Yeni doğmuş bebeğe baş örtüsü takmam?

Öz abim sevinçle beklediğmiz bebek doğdu ve şimdi bize gönderdikleri tüm fotolarda başı kapalı BEBEK. Noluyoruz hayırdır dedim Kocam (bnm abim) izin vermiyor dediler, yazdım dinini imanını da al kaybol sonra delirmiş gibi yazıyor allah şöyle buyurdu, siz kafirler, biz müslümanlar, cehenneme gireceksiniz, kadınlar kapanmalı erkekler de gözlerini haramdan sakınmalı... ya Allah bin belanı vermesin. Yemin ederim çok utanıyorum ve kendimi cehennemde gibi hissediyorum böyle ishid kafalı insanlar ailemde bulunduğu için.

Çok doluydum sizle paylaşmak istedim.

0|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ned mişler insanın dışı pis olsa yıkarsın gider ama ya içi pisse kusura bakma ama anlam veremedim yeni doğmuş bebek allah o düşünceyi beyninde bulunduranları affetsin

0|1
    0|0
    • Kesinlikle! Bir de cevap verirsin: bu kısacık hayata kanmışsın, gözlerindeki perdeden birşey görmüyorsun, cehennem ateşi bekliyor vs. Vs. Adamı deli eder bunlar

• bir fb ü'si var sürekli sakallı yobaz amcaların fotoları ve söyledikleri sözler günde 100 kere paylşırdı, ailemizde de hep aynı şeyler, dışarda evde şurda burada. Rezil rüsva ettiler reklamında ötesi bu, şimdi yavrucaklara dadandılar. Bir dininin olması ve ona bağlı olman kötü değil ama zorlamak ve insanları cehennemle korkutmak, bebeğin başını kapatmak (bu derece yobazlaşmak). Kabul etmiyorum v aonuna dek savaşırım

• Al bendende okadar özellikle ticari müslümanlar türedi ticarette iş bitene kadar herşey var sonrasında yapmadığı düzenbazlık yok asıl dini bitirenler bunlar değilmi asıl amaç iyi dürüst insan olmak değilmi dürüst doğru insan olduktan sonra asıl cennet o zaman gelir

En İyi Kız Görüşü

• Yeni doğmuş bebekleredemi karişmaya Başladi yobazlar

0|1
    1|1
    • Allahtan da hayattan da soğuttular.

• Amaçları o zaten, biz kalabalık bir aileyiz ailemizde 2 yobaz kafalı var yıllardı öttüler dinleyen olmadı, ben de çocuktum bir ara benimde başımı kapattılar şimdi bebeklerden medet umuyorlar, bu sefer dinlenmek zorundalar. Hay ben senin

• Tabi haklısın ileride senin çocuğunda laf edebilirler bence mesafeni koru onlarla

Erkekler Ne Diyor 9

• yav bunlar caponya da doğsa ateist olurdu. bu insanlara bir türlü bunları öğretemedik gitti.

3|1
    0|0
    • Hah şunu bileydiler!! Bu türler nerede doğsalar oranın özelliğini aldıkları gibi kötüye kullanıyorlar.

• Basi kapali derken örtük mu yoksa resimlerde yüzü gostermemeye calisiyorlar. Eğer yüzü kapatiyorlarsa nazar değmesin diyedir. Ki bence bu bile saçma nazar degmemesini istiyorsan resim cekmezsin.

0|1
    0|0
    • Hayır başı kapalı, yüzü belli. Başını da vücudunu da görmek istiyorum bebişin ama yobazlar kapatmışlar neymiş efendim günahmış. Vallaha bu çocuk ayvayı yedi, bilsem doğurtmazdım yemin ederim.

• Dogurtmazdim? Pek saygili değilsin anlasilan... bak ben dindarim yani inancliyim. Simdi sen banada yobaz dersin hemen. O çocuk ayvayi yermi yemezmi onu bilemem ama belliki sen saygisizliginla ayvayi yemissin. O daha bebek olan kiz tesetturun ne olduğu bilmediği için senin cahil abinle onun esi yok yere bos işlerle ugrasiyorlar. Allah akil fikir versin. Su genellemeyide birakin artik lütfen. Din yobazlik değil asil cehalet yobazlik.

