Yılbaşı kutlamakla alakalı sürekli eleştirmeler çıkar, siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşalar her sene bu eleştiriler çıkıyor sizlerinde yorumlarını alabilir miyim yılbaşı kutlamakla alakalı?

0|0
24|8

En İyi Kız Görüşü

• yeni yılın gelişini kutluyorum bir bahane eğlenmeye bu kadar abartılcak bişey yok ha gavur diyenler olacaktır evet ailem direkt noeli kutluyo gavur kimseyi yargılamanın abartmanın anlamı yok. herkesin kendi tercihi. sabah kahvaltısında masada domuz ürünleri varken yemiyorsam kendi tercihimden dolayı sırf yılbaşını kutluyorum diye kimse yargılayamaz kusura bakmayın. ben diyo muyum neden zina yapıyosunuz neymiş ihtiyaç meselesi veya niye kalp kırıyosunuz namaz niyaz tam. amenna öyleyse herkesin kendi hayatı.. görüşüme uymayabilirsin ama ağır itamlarla yargılama hakkı kimseye vermiyorum. kimse örnek müslüman kesilmesin başımıza. gıybet ederek müslüman olunmuyo

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• milletin keyfine kalmış birşey. elalemi bu kadar geren nedir anlamadım ben. keyfinin baş kahyası olmuşlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• ben kutlamıyorum

0|3
    0|0
  • Bizim adetimiz değil. Kutlamayı saçma buluyorum.
    Ramazan bayramında tatile çıkıp da yıl başı kutlayanlar farklı bir dinden ve ırktan sanırım.

0|5
    1|5
  • noel ile yılbaşına ayırt edemeyenlerin saçmalaması.. biz noel kutlamıyoruz -ki zaten o yeniyıldan 1 hafta önce olan birşey.. benim için yılbaşı, yeni yılın doğumunu kutlamak demek.. doğum günün de kutlamasınlar madem karşılar..

0|2
    0|0
  • Sewmiyorum özentilik bence :/

0|3
    0|0
  • ben kendi doğum günümü kutlamıyorum birde dünyanınkinimi kutlıycam bana ne yeni yılmış peh

2|3
    0|0
  • Yılbaşını kutluyorum. Elhamdulilh Müslümanım
    Aslında Allah'a şükrediyorum koca bir yılı kazasız belasız geçirdiğim ve yeni yıla girdiğim için

0|0
    0|0
  • Önemli olan niyet

0|1
    0|1
  • Noel kutlamıyoruz yeni bir yılın gelişini kutluyoruz. Bunda bir sakınca yok kanımca.

0|0
    0|0
  • Herkesin yilbasi kutlamasina kimse karisamaz aga

0|0
    0|0
  • Siradan bir gun benim icin

0|1
    0|0
  • gereksız ne oluyo yanı yenı yıl olunca otur dua et hayırlı bı yıl gecsın dıye yok ılla alkol alınacak kafa 1500 olucak sonra bu yıl b. k gıbı gectı derler

2|1
    0|2
    • her kapalının namuslu olmadıgı gıbı her acık da o. spu olmuyo sozunu hatırlatıyım sıze. ınsanları dıs gorunusuyle yargılamayın

• aynen ben boyle yapıyorum zaten bak şu laf çok güzeldir... senin beynin o... puysa şort giyen kızın suçu ne?

• Umurumda degil

0|0
    0|1
  • Kutlamıyorum saçma sapan şeylerrr

0|1
    0|0
  • Yilbasini kutluyorum. Elhamdulillah muslumanim. Ben yeni yilin baslangicini kutluyorum. Koskoca 1 seneyi arkamizda birakip yeni yilin gelisini kutluyorum.

0|1
    1|2
  • Yılbaşı olduğu için değil sonraki gün tatil olduğundan rahatça içip eğleneceğimden kutluyormul gibi yapıyorum denilebilir.

0|0
    0|0
  • salaklar :D ne var bunda anlamıyorum.

0|0
    0|2
  • Kutlayan beni ilgilendirmiyor fakat bizim Hristiyanlara ait değil ssçmalığını kessinler

0|1
    0|0
  • Kim neyi eleştiriyor?

0|0
    0|0
  • Olsada hos olmasada.

0|0
    0|0
  • Günah ama benceçok eğlenceli ağaçlar filan çok tatlı oluyor

0|0
    0|0
  • bıdı bıdı eleştirip evde oturanlardanız ne bkliyonki :D

0|0
    0|0
  • günah

0|0
    0|0
  • Dinimize uygun olmadığı için kutlanmamalı normal bir gün gibi görülmeli kafirlere özenmeyin nekadar süsleselerde pofpoflasalarda HARAM ama işte insanjn gözüne güzel gözükmesini istiyorlar.. Kutlamayın.

0|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 7

• düşüncesiz bir toplum oldugumuz icin... Bayiliriz insanlarin hayatina mudahale etmeye. Tahammul edemeyiz eglenen insanlara, bozmak isteriz hemen. Din iman sopasiyla hizaya getirmeye calisiriz olmadi. Bin defa soyledik Christmas Jesus`un dogumunun kutlanmasidir ve 25 Araliktir, yilbasi ise dinlerden bagimsiz, sadece yeni yilin gelisinin kutlanmasidir ve 31 Araliktir.

1|1
    0|0
  • yılbaşı hz. isanın Allahın oğlu olarak dünyaya,
    geldiği gün var sayılarak kutlanıyor o günün şirkine ne yazık ki
    müslümanlarda ortak olabiliyor bir hristiyan kurban bayramımızı kutlarmıki
    kaldıki biz onların uydurulmuş bayramını kutlayım...
    -ben yeni yılı kutluyorum ilgisi yok diyen Müslüman kardeşim ;
    Allah ve peygamberimiz öyle buyurmuyor dikkat etmek gerek herşeyimizi kaybedebiliriz lakin inançlarımızı daima korumalıyız.

0|0
    0|1
  • ben kutluyorum açıkcası ama kutlamamak lazım aslında.

0|0
    0|0
  • Eleştirenler kutlamasın eleştirenler kutlasın. Aslında çok basit m k

0|0
    1|0
  • Yılbasının Diğer Adı Her yıl İsanın Doğumunu kutlamaktir. Benim dinimde boyle birsey yok. O yuzden kutlamaya karsiyim. Hadi Eyw

0|0
    0|0
  • Gereksiz.. Sıradan bir gün.. Benim için her cumartesi geceleri yılbaşı zaten.. 🙈

0|0
    0|0
  • bu kutlama müslümanları kapsamıyor, kutlamam ! NET

0|0
    0|1
Yükleniyor...