Alevilerin nüfus cüzdanında dini ne yazıyor?

Arkadaşlar merak ediyorum sadece konuyu çarpıtmayın rica ediyorum.

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• İslam yazıyor alevilerde islamdır nasıl hristiyanlarda katolik protestan ortodoks varsa bizdede mezhep farklılıkları vardır

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• alevi mezhep tir ya din değil şunu bir kafanıza sokun :DDDD

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• merak güzel birşey elbette ama keşke buraya yazmadan googleye yazmış olsaydın
    türkiye kamalizm rejimi ile yönetilmekte hiç kimsenin kendi dinini kimliğine yazdırma hakkı yok ki aleviler islam dışında birşey yazdırsın hemde bu şekilde sormak yanlış çünkü alavilerin bir kısmı eleviliği sace bir kültür olarak görüyorlar dinleri islam bir başka kısım ise aleviliği bir islam mezhebi olarak görür alviliği islam dışında görenlerde vardır elebet ama bu tamamını kapsamaz
    kısaca türkiyede herkesin kimliğinde islam yazar kamalizmin rejimi akılla izahı yok çünkü

0|0
    0|0
  • Musluman kanks

0|0
    0|0
  • alevilik bir mezhep değildir. islam hiç değildir. din de değildir. aleviler, geçmiş zamanlarda müslümanların kuranda "müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün" ayetine uyup alevileri katletmesinden dolayı müslümanlara daha sevimli görünmek adına hz aliyi kendileriyle özdeşleştirmişlerdir. yani gerçekte hz alinin alevilerle bir alakası yoktur.

0|0
    0|0
  • hiç bilmiyorum la.

0|0
    0|0
  • Pastafaryan yazıyormus. Ev arkadasim alevi

0|0
    0|0
  • Nüfus cüzdanında din yazısı dünyanın en he fikridir ve müslüman toplumuna hastır

0|0
    0|0
  • Ali dini ☺

0|1
    0|0
  • islam yazıyordur istisna ama bilemem :D

0|0
    0|0
  • Budist yaziyor

0|0
    0|0
  • Alevilik ayrı bir din değilki.

0|0
    0|0
  • Ben ateist olduğum halde islam yazıyor alevilerilerde de ERROR yazmasını bekliyorsunuz değil mi :)

0|0
    0|0
  • İslam yazıyor bende...

0|0
    0|0
  • Aleviler Hakkında çok bilgi kirliliği var herkes bir şeyler diyor

0|0
    0|0
  • alevilik din değil mezhep öğrenin şunu artık yav :S

0|0
    0|0
  • aleviliği sen ne sanıyon böyle :)