• Sana mı dedik yobaz diye? Kime dediğim belli oluyor. Evet saygısızım

• Cahiliye dönemine doğru gidiyorlar çok iyi yapmışsın bir bayan kapanacaksa da kendi isteğiyle olmalı çocuklara bunun yapılması insan haklarını çiğnenemektir

1|0
    0|0
    • Bu bir çocuğun tüm hayatımı senin istediğin yönde yönetmek ve yetiştirmektir. Bu diktatörlük ve o çocuğun mutluluklarımı elinden almaktır.

Yahu çocuğun daha agu bugusunu duyamadan kapattılar, kesin ona da izin vermezler, yavrum böyle deme çok tatlısın birileri sana yan gözle bakar der eminim,

• Aynen bence git dava aç ebeveyleri olmaları herseyi yapabilecekleri anlamına gelmez

• Allahın buyurdukları elbet doğru ama sana kafir demek onun haddine değil
    Ve yeni doğan bebek de kapanmak zorunda değil abin harbiden cozutmuş

1|0
    0|0
  • nasıl bir kafa anlamıyorum. yobazlık ve cehalet birleşince böyle oluyor demek ki.
    Allah yardımcınız olsun.

0|0
    0|0
  • Adam dogal bir sekilde kuranin soylediklerini yapiyor, riske girmeden daha bebek iken kapatiyor kizini, bu suc abinde mi? Yoksa onu bu zavalli hale getiren dinde mi? Bu soruyu kendinize sormalisiniz.

0|0
    0|0
  • Düşün bunlarla aynı oksijeni soluyoruz.. Biraz daha zekaları olsa canım olacaklar

0|0
    0|0
  • Adam şaşırmış kanka Allah ıslah etsin inşallah

0|0
    0|0
  • senin abin hangi kafayı yaşıyo :D gerçekten allah sabır versin sana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Herhalde çocuğu doğar doğmaz regl olup erkeklerden sakınılması gereken yaşa girmiş.

Tamam dini anlarım ama bu kadarı da abartı geliyor.

1|0
    0|2
  • İsteyen bebeğini başörtülü yetiştirir isteyen taytlı, mini etekli.
    Bizim bebeğimiz değil sonuçta. Herkesin kendi yaşam tarzı.

0|1
    1|0
    • Bir insanı yetiştiremezsin ona yol gösterirsin ister seçer ister seçmez! Zorlama olamaz anlatabildim mi? Ben buna hep karşı olacağım ve beni de çok ilgilendirir abimin çocuğu olarak.

• Bir çocuğa askılı blüz giydirmek de zorlama olacaktır o zaman. Buna teşhirciliğe alıştırmak diyemeyeceğimiz gibi ona da yobazlık diyemeyiz.
      İnsan çocuğunu istediği gibi yetiştirir. Ona karşı değilseniz ona da olmamalısınız. Bir Hristiyan tutup da çocuğunu Müslüman gibi yetiştirmez. Bir Müslüman da Hristiyan gibi...

• Bana kelime oyunu yapma anladın sen

• Hayir dogru bulmuyorum

0|0
    0|1
  • benm tanıdığım birileride öyle yapıyordu. kız bebek 3 yaşına geldi başı hala kapalı. gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. ne tuhaf insanlar var..

0|1
    0|1
  • İnsanın içinde olmalı ahlak. O daha masum bir bebek insanı nasıl tahrik edebilir ki? Onun karşısında kendi nefsine hakim olamayanlar utansın. Ailende böyle insanlar olduğu için de utanma. Herkes kendinden sorumludur bu hayatta

0|0
    0|1
  • Abin sübyancı galiba :D ergenliğe girdikten sonra kapanmak farz delirmiş galiba? O nasıl bir kafa nasıl bir zihniyet? :D

0|0
    0|1
  • bebek daha yani,

0|0
    0|1
  • :/ ne desem bilemedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...