Sizofreni olmaktan korkuyorum, akıl verın?

Merhaba ben can, unıverste ogrencısıyım. Anksıyete hastasıyım, korkularım var. Sizofrenı olmaktan cok korkuyorum. Bazı hayal ettıgım seylere ınanmaktan korkuyorum. Korkudan hayal bıle kurmuyorum. Asosyal bırı degılım aksıne hergun dısarda arkadaslarımlayım. Cok gulerım, neselıyım ama aklıma bu konular gelınce cok moralım bozuluyor, uzuluyorum. Internette okudugum kadarıyla sızofrenler pıs olurmus, sırf bu yuzden kafaya taktım, neye dokunsam elımı yıkıyorum, pıs olmamak ıcın. Bir ara ınsanlara zarar vermekten korkuyordum, sonrasında olum korkusu felan ama sızofrenı korkusunu atlatamadım. Bana akıl verebılır mısınız?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Anksiyete yüzünden hep bunlar. Şizofreni değilsin merak etme.

0|1
    0|0
    • arkadaslarıma onaylatıyorum artık herseyımı. Mesela surada sıse var mı? Kapı acık mı vb, cok korkuyorum

• aldım, baybars vezderogluna gıttım. Turkıyede dereceye gırmıs adam. Bana sızofrenı hastalarının oldugunu ve onlar gıbı olmadıgımı soyledı. Anksıyetenın tum alt dallarını gecırmısım.

• Şizofreni falan değilsin. Psikolojiyle ilgiliyim ve bende de psikolojik bazı hastalıklar var hem de senden çok daha ağır, onun için rahatlıkla söylüyorum ki şizofreninin ş si değilsin.

En İyi Erkek Görüşü

• belkıde biz senın için bır hayaliz

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• şizofreninin ilk kuralıdır şizofren kişisi asla şizofren olduğuna inanmaz inandırılamaz

0|1
    0|0
    • ya ben farkında olabılen bır sızofrenıysem? korkuyorum

• kac aydır sızofrenı olcam dıye korkuyorum ınsallah gecer

• bundan korkuyorsan değilsindir her tarafını araştırman yeterli değil güzelce araştırdığın zaman öyle bir şey olmayacağından emin olabilirsin belki

• Şizofreni çok ayrı bir hastalık ve çok kötü bişey o yüzden kendini böyle şartlandırma

0|1
    0|0
  • Şizofreni kişinin gerçeklik algısının yitimidir. Kişi bir taraftan gerçek dünyadaki olayları yaşarken bir taraftan da hayal ettiği kurmaca bir dünyada yaşar. Temizlik alışkanlığı ile ilgisi yoktur. Şizofreni de aile hikayesi önemlidir. Ailede birinin şizofren olması durumunda risk miktarı artar. Sizinki anksiyete ile alakalı şizofreniyle değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Prof. destek almalısın. Belkı agır takıntı durumu söz konusu ve bu dusunce kontrolu olmuyosa yanı hayalı gercek gıbı dusunme durumu mızac bozuklugundan duygu bozukluguna bıpolardan ebesının seyıne kdr gıdıyo. Kesın dr a gıt

0|0
    0|0
  • Olmuyo abi uğraşmayın ilgi çekemiyorsunuz işte

0|1
    0|0
  • anksiyete için psikolokla olan bağlarını koparmamalısın, asosyallik en basiti bir şekilde halledersin

0|0
    0|0
  • Namaz kıl kardeşim Allah (CC) yardımcın olsun!

0|0
    0|0
Yükleniyor...