  • Varex egzozlu dogan görünümlü şahini olurdu

1|2
    0|0
  • Bilmiyorum umrumda değil

0|1
    0|0
  • Yine güöbekli ve kel

0|2
    0|0
  • Ne noel babası ya

0|1
    0|0
  • Neden BİM anlatsana biraz 😂😂

0|1
    0|0
  • Elini öpmek lazim

0|1
    0|0
  • egehehehe pek komikmiş.

0|1
    0|0
  • Noel Baba zaten Türk'tü.
    Bilmeyen cahiller için 2 dk ayırsınlar da, bizden olduğunu öğrensinler...
    Bütün dünyada Noel Baba olarak tanınan Aziz Nicholaos, Türkiye’nin Akdeniz kıyılarında önemli bir Lykia kenti olan Patara'da doğmuştur.

M. S. 300'e doğru Patara refah içindeyken kentte yaşayan zengin buğday tüccarının bir oğlu olur ve ona Nicholaos adı verilir. Doğduğunda göğün bir hediyesi, ana-babasının dualarının ve sundukları adakların bir meyvesi, fakirlerin bir kurtarıcısı olarak dünyaya geldiğine işaret edilmiştir. Daha gençliğinde bile mucizeler yarattığına inanılır. Bu inanca göre inşa halindeki bir kilisenin yıkılmasıyla enkaz altında kalan Nicholaos, annesi ağlayıp inlerken, üzerine yığılan taşların altından sağlam olarak kurtulmuştur.

Bir süre sonra babası öldüğünde büyük bir servetin tek mirasçısı olmuş ve servetini yoksullara yardım için harcamaya karar vermiştir. Bu sırada Patara'da önceleri çok zengin olan bir şahıs fakirleşmiş ve kızlarının çeyizini yapamayacak duruma gelmiştir. Çaresizlikten kızlarını satmayı bile düşündüğü bir anda, Nicholaos durumu görerek onlara yardım etmeye karar verir. Kendini belli etmemek ve aynı zamanda gururlarını kırmamak için kızların evine gece gider. Onlar uykuda iken büyük kızın açık olan penceresinden çeyizine yetecek olan bir kese altını içeri atar. Sabah parayı bulan büyük kız çok sevinir ve kötü durumdan kurtulur.

Daha sonra ortanca ve küçük kızın çeyiz paralarını da karşılamak isteyen Nicholaos, pencereleri kapalı olduğu için bacadan atar. İşte Noel Baba'nın yılbaşında hediye bırakma öyküsü böylece doğar. İkonalarda ve resimlerde de Nicholaos'ın üç altın top ile gösterilmesi bu yüzdendir.

0|0
    0|0
    • nicholas yalnız bir papazdı türk olduğunu düşünmüyorum sadece türkiyede yaşamıs onun yüzde yüz türk olduğunu göstermez

• Türkiyede diye türk diyemezsin iyi biliyorum demre de nickolas kilesi ve müzesi var

• bizden önce anadoluda yaşamış bir gurup vardı türkler anadoluya sonradan yerleşmişlerdir zaten o yüzden kilesiler antik kentler var bunu gösteriyor o kadar milliyet yaşamış bu topraklarda

• Noel baba zaten turkiyede yasamis ve mezari mersin de

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...