Hayatınıza giren kişiler size neler öğretti?

Her yaşadığımız bize birşey öğretir ya peki hayatımıza aldığımız kişiler bize ne öğretmiştir arkdaş ya da sevgili farketmez giderken size bıraktıkları iyi veya kötü ne oldu?

0|0
31|63

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatıma giren kişilerin bana öğrettiği, gerçekten bazı insanlar varlıklarıyla, bazılarıda yokluklarıyla huzur veriyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 62

• Bir insan doğduğu andan itibaren gördüğü duyduğu kokladığı dokunduğu herşeyden birşeyler öğrenir ve tüm bunlar hayatımız boyunca benliğimizde bizi biz yapar. İyilerden kötülerden zekilerden aptallardan zevklilerden zevksizlerden aslında herşey ama herşeyden birşeyler öğreniriz. Yürürken yer de gördüğümüz eğreti bir taş bile zihnimizde gelişim sağlar ( tamam bazıları odun sadece tekme atar) O nedenle bizi çok ciddi anlamda etkileyen insanların dışında ben başka birinden başka birşeyden etkilenmedim demek doğru değildir çünkü farkında olmadan zihnimiz herşeyi işler.. Tüm bunları yaşarken bilinmelidir ki zihin aldıklarını asla unutmaz bir yerlerde saklar. Dün gördüğünüz sıradan herhangi bir obje (vazo, lamba, masa vs) yarın zihninizde başka bir bilgiyle birleşir, bütünleşir ve başkalaşım içinde zihninizde başka bir fikire ya da görüntüye dönüşebilir işte o an "evreka" buldum! dersiniz : ) fikirler de böyle doğar. Önemli olan bunları yaşarken geçmişte yaşadığınız olumsuzlukları sıcak tutmamak ve ileri bakmaktır çünkü aksi halde zihin fazla ilerlemez tembelleşir.. Selamlar..

1|0
    0|0
  • Soruya yapılan yorumları okudum da,
    herkes, hayatlarına giren kişilerin kattığı olumsuz şeylerden bahsetmiş. Bende tam tersi, hayatıma giren herkes bana iyi şeyler kattı.
    Şanslıyım, kötü bir insan girmedi hayatıma.
    Bana: hoşgörüyü, merhameti, saygıyı, sevgiyi öğrettiler...

1|0
    0|0
    • Evet genel de olumsuz cevaplar aldım bir ikitanesi hariç sende iyi seçimler analizler yapmışsın ki demekki yara almamışsın iyi şeyler katmış sana sanşlıymışsın.

• aslında ne olursa olsun herkese degeri kadar deger vermem gerektigini ögrettiler bana..
    sonrasında evet bu farklı dememeyi ögretti
    kime farklı dediysek hepsi daha beter cıktı:)

1|0
    0|0
  • kötü olanlar
    çıkarcılığı, nankörlüğü, iki yüzlülüğü öğretti

iyi olanlar
    dostluğu, mertliği, karşılıksız sevgiyi öğretti

başlıca

1|0
    0|0
  • onsuz yaşayamam inanışı saçmalık.
    sonsuz aşk yok.
    bugün yüzüne gülen yarın arkandan her pisliği yapabilir.
    hiçbirşey seni şaşırtmasın.
    ne ciddiye alırsan o kadar sorun yaşarsın.
    ne kadar bağlanırsan o kadar kısıtlanırsın.
    ...
    daha yazarımda bukadar yeter

1|0
    0|0
  • Eğer bugün bu benim diyebiliyorsam hayatıma giren insanlar sayesindedir. Azimle sevip aşkla yanmayı, bir amaç uğruna savaşıp kazanmayı, her seferinde tekrar güvenebilecek kadar saf bir kalbi, kimseyi kırmamak getektiğini, her insanın değerli olduğunu, hayvan sevgisini, kedi aşkını, şekersiz çayı, sade kahveyi, kitap okumayı vs. vs. vs... Bana aşılayan insanların çoğu şu an gözümün önünde olmasada hayatımın içinde yerleri büyük, sağ olsunlar mutlu olsunlar..😊😊

