Günah işlemekten vazgeçmiyorsam nasıl cennete gidebilirim ben?

beni bir müslüman kabul edin..
veya kendinizi hiç farketmez..

ben bir müslüman olsam , alkolden ve yaratıcımıza isyan ediyorum bunlar başlıca günahlarım
ben bu günahları işlemeye devam ediyorsam ve bunların üstüne yaptıgım birçok günahım var iken ve bunlardan da ister istemez vazgeçemiyorken... ben nasıl cennete gideceğim? diye sorarlar adama..

kafama takıldı bu konu sizlere sormakk istedim..

günah işlemekten vazgeçmiyorsak , nasıl cennete gidecek insanoğlu?

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• İman ettiysen ve günahın günah olduğunu kabul ediyorsan dinden çıkmazsın. Her günahın tövbesi vardır. Tövbe etmemekten kork. Şeytanın en büyük hilesi insanın içine artık affedilmem hissini yerleştirip tövbeden vazgeçirmesidir. Bu soruyu soruyorsan zaten kalbinde bir ferahlık olmuş, yok etme kurtulmak istiyorsan üzerine git. İnternetten sohbet dinle ve her gece tövbe et. Allah'ın merhameti anne babamızın bize duyduğundan çoktur ve hiç bir günah Allah'ın bağışlayıcılığından büyük değildir. Dua ederken bunu söyleyebilirsin... "Allah'ım senin rahmetin, merhametin ve magfiretin benim günahlarımdan büyüktür. Beni bağışla kendim, nefsim ve şeytan dahil yarattığın herşeyin şerrinden koru..." Bak dünyada 40- 50 yaşına gelip din değiştiren insanlar var. En büyük günah Allah'ı inkar ve şirk koşmaksa ve bu insanlar yıllarca böyle yaşayıp bir gün iman ettiklerinde yeni doğmuş gibi tüm günahları affoluyorsa, günah işlediğini bilen pişman olan bir Müslümanın neden olmasın. Allah bağışlayıcıdır, tövbe edeni affedeceğini bildirmiştir. Sakın affedilmem şüphesine kapılma...

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• meseleye cennete gitme meselesi olarak bakmaktan vazgeçerek başlayabilirsin. Asıl mesele inanılan yaratıcıyı tanımak. Allah'ı tanımaya başlamak insanı yavaş yavaş günahlardan uzaklaştırır. yoksa makine gibi ucunda cennet var ee namaz kılayım anlayışı birşey kazandırmaz insana.
    İnsan Neden inandığını?
    Neye inandığını?
    Yaratıcının hangi mesajları gönderdiğini öğrenmelidir.
    Bunları merak edip okumadan yapılmaya çalışılan ibadetler insanı günahlardan alıkoymaz. ne ibadetler zevk verir ne de insanın hayatında birşeyler değişir

0|0
    0|0
    • mesela allaha göre ona karşı gelmemeliyiz
      onu başka şeylere tercih etmememiz gerekir..

bence benden adam olmaz..

Kızlar Ne Diyor 1

• Sirk Allahi bir seye tercih etmektir.
    Yani ahiretini ikinci planda tutan biri musluman oldugunu iddaa etsede munafiktir.

Allah amel ile imani birbirinden hicbir ayetinde ayirmamistir.

0|0
    0|0
    • aşagıda ki arkadaş öyle dimedi amma bak kafam karıştı asdsad

aslında gerçek senin yazdıgın elal.

• anladim aciklama icin tesekkur Allah hidayet versin cumlemize.. Ne edersek kendimize ediyoruz

• @GepekliRapunzeL estagfurullah 😊😊
      Amin 😊

Erkekler Ne Diyor 6

• Allaha şir koşmadıkça
    bir müslüman eninde sonunda cennete girecektir.
    1. KAT CEHENNEM
    Cehennem derler ve azabı, ötekilerinden hafif, daha zariftir. Bu, Muhammed Ümmetinin âsileri için yapılmıştır.
    2. KAT Sair
    Hıristiyanlar onda eserdir çıkış (yoktur)
    3. KAT sakar
    Yahudiler için kararlaştırılmış ebedî duraktır.(çıkış yoktur)
    4. KAT Cahim
    Mürtedler ve şeytanlar için azabı elimdir.(çıkış yoktur)
    5. KAT Hutame
    Gayya kuyusu ondadır. Ye'cüc, Me'cüc ve kâfirlerin yeridir (çıkış yoktur)
    6. KAT Leza
    Puta tapanlar, ateşe tapanlar ve sihirbazlar için hazırdır.(çıkış yoktur)
    7. KAT Haviye
    O, mülhitleri, zındıkları, yalancıları ve münafıkları kucaklayıcıdır. onun ateşi, harareti, azap ve şiddeti hepsinden üstündür. Cehennemin tabakalarının tümü, yedibin tabakadan ziyadedir. (çıkış yoktur)
    Allah derki ;
    sizin günahlarınız benim rahmetimden büyük değil deniz köpükleri kadar olsa tövbe edin affedeyim. der.. Allahı ne kadar rahmet edici görürsen o kadar rahmet edicektir

1|0
    0|0
  • cenneti isteyerek yaşadığımız dünyayı cehenneme çevirenler var kardeşim

0|0
    0|0
    • ve bunu insanoğlu anlamamakta ısrarcı..

• 1 gün içinde 70 kere aynı günahı işleyip ardından aynı şekilde kalpten pişman olup tövbe edersen Allah yinede seni ısrarcı görmez

0|0
    0|0
  • cezanı çekersin cehennemde. eğer müslümansan cennete gidersin. ama cezanı ne adar çekersin bilemem.

1|0
    0|0
    • böyle sürekli zebaniler dürtecekmi

• ben kötü bir insanım malesef..

• Şüphesiz ki Allah, merhametlilerin en merhametlisidr.

• cennet ve cehennem insanoğlunun dünyada iyi insan olarak yaşamasını sağlayan düşünceden ibarettir Yaratıcıya inanıyorsan sadece mantık ve duygunu kullan yaşadığın sürece...

0|0
    0|0
  • Bana kalsa seni affetmem
    Lakin o merhametlidir işte bizim gibi basit değildir

Omur boyu zina edip içen sıçan insanları affediyor

Ben etmem
    Çünkü insanım

0|0
    0|0
Yükleniyor...