İntihar etmenin hükmü?

inançlı bir insanım.. o şekilde hayatımı sürdürmeye çabalıyorum.. gerçekten çabalıyorum.. ama yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal hesabı.. bıktım.. ve mücadele için gücümün kaldığını sanmıyorum.. geleceğim için korku duyuyorum.. intihar etmenin haram olduğunu biliyorum.. ama malesef hiçbirimiz tam anlamıyla mükemmel değiliz.. illa eksiklerimiz var.. cevabını beklediğim nokta şu, intihar eden kimse ebedi cehenneme mi maruz kalır? yoksa cezasını çektikten sonra ateşten çıkmanın bir mümkünatı var mıdır? elbette hakikati Allah bilir.. ancak duyumlarınız ve fikirleriniz şu an benim için önemli.. teşekkür ederim..

0|0
7|34

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Eski sevgilimin hemde canımdan çok sevdiğim adamın tecavüzüne uğradım 1. darbeyi buradan yedim zorda olsa kendimi toparladım seneler üstüne çizgimi bozmadım hatam yoktu aynı hataya tekrar düşmedim kimseyle beraber olmadım sonrasında.
    2. darbeyi çok sevdiğim bir insan yanımda kafasına sıktığında yedim gözümün önünde sevdiğim bir insan can verdi.
    3. darbeyi babamın annemi aldattığını öğrendiğimde yedim, anneme söyleyemedim sakladım o içimde büyüdükçe ben küçüldüm.
    4. darbeyi beraber büyüdüğüm kuzenimin boğularak ölmesiyle yedim
    5. darbeyi yaşadığım tecavüzden sonra seneler üzerine sevdiğim adamın bakire kız takıntısını öğrendiğimde ona hiçbişey söylemeden hayatından çıkmak zorunda olduğumda yedim.
    Ben napıyım, intihar ediyim mi bende?
    Allah kimseye kaldırabileceğinden fazlasını vermez dünya bir sınav , Allah'ın verdiği canı Allah alabilir sadece hiç kimsenin hatatı mükemmel değil. Sen sanıyor musun ki ölüm kurtuluş. KENDİNE GEL.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• şimdi cevap ebedi cehennem olmazsa intihar mı edeceksin?

lütfen bu kötü düşünceye kapılma
    yaşadığın zorlukları anlayabiliyorum ve bunlarla mücadele seni yormuş olabilir
    ama bu sıkıntıları aşsan bile başka sıkıntılarla mücadele etmen gerekebilir
    hayatın temel amacı mücadeledir zaten
    lütfen kötü şeyler düşünme

0|0
    0|0
    • ''hayatın temel amacı olan mücadele'' zaten kurtulmak istediğim.. teşekkür ederim.. ancak evet o sorunun cevabını alabilsem.. belki en azından benim amacım olan şeye ulaşabilirdim :(

• ancak dinlenecek vaktim yok.. ya tamam ya devam noktasındayım.. son sürat.. ve gücümü kıran bu

• istersen anlat dinlerim
      ama kopmanı istemiyorum hayattan

• Ne kadar çok intahara meyilli soru soruldu bugün ne yaşıyorsunuz ne derdiniz var bu kadar sokaklarda mi yaşıyorsunuz karnınızı mi doymuyo kurtulması imkânsız bir hastalığın mi var insanlar gözleri gormediği halde yaşam mücadelesi verirken elleri kolları ayakları olmadığı halde bisey ler yapma mücadelesi verirken bu sizdeki zayıflık niye siz neden cabalamiyosunuz hayatta bazı zorluklardan hemen pes etmemelisiniz çaresini bulun aşın bu engelleri hem cehennem azabı bitmez hep orda kalırsınız iki gün yanar çıkarım solaryuma girmiş gibi mi hissedeceksiniz kendinizi yok öyle aşk cehennemden önce kabir azabı cekeceksiniz öyle böyle acı değil bunlar senin dünyada yaşadıkların sadece bir su damlası kadar yaninda

0|0
    0|0
    • evet belki de haklısın.. ancak zor be.. vallahi zor

• Kolay bisey yok bu hayatta karnımızı doyurmak için bile essek gibi çalışıyoruz akşama kadar en basitinden yani

• İntihar edene cehennemden çıkış yok

0|1
    0|0
  • İmtihan dünyasındayız. Fakat sen Allah'tan ümidini kesiyorsun ve Allah'ın verdiği cana mı kıyacaksın? En büyük günahı mı işleyeceksin? Mükemmel olan Allah'tır biz aciziz zaten hepimiz hata yapıyoruz. Kendine gel şeytana ve nefsine uyma. Allah'ın izni ile başaracaksın. :)

0|0
    0|0
    • En büyük günahlardan biridir intihar. Resmen isyan ediyorsun.