1|0
    0|0
  • aslında hayatıma bugune kadar bayan olarak sadece bir kişi girdi yalan bile olsa sevmeyi sevilmeyi o kadar profosyonel bir şekilde oynadıkı ben hayatımda bunları tattım aslında cok güzeldi şimdi bir kişinin karşı cinse olan ihtiyacını daha iyi anlıyorum

1|0
    0|0
  • Çok kişi tanıyıp azını sevip ve hiçkimseye güvenilmeyeceğini

1|0
    0|0
  • onlar öğretmedi, geldiler gittiler, ben öğrendim

1|0
    0|0
  • Herkese güvenme, güvendiğin kişiyede sırtını daya

1|0
    0|0
  • Guvenme kimseye
    Ve de sevme, baglanma

1|0
    0|0
  • İnsanların iki yüzlü olduğunu
    İnsanlara güvenmenin aptallık olduğunu
    Kimsenin sadık kalamayacağını
    Bir kadına emek vermenin aptalca olduğunu

0|0
    0|0
  • O kadar şeyi nasıl yazalım buraya canısı

1|0
    0|0
  • Birisi kadınlar nefret ettirdi diğeri Sakin olmayı öğretti

1|0
    0|0
  • İyilikten maraz doğduğunu öğretenler oldu saolsunlar

1|0
    0|0
  • Cok profesyonel yalan nasil konusulur iyi ogrettiler sagolsunlar 👍🏻 Allah onlari bildigi gibi yapsin...

1|0
    0|0
  • duygusallık. s

1|0
    0|0
  • birdaha kimseyi kendimden çok sevmemem gerektiğini

1|0
    0|0
  • bizzat hayatı, insan çeşitlerini

1|0
    0|0
  • nerde dengesiz kıskançlık hastası varsa beni buluyor öğrendiğim tek şey her ilişkimden sonra nefes aldığımı hissetmek oldu

1|0
    0|0
  • Girip kalanlar iyi şeyleri
    Girip çıkanlar oçocuğunun tanımını öğretti

1|0
    0|0
  • kardeşim olmamayı

1|0
    0|0
  • Hak ettiklerinden fazla değer vermemem gerektiğini...

1|0
    0|0
  • kimseye güvenme ;)

1|0
    0|0
  • Ben öğrenci olmayı sevdim hep

1|0
    0|0
  • Hayatın adını aldığı sebepleri hayatı öğretti

1|0
    0|0
  • Gözle gördüğüne bile inanmaman gerekiyormus bazen onu öğretti

1|0
    0|0
  • İnsanlar bir çok konuda bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Toplumdaki hiyerarşik konumlarını kaybetme kaygısı taşımarından dolayı olduğunu düşünüyorum ve bir çok insan bir başka insana yapılan haksızlıkları görmezden gelebiliyor ve hatta yapılan haksızlığıda destekleyebiliyor.. Yaşadığımız her deneyimden bir ders çıkarmamız gerektiğini düşünen bir insan deilim konulara etik olarak ve yaşanan olaya objektif bakmak gerektiğine inanırım. Yaşarken gerçekçi olan insanlar bir çok konuda yapmacık olan olan insanlardan daha kusursuzdur ve kusursuzluğa daha yakındır

0|0
    0|0
  • bişey mi öğretiyorlardı kii?

1|0
    0|0
  • Kimseye güvenmemeyi öğrendim

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32

Kızlar Ne Diyor 31

• Kimseye güvenmemem ve iyi niyetli yaklaşmamam gerektiğini öğrendim. Çünkü erkeklerin hepsi değilde çoğu şerefsizlik yapmakta ustalar...

1|0
    0|0
  • Yalan dolan sahte sevgi göz yaşı haksızlık kötü bir insan dan kalma bunlar ... iyi insan dan saygı sevgi dostluk dürüstlük sıcak tebessüm keşke ler dolu bir dünya

1|0
    0|0
  • Hep kötü şeyler.

1|0
    0|0
  • Genellikle güvenmemeyi, hayatı çokta kişisel, sadece bana mı kötü bu hayat gibi görmemek gerektiğini. Acının daha büyüklerininde olduğunu ve bugünüme şükretmem gerektiğini.

