Bu millet için askere gitmem saçma değilmi?

ula bu devirde bu insanlar için askere götürüyorlar beni nalet olsun böyle düzene
o kadar alkol sigara kullandım domuz gibiyim asdasdsa
çürükte değilim hay a.. böyle işe ya..

ula gidip komutana amelilik yapmak vatana hizmet sayılıyor ne gaddar saçma
hadi bunu geçtim
ula ülkenin yarısı yüzünden , rezalet bir ortam..
hah işte bu insanlar için askere gitmek çok saçma...

not : ülkenin yarısı dedim anlayan anlar..

sorum şu ;
bu millet için askere gitmem saçma değilmi?

0|0
716

En İyi Kız Görüşü

• Gönüllü olsa keske. Parasi olan keyfine göre takilip gitmiyor ama durumu olmayan insanlarda cogu zaman caniyla ödüyor. Nerde simdi adalet?:(

0|2
    0|0
    • yav bedelli yaşı tutsa gitmicem
      yaşda tutmuyor nalet olsun

• öyle dime o kadar okudum asdasd
      bir faydası olur asdSA:d

• Adalet yok, kesinlikle.

En İyi Erkek Görüşü

• 2016 Şubat 4 de 1 tertip olarak askere gidiyorum başlarda çok istekli bir şekilde askerlik şubesine gittim muayne falan oldum daha sonra zaman geçtikçe şimdi ki zamana geldikçe yaşanan olayları gördükçe bir yanım istemsiz olarak oğlum sen salakmısın neden askere gidiyorsun senin meclisinde terörist var ne için gidiyorsun diye sordu ama sonra her TÜRK asker doğar tezi aklıma geldi ve yatıştım askere gitmek sadece millet için olmaz askere gitmek senin vatanını koruma görevindir her erkeğin en kutsal vazifelerinden biridir tarihte her beyliğimiz her devletimiz savaşçı bir toplum olarak gösterilmiştir ki bu doğrudur o yüzden askere gitme sebebin millet değil toprak olmalı bir insan tarlasına sahip çıkmazsa ne olur hasatları hep başkaları alır böyle düşün sen topraklarına sahip çıkmazsan yabancı devletler senin ülkenin hasatını almak için var gücü ile ülkene çökmeye çalışır birşeyler anlatabilmişimdir umarım iyi geceler

0|0
    0|1
    • mantıksız işte bu bana göre dediğin

neyse sanada iyi geceler.

• @kaseterk İşine gelince türkler öyle türkler böyle işinize gelince türklerden bir b*k olmaz siz şimdi kılıçtaroğlu gibi düşünüyorsunuzdur rusya'ya bir savaş uçağı hediye edelim mi

• Sorunsuz bir devlet söyle bana sen sorunu çözmek yerine sorunu afedersin ama şeyine takmıyorsun banane ya bunlar için bir şeymi yapılır deyip kenera atıyorsunuz

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Askere adamları alıyorlar zaten.

0|8
    0|2
    • buyursunlar alsınlar ..
      şeyimde değil

• sen askere gitsen n'olur ki? vatana millete hayırlı olamayan zavallının tekisin.. gitsen de anca tuvalet temizlersin

0|1
    1|2
  • Oğlum olsa yollamam net soyluyorum kim nederse desin şimdiki nesil umrumda bile değil adaletin a sı bile yok bu ülkede benim oğlum şehit olurken ben acı çekerken adalet olmayan bir ülkeye oğlumu vermem herkes kendini duşunuyorsa bende kendi oğlumu düşünürüm.

0|0
    0|0
  • Birazdan burayi yıkarlar :D

0|0
    0|0
    • ama haklıyım la yeminlen asdsad

• Siyasetten nefret ederim ama bende oğlumj göndermem !

0|1
    0|0
  • Saçma olanlar savaslar.
    Güzel düzenli iyi yerlerde asker olmaz zaten.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Askerlik çağ dışı bir kavram kenks bence fransız lejyonuna katılmak en mantıklısı. Ayda 1250 € alıyosun en azından beleş amelelik yapmak yerine. Sırf bu ülkede doğduk diye bu ülkenin malı sayılmanın bir mantığı yok. İkincisi hadi bu ülkede doğduk bu ülke benim için ne yaptıda hayatım hakkında tasarrufta bulunma yetkisine sahip. Analdan verir gibi vergi ödüyoruz üstüne ne hakla zorınlu askere yollanıyoruz. Ske ske alınan vergilerle profesyonel ordu kurmak yerine 1000 odalı ahır yapıyoruz (lar).

0|2
    0|1
    • askerde batıda bildigim kadarıyla askere verilen para 41 lira aS:DASD
      rezalet D:D

• Yıl 2016 olacak hala savaş diyor diyen arkadaş bu dünyanın sonu 3. dünya savaşı olacak bil istedim bu savaştan kaçamayacaksın kıyamet senin düşündüğün gibi güllerin papatyaların arasında yok oluş olmayacak, ülke zaten senin 6 aylık askerliğine muhtaç değil kurulu ordu denen bir olay var sen sadece geçici koruyucusun ki 6 ay diyorsun okumuşsun galiba ne istiyorsun daha gidip 6 ay batıda deniz kenarında bir yerde tatil yaparsın askerde seni yemiyorlar çokta gitmek istemiyorsan dediğim gibi tecil ettirip bedelli yaşını bekleyebilirsin.

