Tanrı Her Kulunu Seviyormudur?

bazıları lak diye atlamasın hemen seviyordur diye
nasıl seviyor diye sorarlar adama..
neyse bu ayrı birşeyde

madem tanrı herkes seviyorsa
yarattığı çirkin insanları nasıl seviyor?

madem tanrı herkesi seviyorsa
neden insanlar açlıktan ölüyor..

eğer seviyorsa böylemi seviyor aasdsad
neyse sorumu sorayım

Tanrı Her Kulunu Seviyormu?

0|0
5|14

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Tanrı bize kendi merhametinden küçük bir parça verdiğine göre bende o merhametle insanların genelini sevdiğime göre herhalde oda hepsini seviyordur o zaman

0|0
    0|0
  • tanrını bilmem de Allah her doğru iyi insanın yar ve yardımcısıdır..

0|1
    0|0
  • Boji yorma kafani böyle sorular ile...

0|0
    0|0
  • Herkesin durumu iyi olsaydi şükredecek bir şey kalmazdı bu dünyada acı çekenin diğer dünyada azabi an olur Allahin izniyle.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Sen yaşamı sadece bu dünya olarak görüyorsan cevabım farklı olur Önce sen Allahı seveceksinki O zaman Allahın kulu olduğunu kabul edersin Allahta seni sever çirkinlik güzellik hastalık bunlar kimisi imtihan kimisi liyakatla ilgilidir. doktorluğa layık olman için dıp okuman lazım. Liyakat çok önemlidir.

0|1
    1|1
    • misal engelli doğmaman için anne karnında geçirdiğin 9 aylık bir süreçte bunu hak etmen lazım. liyakat çok önemlidir. alslhdsşdöfjldödhd

• burada sağlıklı, mutllu ve bir o kadar da iyi insanlar var. ahirette de mutlu olacaklar. niye çifte mutluluk yaşarken öteki ahireti bekliyor? ya da neden ergenliğe bile gelmeden böyle bir şeyle imtihan ediliyor?

• @kurugöt Senin mutlu dediğin insanlar aslında muylu değil zevk içinde olanlardır burada mutlu olacaklar ahirettede mutlu olacak diye bir kaide yok liyakatı olanlar mutlu olurlar şeytana değil Allaha kul olanlar mutlu olur.

• Bunun cevabını alman için önce inanıp inanmadığını bilmem lazım ki inanıyor gibi değilsin :) Çünkü bu konular birbiriyle bağlantılıdır, ana fikre inanmıyosan ayrıntılar sana çok saçma ve yüzeysel gelicektir

0|1
    1|0
  • yaratıcı tabiki her kulunu seviyor bu nasıl bir soru. eğer sevmeseydi bu dünyayı insanoğlu için yaratmazdı. sevmeseydi dünyadaki nimetleri bize hediye etmezdi sevmeseydi doğadan faydalanamızdık. evmeseydi düşünen canlı olamazdık sevmeseydi bize dünyayı hediye etmezdi...

0|1
    1|1
    • çok açıklayıcı olmuş. aşaldjhalansh haklısın sevmeseydi küçücük çocukların tecavüz edilip katledilmesine izin vermezdi; sevmeseydi insanların diri diri gömülmelerine dur derdi.

• kafamda soru falan yok uzun süredir. netim. bb

• @kurugöt o zaman dümensiz gemi misali bir sağa bir sola çarpıyorsun... kaptan lazım.. bir karar ver

• Ben kendimi seviyorum la valla Allahın ne düşündüğünü bilmem imkansız onun adına konuşmam ben kendimi sevdiğimden eminim o yeter bana :D :D

0|0
    0|0
  • Öncelikle daha öğreneceğin cok sey var keske herkes dersine çalışmadan direk doktor mühendis hakim savcı olsaydi öğretmenlerde genelde çalışkan öğrencileri sever sen cok çalışır gayret edersen sınavını kazanır doktor olursun
    Velhasıl kelam cennet kolay degil cehennem gereksiz degil yaklaşmasını bilmeli

0|1
    0|0
  • Tanrıyı sorgulayacağına kendini sorgula. neden ben bu saatte boyle sacmalliyorum diye.
    Tanri dedigin olay yom zaten.
    Allah vardir oda insanlari yaratir.
    Ona kul olani sever cirkin guzel fakir zengin ayrimi yapmadan. Neden fakir neden cirkin meselesi ise yokluklariyla imtihan edirler. Neden zengin ve guzel meseleesi de ayni sekilde varliklariyla varliklariyla imtihan edilirler.
    Halen anlamiyorsan git öl ve tanrinla hesaplaş :)

0|1
    1|0
    • diyanet müslümanlar tarafından tanrı denmesinde sıkıntı olmadığını açıkladı.

• Yok be #boji sevdiğini sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • Dimi öyle olsaydı beni çürük şey ederdi ahshshe
      Ama nalet olsun çürükte değilim shshdhe

• Asıl mühim soru biz Allah'ı hakkı ile sevebiliyor muyuz?

0|0
    0|0
  • Tabiki hepsimi sevmez ayrica tanrinin cirkinlik guzellik kavrami bizle ayni mi ki

0|0
    0|0
  • Belki o yakışıklı olan açtır , çirkin olan ise zengindir. Sen bu kadar dar çerçeveden bakarsan ne Tanrıyı , ne hayatı ne de hayattan hiç bir halt anlayamazsın.

0|0
    1|0
    • Belki de dediğin gibi değil

• @solomonkAne Ben ne bileyim uyduruyor işte kafasından :)

• BozQurd anlıyorum seni ama bu şekilde anlamsız hale geliyor onu demek istiyorum :)

• Açlıktan ölenleri daha çok seviyor diyebilirim. Çünkü onlarin hesabini verecek birbmali ve mülkü yok. Bu dünyada bu yüzden ölen her insanın günahının zenginlere yazıldığını düşünüyorum ben.

0|0
    1|0
  • sever tabii ki

0|1
    1|0
  • yok namaz kılanları seviyo sadece :D kilmayanlar mikrodalga fırında yancak

0|0
    0|0
Yükleniyor...