Abim ''İzmirli kızla evlenmem'' diyor, haklı mı sizce?

Abim oldukça dindar biri ve ''ben İzmirli kızlarla evlenmem diyor'' diyor.

Güncellemeler:
Abartmış olsa da , haklı olduğu noktalarda var diye düşünmekteyim
''Abin önce kız bulsun'' diyenler herkesi kendileri gibi sanıyor. Maddi durumu iyi ve istese çok rahat bulur yani. Tek sorunu pinti olması :/

0|0
31|61

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle haklı bu da bir tercih sonuçta evlenmeyebilir.
    İstisnalar kaideyi bozmaz izmirli kızlar genel olarak türk kültürüne ve İslam a aykırı yaşam tarzları var o yüzden normaldir.

8|5
    6|12

En İyi Kız Görüşü

• Olabilir istemeyebilir hakli bence :) kendine ygun bir es ister herkes

5|2
    2|2
    • Yorumlara bak ya :) abin iyiki boyle soylemis :D insanlarin demegi kalmamis ozellikle ozgurlugu diye savunanlarin saygisi yok hic anlam veremiyorum... abin hakli izmirli arkadaslarim oldu ve bende izmirli bir erkekle evlenmek istemem ALLAH korusun yabancilar bile daha iyi gibiler

• Soran haklisin evet fazla ego kibir kimde olursa olsun itici oluyor kudret ve ozgurluk... bence ozgurluk izmirde farkli algilaniyor kudret kismina gelirsek erkeklerde kudret gibi birsey goremedim ben disilik ve yakisiklilik 10 dakika surer veya 10 ay ne kadar kullanildigina bagli yani demek istedigim is kisisel gelisim olgunluk genis bakis acisinda bitiyor ve bana kalirsa izmirli + cagdas diye tanimlanan insanlar dar bakis acisina sahipler uzgunum kimse ustune alinmasin bu benim gordugum

• @Ehlivukuf evet hepsinin olmasa da bir kisminin durumu turkiye standartlarina gore kotu

Erkekler Ne Diyor 60

• Merak etmesin İzmirli kizlar abine bakmaz zaten. İzmir kadini ozgurdur. Birilerinin yapistirdigi basit kiz yorumu uydurmadir. Bu rahatligi cinsellige yorarlar cunku akli fikri cinselliktir bu zihniyetin. İzmir kadini ozgurlugun semboludur. Bu ozgurlugu saglayan da dar zihniyetli olmayan İzmir erkekleridir. Bizler kadinlarimizi koruruz. Biliriz ki biz de bir anadan dogduk. Izmirli kadina fazlasıyla deger verir. Burada yaşamayan bilemez. Berkay'in izmirli sarkisi gibi saniyorsunuz muhtemelen. Hic de oyle degil.

9|3
    3|3
    • Maddi durumu iyi ve bence bakarlar

• İzmir kadini maddiyata bakmaz:) biz izmirliler icin dusunce yapisi her şeyin onundedir.

• Gülüyorum kendi şehrinin insanını en büyük en kudretli insan sananlara :)

• Benim tanıdığım İzmir'li bir kız var, yakınım olur. Fıkıh ve akaid konusunda iyidir. Ezbere ravileri ile beraber bildiği hadis sayısı 10000'in üzerindedir. İtikâdı sağlam ve ibadetine özen gösteren birisi olmanın yanında genel kültürü de çok iyidir. Bir de ilmi ile amil olmasını da ekleyelim... Bunun dışında kendisi tıp doktorudur, özellikle toksikoloji üzerine çalışmaları vardır. Şu anda yurt dışında ama 1 yıla dönüyor.

Kendisi bekar, abinle tanıştıralım eğer abin karşısında cahil kalıp ezilmeyecekse.

1|0
    0|0
  • mantıklı adammıs

2|2
    2|0
  • izmirli kızlarda abini bekliyodu ya ya.

4|2
    3|1
    • Maddi durumu iyi emin ol mutlu olurlardı :)

• yazık. Maddiyatla mutlu olacağınızamı inanıyorsunuz? abine sorsana bir neden istemiyormuş? ben söyleyeyim izmirin kızları diğer kızlara göre daha özgürdür gezer eğlenir istediği çoğu şeyi yapar çünkü aileler modern orada senin abin zengin diye onunla evlenen kızın mutlu olacağına inanıyormusun? anladığım kadarıyla hakaret olarak algılama ama abin yobaz bir kro.

• Haklı bence ben olsam da evlenmem.

