Sizce saygı nedir?

Sizce saygı neyi ifade eder? Niye saygı göstermek zorundayız?

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Her insan aynı olmadığı için aynı şeyleri yaşamak için haliyle fikirleri algıları da farklı olacaktır O yüzden bir şey bize uymasada saygı göstermeliyiz belki de o bize uymayan şey aslında Doğru olan şeydir Tabii ki bilemeyiz Bunu ancak insanlara saçma sapan tepkiler göstermek yerine saygı göstermek en doğru ve iyisi olacaktır

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bence özellikle madden ve manen bizden güçsüz durumda olanlara göstermekle belli olur kişinin saygısı zira daha kuvvetli birine gösterdiğimiz saygının kaynağı korku da olabilir.
    Dünyada başkalarının da yaşadığını fark etme sonucundaki hal ve hareketlerin tümüne saygı derim ben.
    Saygı göstermek zorunda değiliz yazılı olmayan bir kural ve herkes insan olmanın gereklerini yerine getirmek zorunda değil isteyen insanlığını yaşar isteyen sadece bir et parçasından ibaret olduğunu varsayarak yaşar bu bir tercih neticede

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Basit;
    Karşındakinin düşüncelerini küçümsememektir.

0|0
    0|0
  • Saygı;
    İliski icinde olan birey veya kurumların birbirini ilgi ve tutumlarının tarzını senimsedikleri olumlu bir duygudur...

0|0
    0|0
  • karşındaki insanı severek yaklaşmaktır. insanlıgın gerektirdigi bir olgu oldugu için saygı göstermek şarttır

0|0
    0|0
  • Empati yapmaktır
    Küfür etmemektir

0|0
    0|0
  • Acıktım 😖😖😖

0|0
    0|0
  • Yo kimse zorunda değil. Bu insanın içinden gelmesi gereken bir şey.

0|0
    0|0
  • Kendimize yapilmak istemedigimiz davranisi baskalarinada yapmamaktir bence saygi. Allahin yaratigi her canliya saygi duyulmali şükür ettimiliyiz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• niye saygı göstermek zorundayız...

ben senin giyim tarzına , küfür etsem nasıl olur?
    ben senin giyim tarzına , beğenmedim ama senin tercihin tabi? desem ne olur

cevap cok acık gibi..

0|1
    0|0
    • zaten size göre nedir demiştim... benim saygım çok açık.

• Kulakla duyulmaması gereken kişiye yönelik manevi düşüncedir

0|1
    0|0
  • Saygı kimi zaman kabullenmek kimi zaman tepki göstermemektir.

İstemediğimiz durumları yaşamamak için o şekilde ya da benzeri şekilde davranmamak için saygı göstermek zorundayız. Bir nevi çıkar gibi bir durum ama olumlu olarak.

0|0
    0|0
  • Buyrun efendim
    Once siz
    Aaa olur mu
    Ricanedrim buyrun buyrun
    Gibi bisey

0|1
    0|0
  • sevgiyi iyi anlamak lazım saygı duymak için. seversen saygı duyarsın sevmden saygı duyarsan bu saygı değil düşüncedir. eğer sevip saygı duyarsan buda kalptir. mantıkla duygunun birleşmesidir. saygı mantık sevgi duygudur.

0|1
    0|0
    • görüşünüz baya iyi hocam teşekküürler.

• eğer iyiyi anlarsan o zaman saygı gösterirsin iyi olan sevgidir yani kalptir..

• :) :)

• bir insanı olduğu gibi kabul etme
    onu değiştirmeye çalışmama
    fikirlerine saygı duyma
    görüşlerini yargılama

kısaca saygıdır.

0|0
    0|0
  • sevmediklerine tahammül edebilme sevdiklerini yüceltme yeteneği

0|0
    0|0
  • saygı;çay içerken önce büyüğün içmesini beklemektir