1|0
    0|0
  • Kimseye givenmemeyi got ustu birakilmayi ogretti

1|0
    0|0
  • Hayatımdan çıkması gerektiklerini. Yalnızlığın mükemmel olduğunu 😪😍

1|0
    0|0
  • sabrı , çok fazla deger vermemeyi ve güvenmemeyi...

1|0
    0|0
  • Bazıları insanlara güvenmemem gerektiğini bazıları da insanları tanımanın güzel olduğunu öğretti.

1|0
    0|0
  • Inanmiycakmissin kimseye

1|1
    0|1
  • Körü körüne baglanmamayı
    İnsanlara güvenmemeyi
    Kendinden cok kimseye deger vermemeyi

1|0
    0|0
  • Şerrrefsizligin ne oldugunu ögrettiler saolsunlar

1|0
    0|0
  • güvenmemeyi öğretti

1|0
    0|0
  • Kimseye güvenme

1|0
    0|0
  • çok şey öğrettiler yazamayacağım kadar..

1|0
    0|0
  • Sabretmeyi, önemsememeyi, kimseye güvenmemeyi ama güvenmiş gibi görünmeyi.

1|0
    0|0
  • Sabirli, daha fazla anlayisli olmayi ogretti şu an hayatimdaki kisi

1|0
    0|0
  • Güvenmemeyi

1|0
    0|0
  • sevgi saygı sadakatin değerini

0|0
    0|0
  • Hic kimseye güvenilmeyegini..

1|0
    0|0
  • Bazı İnsanların güvenilir olamdığını...

1|0
    0|1
  • güvenmemeyi şüpheciliği

0|0
    0|0
  • Hiç kimsenin değişmeyeceğini öğretti ve boş insanlar için canını sıkmanın değmediğini öğretti.. ve sana sevgisini hissettiremeyeni seni üzeni ' sözde değer vereni' hayatında tutmamayı bir kalemde silmeyi öğretti. Çokta iyi öğretti 👍👍

0|0
    0|0
  • herkese cok güvenmemeyi.

0|0
    0|0
  • çocukluk kahramanım bana kahramanların da kötü olabileceğini hayatta her şey olabileceğini kimseye özellikle de erkeklere güvenilmemesi gerektiğini ve öldürmeyen acının beni güçlendirdiğini öğretti bana bıraktığı her baktığımda onu hatırladığım bir hastalık bana bıraktığı duyarlı olmak
    ilk aşkım bana insanların vazgeçilmez olmadığı öğretti aşkın gerçekliğini ha tabi tek taraflı aşkın gerçekliğini öğretti
    kardeşim dediğim insan bana annem doğurmadığı sürece kimseye kardeş bellememem gerektiğini öğretti
    yardım etmeye çalıştığım biri vardı ondan hoşlanmaya da başlamıştım hani bana nasıl oyun oynandığını gösterdi ne kadar yalancı olunabileceğini ve ne kadar da saf olduğumu gösterdi
    eski sevgilim bana kullanılmışlık duygusunu öğretti hayat nasıl zehir olurmuş onu gösterdi ve kırmamak için kırılmayı bırakmama da yardımcı oldu
    hayatıma giren bir çok insan benim karakterimi oluşturdu şu an aklıma daha çok kötüler geldi evet ama tatlıyla acıyı bir yere koyarsınız acının tadı gelir ağzınıza :) güzel soru :)

0|0
    0|0
  • gurursuz olmayi.

0|0
    0|0
  • bir erkeğin kötü zmanında yanında olmamam gerektiğini ve asla ona destek çıkmamam gerektiğini öğretti saolsun.

0|0
    0|0
  • Kimseye güvenme

1|0
    0|0
  • Ders

1|0
    0|0
  • Keske girmeselerdi tecrube edindigim kadar masumiyetimdende oldum

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kimseye güvenmemeyi öğretti. En yakınına bile. Herkese temkinli yaklaşmayı öğretti.

1|0
    0|1
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...