• bu arada batı batı diyorsunuz ciddi bir batı hayranlığınız var doğru türkler lale ekip onları toplayıp sabah akşam sevişiyordu o yüzden 624 yıl dünyaya hüküm sürdü avrupayı haraca bağladı bunlar hep lale ekmenin faydaları

• Bana da saçma geliyor ama mecbur yapacağız.
    Asker ocağı kadar canım bir yer daha yok askeri bütçeyle subaylara dolgun maaş verip zorunlu askerlik yapan vatandaşa arap sabunuyla temizlik yaptırıyorlar.
    Yetmezmiş gibi milyarlarca lira harcanıyor ama bir hiç bir savunma sistemi yok.

0|0
    0|0
    • Canım kısmı yazdığıma bakmayın argoyu çevirmiş kasecik boktan demek istedim.

• o kadar yemekler çöpe dökülüyor
      hadi bunlar umrumda değil

resmen amelelik yapıyosun ya
      böyle birşey kabul edilemez.

• doğuya gidiyorsun diken üstünde yaşıyorsun şehit oluyorsun 3 çocuğun ortada kalıyor ve o sırada batıdaki insanlar starbucksta oturup kahvelerini yudumluyorlar adil değil.

0|1
    0|0
    • bu başka açı gibi geldi bana..
      ama haklısın.

• Doğu ve sınır illerde askerlik yapılmadığı sürece diğer yerlerde yapılan askerlikler gereksiz ve boş yeredir zaten. vatana hizmetle alakası bile yok, komutanlar ikide bir çay getir oğlum, asker aşağı asker yukarı diyorlar, batıda yapılan askerlikte nöbette bile şarjörü takmaya izin vermiyorlar, ki ben bu engeli aştım şarjör takılı nöbet tutardım askerler bana delisin oğlum sen derdi oysa olması gerekeni yapıyordum, yasak olmasına karşın devriyeye gelen komutanlar neden takıyorsun diyemezdi, cevabım hazırdı çünkü.. çünkü genelkurmay duysa kışla komutanını bile sürgün ederdi. Dolayısıyla batıda askerlik yapmaya fazla özenmeyin askerlik özenilecek bir şey değil.. Savaş varsa gidin askere.

0|0
    0|0
  • Gitme kardeşim :D gidip ne yapcan, :D otur oturduğun yerde, asgsg soruya iyi güldüm ya. :D

0|1
    0|0
    • oraya gitcem herkese cenabet olmanın faydalarını anlatasımda var asdasd

• sen bohu yimedin hani bu üçün bir şeysi var ya hah işte onu yidin karşim asdas:DSA
      acı gerçekler karşim söylemem gerekti asD:ASD

• Hahahaha :D bakalım.

• vicdani ret' in sorunu da bu işte, senin başka bir genci öldürmeme isteğini anlamaz devlet, silah verir jop verir eline, gençliğini ablukalardan hayallerini vergileriyle çalarlar, diyarbakır' da o güzel amed' te sokağa çıkamayan halk işi gücü yok bomboş sokaklarda terörizm diye cami yakıyor poliste bunu görmüyor? tahir elçi vurulunca polislerde garibim kuru sıkılarını çekiyor ama sen askersin dostum, elinde g3 sıkacaksın. "oyunu verme dostum"

0|0
    0|0
  • bence sınır , ülke , asker olmamalı dünya tek bütün olmalı sadece uluslararası bir emniyet kurumu olabilir halkların güvenliği için...

0|1
    0|0
  • Gitme madem :D

0|0
    0|0
  • Hatay, şırnak o taraflara git bakalım amelelik mi yapıyorsun :)

0|0
    0|0
    • ben amelelik yapacağım yere düşerim biliyorum
      bahtımı siiveyim ben

• Ben ülkenin diğer yarısından oluyorum galiba 😄.
    Git git bizim korunmaya ihtiyacımız var 😃

0|0
    0|0
  • gitme kardeşim, o ülkenin yarısı için gideceksen gitme. vatan sevgisi yoksa gitme. ya ne garip insansınız, her bokta yüzde elliye laf atıyorsunuz

0|0
    0|0
  • Diğer yarıyı askere almıyolar mı

0|0
    0|0
    • diğer yarısını askere almıyorlar demedim

ülkenin yarısı yüzünden rezalet ortam ve yönetim dedim

dikkatli oku.

• desin aga
      kabul onlarda desin eyvallah
      gitmiyelim.
      neden zorla gidiyoruz.

• Hamallık mevzusuna katılıyorum malesef öyle

• Sen gelme zaten askere. yoksa fena döverler yani. parasını ver gelme.

0|0
    0|0
  • Senin gitmene gerek yok .

0|0
    0|1
    • o zaman gitmiyim
      hadi buyur git konus üst makamlarla karşim hadi

• niye sanamı sorucam nerde yaşıyacağıma?
      sen ne hakkın var bu soruyu bana sormana?
      burada herkes yaşayabiliyormu...

o zaman sana sorayım
      beni zorla askere gönderen zihniyet
      ülkeye alınan araplarıda askere götürsün hadi bakalım
      aaa gerçi yemez dimi

senin ben anlayışını seveyim

• Bu zihniyeti beğenmiyorsan git baska yere burada ağlamana gerek yok. Askerliğimi Diyarbakırda yaptim ben bana bos bos konusup askerliği anlatma senden iyi biliyorum. değişik olanda sensin sen karı olmaliymissin.

• Sen başkası içinmi yoksa vatan borcun diyemi askere gidicen.

0|0
    0|0
Yükleniyor...