Sapyoseksüellik akımını gerçekçi buluyor musunuz?

Arkadaşlar, sapyoseksüellik kavramını ne kadar gerçekçi buluyorsunuz?

Güncellemeler:
Edit: ing. sapiosexual

entelektüellikten ve kullanimindan hoslanip buna bağlanan kisi olarak tanimlaniyor. akıllı veya zeki sözcüğünün latincesi olan sapien ile sexualis'in birleşmesinden oluşan sapioseksüalite "ben onun beynini seviyorum"culuk daha tam olarak.
zeka, espri yeteneği ana kriterler. bir de entelektüel birikimle sorgulayıcı zihin.

0|0
2319

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 22

• Böyle bir şey var. Fakat acı olan zekanın, güzellik gibi elle tutulabilir somut bir şey olmadığı için herkesin bu akıma sarılması.

İşin gerçeği bir sapyoseksüeli tatmin edecek zekada insan sayısı, güzel-yakışıklı insan sayısından çok daha az. Yahu bizim millet ''ay ben hiç okumam kitap, sıkıcı, 3 kere falan okudum herhalde hayatımda hehe'' diye geyik yaptığını sanan bir millet, ne sapsoseksüalizmi aga? Yok bunun gerçekliği, hele ki asla bu denli yaygın değil.

0|1
    0|0
    • Akımı diyerek tam da bunu anlatmak istemiştim, güzel Türkiyemin güzel insanlarında kendi düşüncesini üretmek kendi kişiliğini ön plana çıkarmak alışkanlığı ve bazende cesareti yok. Yeni çıkan bir telefon modeli gibi yeni çıkan bir düşünce akımı hakkında bir kaç olumlu yorum duyduktan sonra kişinin bir anda hayat felsefesi olabiliyor. Bu hem yetiştirilme tarzından hem özgüven eksikliğinden hem de toplum içerisinde sevilme ve saygı görme endişesinden geliyor.

• Hiç kimse beğenmediği birini sırf zekası için sevmez. Hele şu devirde mümkünatı yok. Önüne gelen akım başlatıyor yahu.

0|1
    1|0
  • Sapyoseksüel kavramını ilk defa duydum.
    Kadınların hatrı sayılır bir kısmı ne olduğunu bilmeden sapyoseksüel bir yaşam biçimini seçmiş.
    Erkekler , kadınlarla kıyaslandığında estetikten yoksundur. Bunu sanırım herkes kabul eder. Dolayısıyla güzel erkekten ziyade, güzel düşünen erkeğe aşık oluyoruz. Yani "Düşünen" erkeğe.

0|1
    0|0
    • Erkekler gördüklerine, kadınlar duyduklarına aşık olur. Bu yüzden kadınlar manyak yapar erkekler ise yalan söyler diye bir söz okumuştum. Bu felsefeyi destekliyebilir gibi..

• ben akım olarak bakmıyorum beyin çekicidir görüşünü yıllardır savunuyorum ilk defa bir adı olduğunu öğrendim burada

0|1
    0|0
    • Yeni bir bilgi paylaştıysam ne mutlu bana :)

• yok yani sitede öğrendim ben beyni olan erkek seviyorum dediğimde sapyoseksüel misin demişti biri bana araştırıp bulmuştum... yani ben gerçekçi buluyorum... en azından ben bunu zaten yaşıyordum

• offf niye terimlere bu kadar meraklıyız ki , mutlaka ben şuyum ben buyum etiket

0|1
    0|0
  • insanlae bunu zaten yapiyordu ama adinin sapyoseks... falan filan neyse işte o oldugunu bilmiyordu yani benim icinde oyle midir bilinmez ama ben gercekci buluyorum

0|1
    0|0
  • onedemek :/

0|0
    0|0
  • Dış görünüşe aşık olmak kadar gerçekçi

0|0
    0|0
  • beyin dış görünüşten daha önemli

0|1
    0|0
  • Ansiklopediyle yatsınlar onlar o zaman.

0|1
    0|0
  • önüne gelen bu akımda

0|0
    0|0
  • Pek bir bilgim yok

0|0
    0|0
  • O ne ki

0|0
    0|0
  • aciklamasini yazarsan yorum yapabilirim

0|0
    0|0
  • o ne ya

0|0
    0|0
  • he saçma bir şey daha

0|0
    0|0
  • Sapyoseksuelim. Aslinda bunun bir adi oldugunu bilmiyordum. Ve bir tek kendimi boyle saniyordum. Meger bayagi bir kisi varmis boyle :) coook gercekciii

0|1
    0|0
  • Herkeste biraz mevcut olan ama kimsede tam anlamiyla bulunmayan durum bana sorarsaniz

0|1
    0|0
    • Işte herkeste biraz mevcut olan durum bir sapyoseksüelde birazla sınırlı değilmiş, kimsede bulunmaz iddaasını söyleme sebebiniz nedir? Başlığı açma sebebim bunu tartışmak.

• Soyle soyleyim normal bir zekaya sahip olmuyan ve beyin hucrelerinin cogunun kullanim fonktiolarini bilmiyen insanlarla muatap olmayi isremeyen ben sordugun sorudaki akima gayet inaniyorum

0|1
    0|0
  • Zekayı seksi bulmak için illa bişeyseksüel olmaya gerek yok.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 18

• Türk kızlarının kendilerini aşırı kaliteli göstermek için uydurduğu yalanlardan bir diğeri...

0|2
    0|0
  • Ne olduğunu bilmiyorum.
    Peki siz bu konuyu 2 dk okur musunuz lütfen, teşekkürler : ) hayırlı kandiller

www.kizlarsoruyor.com/.../q4365555-acildir-lutfen-okur-musunuz

0|0
    0|0
  • O ney? Sap sapa demek mi knk 😂😂😂

0|1
    0|0
  • Cidden öyle kızlar var

0|1
    0|0
  • tabıkı, kultur herseydı bro.

0|1
    0|0
  • o nasıl bir akım yaw bu seksüelligin başına sonuna birşeyler ekleyip yeni yeni akımlar çıkarıyolar sevişin gitsin işte la :D

0|0
    0|0
  • Bu ulkede prim yapmaz

0|1
    0|0
  • bence sevişmenin tadını almamışlar tarafından kurulmuş bir akım:d

0|1
    0|0
  • Fazlasiyla gerçekçi buldugum dogrudur. Beyin çok önemli.

0|0
    0|0
  • Hiç gerçekçi bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Artik tercih edilen kolay hayat sartlari oldugu icin daha cok para kazanan dinleyen bireyler on plana cikio.. Buda zekanin bir getirgesi.. Ve tumuyle evlilik yasi ilerledigi icin

0|0
    0|0
    • Para ile ilişkilendirmek çok doğru olmaz , bahsedilen olay sadece kişinin zeka seviyesine direk olarak etkilenmesi ve çekici bulması

• Aynen öyle, Bernard Shaw benim de favorimdir. Neticede hormonların bile tuükendigi bir nokta vardır.

• Balim once beyine uyari gelir... Uyari gerceklesir dusunce olusur ve o dusunceye bagli hormon ve biz bu hormonlara aclik duyariz zeki insan bunu yonlendirebilir

• Bulmuyorum

0|0
    0|0
  • O ne

0|0
    0|0
  • Bence mantıklı

0|0
    0|0
  • Evet o kadar çok sap varki birilerine yaranmak için akıl seviyolar;)

0|0
    0|0
  • o neylaa

0|0
    0|0
  • sapyoseksüellik ne yiyilecek bişey mi?

0|0
    0|0
  • bir açıdan gerçekci bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...