İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı?

Merhaba arkadaşlar

Sizce ilk insanlar mı daha mutluydu , günümüz insanımı daha mutlu?

İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı?

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan her zaman mutsuzdur..
    Ve insan yalnız kalmıştı.
    Hüznün derinliklerinde yüzüyordu.
    Etrafındaki tüm hayvanlar ona yaklaştı ve şöyle dediler:
    ‘Seni bu kadar üzgün görmek istemiyoruz, ne dilersen dile, senin için gerçekleştirelim.’
    İnsan dedi ki; ‘Daha iyi görmek istiyorum.’
    Akbaba dedi ki; ‘Görüşüm senin olsun, al.
    İnsan dedi ki; ‘Daha güçlü olmak istiyorum.’
    Jaguar cevapladı; ‘Benim kadar güçlü olacaksın.’
    Sonra insan dedi ki; ‘Yeryüzünün sırlarını öğrenmek istiyorum.’
    Yılan dedi ki; ‘Hepsini sana ben göstereceğim.’
    Böylece, insan hayvanlardan aldığı bütün özelliklerle beraber gitti. Onun ardından baykuş, geride kalan hayvanlara dönerek şöyle dedi:
    ‘Artık insan daha çok şey biliyor ve daha çok şey yapabilir. Artık ondan korkmaya başladım.’
    Geyik şöyle cevapladı onu; ‘İnsan, ne istediyse aldı. Artık üzüntüsü bitecek.
    Ancak baykuş böyle düşünmüyordu: ‘İnsanda hiçbir zaman dolduramayacağı bir boşluk gördüm. Onu üzen ve devamlı istemesine sebep olan şey işte bu boşluk. O almaya devam edecek. Ta ki yeryüzü ona şöyle diyene dek: ‘Artık bende sana verecek hiçbir şey kalmadı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sınav stresi
    trafik stresi
    egzoz
    kalabalık

aşk
    Inşaat sesi
    vb. yok bir şey yok şu an yaşadığımız şey çok stresli

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• ilk insan gibi gozuksede bana kalirsan gunumuz insani dahada mutlu olmali... ama nankoruz epey... yani dusun yasadigimiz bunca kolayliga ragmen hala sikayet ediyoruz. Dunyanin oteki ucun 30 saatde gidip bunca sikayet niye anlamiyorum. Sukretmemiz lazim gercekten. Eskiden yani okadar degil 100 yil once insanlar Atlantik Okyanusunu 20 gunde felan gecip buz gibi denizin ortasinda canlarini veriyorlardi... simdi 10 saatde geciyoruz sevdiklerimizi gormek icin... bu bile nankorlugumuz anlatmaya yeter.

1|0
    0|0
  • İlk insanlar daha mutludur çünkü şu an hayatımızda o kadar gereksiz şey var ki bu gereksiz şeyler bizi ele geçirmiş durumda. Şimdi insanlar mal, mülk, para, ihtişam, mertebe derdinde. Bunlar yüzünden sevdiklerini geri plana atabiliyorlar.

1|0
    0|0
  • Kısacası şu ki ''Elindeki ile yetinmeyi bilen insan her zaman mutludur'' eski insanlarda ise ne varsa onu sahiplenirlerdi diye düşünüyorum. Nefsimiz olmasaydı dünya şimdi bu hale gelmez ve insanlar aç gözlü olmazdı :) matmazel...

1|0
    0|0
  • ilk insanlar

1|0
    0|0
  • ilk insanlar daha çok mutluydu tab

1|0
    0|0
  • Verdigin karikatürdeki aile tablosunda farkettiysen bir kadın 5 erkek var bence kadınlar ozamnlar daha mutluymuş... :)

1|0
    0|0
  • İlk insanlar. Mal mülk derdi yok :)

1|0
    0|0
  • İlk insanlar kanımca

1|0
    0|0
  • gelecek insanları

1|0
    0|0
  • ilk insanlar bence

1|0
    0|0
  • onlar mutludur ya

1|0
    0|0
  • İlk insanlar

1|0
    0|0
  • Önceden yaylalara giderdik yazları orda elektrik olmazdı akşam disarda ateş yakar başında gençler toplanır dik , çok güzeldi şimdi herkes evinde ya tv ya elde telefon. nerden nereye

0|0
    0|0
  • İlk insanlar kesinlikle.
    Sıkintilari karin doyurmak sadece
    Bir avuc insan var birde irksal ayrisma yok

0|0
    0|0
  • Bence ilk insanlar, simdi bizler moktan seylere kafayi takiyoruz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ılk ınsan

1|0
    0|0
  • Günümüz insanı hep mutsuz, hep birşeylerden şikayetçi. eskiler daha mutluydu bence

1|0
    0|0
  • Bu insanların çoğunlukla derdi yemek, barınmaydı. Kafalarını meşgul edecek çok şeyleri yoktu sanırım.😊

1|0
    0|0
  • İlk insanlar daha mutlu

1|0
    0|0
  • tabiki ilk insanlar!

1|0
    0|0
Yükleniyor...