1|0
    1|0
  • o şehrin insanı için , güvenilmez yakıştırmasını yapıyorsunuz.. bence bu çok çirkin bir ifade... İzmire sadece kulaktan dolma sözlere inanıyor ve hayatını öyle kuruyorsa yazık.. İzmiri gitmeyen tanımayan kişilerini insanlarını bilmeden yapılan yakıştırmakarı hiç doğru bulmuyorum..

2|0
    1|0
  • Ak partili mi :D

2|2
    4|2
    • Siyasete girmeyelim

• aynen.. Erdoğan öyle dedi diye sanki düşmanlarmış gibi davranıyorlar

• Kardeşim Allah Kuran'ı sorgulamamızı ve akletmemizi istiyor fakat insanlar böyle liderleri hiç sorgulamadan peşinden koşuyor

• Zihniyetiniz batsın

5|2
    1|3
  • abin önce onunla evlenmeyi kabul edecek kız bulsun...

3|1
    3|1
    • Maddi durumu iyi , çok rahat olur. Herkesi kendiniz gibi düşünmeyin

• ben evliyim, emin ol maddi durumum sizinkinizden kat kat iyi
      dindarlığımda da öyle.

• Sana fakirsin demedim ki? İstersen Koç ailesinden ol. Hey Allahım ben burada maddi durum yarıştırmıyorum başka bir sebepten ötürü söylüyorum. Banane senin parandan

• sonuna kadar haklı...

2|0
    0|0
  • İzmirli kızlar da onunla evlenmez, olayı tek tarafın seçimiymiş gibi algılayıp çok dert etmesin :D

4|0
    4|3
    • Maddi durumu iyi evlenmek isteyen çok olur onla

• Zaten birisiyle parası var diye evlenmek isteyen insanlar benim gözümde "düşük değerli canlı" sınıfına girdiği için onlarla herhangi birinin evlenmesini doğru bulmuyorum. Bu kişi dindar kılığında da gezebilir, başka şehirden de olabilir.

• İzmir kadınları da abin için ölüyordu. izmirdeki kadınların en iyi özelliği bu zaten kendilerini ezdirmezler "sen kimsin l*n" derler adama

2|1
    1|0
  • Hakli. onlar evlenmelik değil eglnmelik :)

4|2
    5|5
  • Kedi, ciğer ve uzanamama misali.

3|2
    1|2
  • dindar mi dinci mi? once onu ayirmak lazim yuksek ihtimalle dincidir cunku dindar insanlar koca sehri insanligi bir kac kisiye mal edecek veya insani giyimiyle kusamiyla yargilayacak kadar kapasitesiz insanlar degiller dincilere gelince din islam Allah muhammed diye bagirir sonra gider canli canli insan yakar tecavuz eder beyni bel altina calisir namussuzun onde gidenidir yani o yuzden muhafazakar olmama ragmen insani inanciyla degil insanligiyla degerlendirirm abine soyle sinirin hemen otesinde isid var tam onun kafasinda gidebilir hem o rahatlar hem ulke kurtulur

0|0
    0|0
  • Vardır bir yarası :)

0|0
    1|0
  • izmirli kızlarda eminim sıraya girmiştir... :D te allahım

2|0
    1|1
  • niye siz İzmir de mi yaşıyorsunuz

0|0
    0|2
  • Fasülye abin kendini nimetten sayıyor galina. Onlar da abin için ölüyorlardı.

Ben evlenirim hepsiyle abine lüzum yok zaten.

0|0
    0|0
  • İzmirin insanları iyidir severim. Tek sevmediğim ve nefret ettiğim huyları hümanist olmaları. Yoksa diğer tüm özellikleri güzel.

0|0
    0|0
  • İzmirliler genelde içki içmeye meğilli olur açık giyinir falan tabi hepsi değil dindar olduğu içinde kendine göre haklı.

0|0
    0|0
  • Boş konuşmuş abin. o izmirdeki iyi insanlara iftiraya girer söylediği söz

1|2
    1|1
  • Haklilik payi yuksek

1|0
    0|0
  • haklı bencede :)

1|0
    0|0
  • orosp kız heryerde ors dur şehrin pek önemi yok evet izmirdeki kzlar biraz serbest yetişiyorlar ama ordada çok düzgün kızlar var

0|0
    1|0
  • İzmirli yozgatlı karslı farketmez bence.. Helal süt emmiş bir insan nerede olursa olsun aynıdır.. Bence böyle saçma kriterler belirlemesin

0|0
    1|0
  • Büyük konuşmasın abiciğin

0|1
    1|1
  • haklı evet. izmirli bir adam da izmirli kızla evlenilmez dedi

0|0
    0|0
  • İzmirliler eglenilecek evleeilecek degil

0|0
    0|0
  • Şu insanları şehirlere göre ayırmaktan vazgeçseniz artık? İzmirli olunca dindar olamıyor mu?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 30

• onlarda abin için ölüp bitiyorlardır eminim.

