Namaz da esneme gelmesi normal mi?

Namaz da esneme gelmesi normal mi?
sadece namaz anında sık sık esnemek sebebi nedir?

0|0
12|11

En İyi Kız Görüşü

• namazda hapşırmak meleklerden , esnemek şeytandan derler. KEndini tam veremiyo olabilir misin acaba? tövbe et baştan başla. En iyisi bir hocaya sor. Allah kabul etsin bütün namazlarını inşallah

0|0
    0|0
    • sadece namazda olası dua okurken olması ilginç başka zaman da bşr sey yok

Kızlar Ne Diyor 11

• Şeytan burnuna üfürüyor o yüzden esniyorsun. Ağır ağzını kapatmazsan namaz olmuyor sanırım. Ağzını kapatmanında hangi esnada etmediğine göre şekli değişiyor. Ama tam bilemiyorum.

0|0
    0|0
    • Şeytanın hileleri diye bir kitapçık var. Orda Peygamberimiz (s. a. s) ile şeytanın konuşması geçiyor. O kitabı oku istersen.

• Vesvesedir namazda esnememeliyiz

0|0
    0|0
  • vesvesedir. tutmalısın kendini. bir süre sonra şeytan bu konuda uğraşmayı bırakır, başka vesveseler gelir.

0|0
    0|0
  • şeytan vesvese veriyor derler.

0|0
    0|0
  • Ya yorumlara çok güldüm... Düşüncemi belirtmeme gerek yok sanırım. Sen kıl namazını yok namaz bozulurmus falan filan... Boşver. Tesadüftür belki

0|0
    0|0
    • namaz bozulması değil asıl sebep sadece nanazda bunun olması nasıl bir güç baskı nerden geliyor

• Psikolojik olabilir. bir güç olduğunu sanmıyorum.

• Normal de ağzını mümkün olduğunca kapalı tutmaya çalışmak lazım...

0|0
    0|0
  • Vesvesedir o.

0|0
    0|0
  • şeytanın vesvesesidir diye biliyorum başlamadan once eüzu cek iyi gelir

0|0
    0|0
  • Esnemek gelir ama esnememeye çalışmaya çalışmalısın şeytanda gelir içinden El Muksit de geçer..

0|0
    0|0
  • O değilde ben dua ederken de esniyorum

0|0
    0|0
  • şeytanın namazı bozma hilelerinden biri; ya kendimizi tutacağız ya da elimizle ağzımızı kapatacağız.

0|0
    0|0
    • namaz da olması bazı güçlerin bizimle olduğunu mu kanıtlar

• evet ama namazda olması çok baskılı

• namazda selam verene kadar şeytan hep uğraşır bir şekilde namazını bozmak için. senin Allah'ın emrini yerine getiren bir kul olmanı engellemek için.

Erkekler Ne Diyor 11

• Normal hayatta olmaması zaten seytanın yolunda oldugu ıcın karısmıyor dıye dusun ama allah ıcın namaza durdugun an seytan elinden geleni yapacaktır bunun icin cunku insanlar seytandan ustun yaratıldıgı zaman seytan kıyamete kadar senın yolundan cıkaracagım insanları ne kadarını yanıma cehennem atesıne cekersem o kadar iyi demistir yani cehennemde bizle beraber yanacaktır seytan seytan cehennemin yaratıcı ve ya koruyucusu degıldır diye bılıyorum

0|0
    0|0
  • şeytanın vesvese türlerinden biridir ve bu gibi durumlarda bolca nars ve felak sureleri okunmalıdır ;)

0|0
    0|0
  • namazdayken esneme mekuh oldugumu dusunuyorum ama agizi kapatirsa mekuh olmaz diye dusunuyoum ayni zamanda vesvesedir

0|0
    0|0
  • Esneme şeytandan hapşırma Allahtan diye bir söz vardır ama normal sebeplede esneme olabilir ama esnemeyi engellemenin en etkili yolu sureleri hafiften biz duyacak şekilde kıraat getirerek okumak

0|0
    0|0
  • Peygamber efendimizi an kesilir

1|0
    0|0
  • vesvese gibidir. şeytan kılmaman için elinden geleni yapacak bir süre sonra geçer inşallah

0|0
    0|0
  • insan her anında esner, namaz özgü birşey değil

0|0
    0|0
  • namaz da şeytan üfler ve namazın huşusunu bozmak ister, esneme geldiğin peygamber s. a. v efendimizn hiç esnemediğini, aklına getir ya da efendimizi getir aklına o esneme yok olur gider dene ben hep öyle yaparım ve hiç şaşmadı

0|0
    0|0
  • Demekki sen namaza kendini veriyorsun ve şeytan seni o şekilde kandırıyor

0|0
    0|0
  • şeytan vesvesesi

0|0
    0|0
  • kıyamet alameti..

0|0
    0|0
Yükleniyor...