3|5
    2|2
  • Tüh, abinin kapısında yatan İzmirli kızlara yazık olacak şimdi.

5|3
    3|2
    • Maddi durumu iyi

• Sakin ol kardeş, soran değilim ben. @35izmir

• Oo cok pardon gözüm döndü. Özür dilerim.

• İzmirli kızların böyle bir morunun suratına bakacağını sanmıyorum zaten

6|3
    3|1
  • haklı da haksızda :D izmrlı kızlarını çok kötlyorlar ama bence iyi gibisi :D

2|0
    2|0
  • Bence bunun Izmir'i Van'i falan yok. Ne kadar sacma bir dusunce. Kafa yapisi uyduktan ve anlastiktan sonra Izmirli diye evlenmeyecek mi? Genel olarak izmirdeki kizlar rahat olabilir ama cok yobazi da var oyle birini ariyorsa. Eskişehirliyim, izmirde yasiyorum bir cok sehirde kaldim ve genel olarak kizlarda bir fark goremedim iclerini bilmemekle beraber. Ama sacma bir dusunce. Kurtle evlenmem diyenini duymustum kizmistim simdi irkciligi da asmis durumdayiz bravo

0|0
    0|0
  • Izmirde dindar yok zaten.(?) Dimi?

0|2
    1|0
  • İzmirden bulmaz olur biter. İzmirin kızlarıda sıraya geçip abini beklemiyor zaten.

1|0
    0|0
  • İzmir gibi bir yerde yetişmiş bir kızın abin gibi bağnaz birisine bakacağını sanmıyorum zaten dert etmeyin boşuna

2|0
    3|1
  • Abin hayatında izmirli görmemiştir eminim ki 😂 arkadaşım var oda izmirli ve aşırı dindar biri.

1|1
    1|0
  • Abini dövesim geldi.. Bir izmirli kız ona bir şey mi yapmışta böyle diyoo?

0|0
    0|0
  • Kendi tercihi birşey diyemeyiz

0|0
    0|0
  • Kuyruk acısıdır o

0|0
    0|0
  • Dindar biri ve hem büyük konuşuyor, hem de İzmirlilerin günahını mı alıyor?

0|1
    0|0
  • İzmir de gayet dindar insanlarda var çok şey yapmasın

0|0
    1|0
  • kendi tercihi lakin İzmirli kızlarda onun peşinde sıradalardır eminim

0|0
    0|0
  • Neden

0|0
    0|0
  • Haklı.

1|0
    0|0
  • Abin halt etmiş.

0|0
    0|0
    • katılıyorum ben izmirde de konyada da bulundum. izmirde bir mağazada seçtiğim pantolonu deniyordum perde biraz açık kaldı kadın beni görünce hemen perdeyi kapattı. aynı olay konyada geldi başıma kabindeki aynadan bir baktım kadın üzerimde pantolon yok aralıktam bana bakıyor. sonrada üzerimdeki pantolonu çıkartırken iç çamaşırımıda indirdim madem görmek istiyor tam görsün dedim. ve o beni net bir şekilde görebilsin diye na doğru dönüp. ay pardon perde açık kalmış dedim. kadım gülümsedi ve kafayı öne eyip kasaya doğru gitti

• genelleme yapmayı bırakın nolur ya.. izmirde yaşayan her kız dinsiz mi töbe töbee

0|0
    1|0
  • he oldu onun ıcın özel ımalat cıkartırlar :D

0|1
    1|0
  • Dindarsa oyle demesi normal

0|0
    0|0
  • Ne varmış İzmir'in kızlarında?

0|0
    0|0
  • Abin haklı biz ateyiziz uzak durun bizden. s

0|0
    0|0
  • İzmirli olup dinine düşkün insanlar da olabilir, gerek yok genellemelere

0|0
    0|0
  • Çok şükür

0|0
    1|0
  • Büyük konuşmasın başına gelir :D

0|0
    1|0
  • İzmir de mi yaşıyosunuz ki

0|0
    1|0
  • Evet çoğu yollu hayatları makyaj içki ve mini etek ten ibaret beyin. yoksulları. bilgiden genel kültürden uzak cogu

0|0
    0|0
  • Nedeni?

0|0
    0|0
  • bende izmirliyim neyimiz varmışta evlenmezmiş acaba?

0|3
    2|1
Yükleniyor...