• Ebedi cehennem hatta intihar edenin cenaze namazi bile kilinmaz normalde.
    Sana gelecek olursak belki bir cok sey yasadin belkide hicbisey yasamadin. Ama her ne sebep olursa olsun intihar cozum degil. Benim konusmam bekki kolay gelir ne yasadin sen dersin ama kimsenin derdini kimse bilmez. Umarim bu pskolojiden kurtulursun. Allah yardimcin olsun

0|0
    0|0
    • amin.. teşekkür ederim.. dua eder misin?

• Soz veriyorum srnin icindua edecegim. Senden ricam sende senin icin dua et. Dunyadaki her sikinti biz insaanlar icin var. Pes etmek yok. İnadina dua et. İnadina dua eet. Yalan dunya icin kendini yqkma. Asla pes etme tekrar kalk ayaga ve savasmaya devam et. Allah seni isiga cikarsin. Ve tum derrtlerin yok olurinsallah.

• teşekkür ederim.. çok teşekkür ederim.. söz veriyorum bende edicem.. inşallah

• Can almak affı olmayan günahlardan, buna kendi canın da dahil ama mesele öbür dünya değil. İntihar düşüncesi önemli bir mesele, geçmişte de böyle düşüncelerin olduysa, kendine zarar vermek, intihar etmek aklından geçtiyse daha fazla ilerlemesine izin verme, ciddiye al ve bir an önce yardım almayı düşün, şakaya gelir yanı yok.

0|0
    0|0
  • intihar eden sonsuza kadar cehennemde mi yanar yoksa tava kızartma olduktan sonra una mı yatırılır bilmiyorum ama şunu biliyorum ki aslında intihar etmeni gerektirecek hiçbişey yok. he he konuşup da adamın kafasını attırmayın. ortadoğuda çoluk çocuk savaşın içinden canını zor kurtarıyor sonra geliyor sıfırdan hayata tutunmaya çalışıyor sen gelmişsin intihardan bahsediyorsun canım sen biraz psikolojini düzelt. saçmalama öyle intihar falan. kendinden kötü durumdaki insanları düşün. onları düşünmeyip hep yukarıdakilere bakmaktan özenmekten bu hale geliyorsunuz.

0|0
    0|0
  • irade akıl komple bloke olmus halde ıntıhar eden cehenneme gıtmez ama bilinclı olarak gunah oldugunu bıle bıle edersen kafır olmazsın ama cehennemme gıdersın cehenneme gıden muslumanlar cezasından sonra cennete gıdecek ama kım göze alır o ateste yanmayı?

0|0
    0|0
    • haklısın.. ancak her halukarda önce bir cehenneme uğrarım heralde ben.. sonucta bu devirde direk cennet zor.. böyle düşününce ha o şekilde ha bu şekilde.. pek farketmiyor gibi geliyor bana

• güzel konuşuyorsun ve de haklı.. ama korkuyorum.. çok korkuyorum artık yaşıyor olmaktan

• destek al derdını anlat bırılerıne psıkologa gıt hocaya danıs manevıyatta çözüm bulcaksın bak dınle benı sen

• Çıkış yok diye biliyorum ama intihar etmek zaten inançlı birisi için çok saçma değil mi? Birsuru ayet var sabır ile ilgili. Başına kötü birşey gelmiyorsa kork asıl biraz düşünürsen anlarsın. Dünya da en çok çile çekenler hep Allah in en sevdiği kulları olmuştur. Peygamberlerimiz evliyalar vs

0|0
    0|0
  • bir laf vardı tam hatırlamıyorum ama şöyle bir şeydi sanırım Eğer cehennemi bilseydiniz içerisinde 1 saniye kalmak bile istemezdiniz gibi bir laf vardı.

Hayat bir sınav, sen sınavın bitmeden kağıdını verecek misin?
    Allah kimini dertle kimini malla mülkle kimini fakirlikle imtahan eder gerçi hersin bir derdi vardır orası ayrı ama Allah kimseye dayanamayacağı acı vermez.
    Sen sürekli intahar etmeyi düşünürsen daha cazip gelir öyle düşünme.

0|0
    0|0
  • Ateş seni çagırıyor.. Kaçış yok emanet edilen canı almanın hükmü ebedi cehennemdir, düşünmen bile günah bu gün aglatan belki yarın güldürecek.. Sabret ey insan sabret... bir şsrkı vardı hatırlayamadım... Yan cehennem yan 4 kamyon odunlan geliyorum.. Herşeyin ilacı sabır.. Sen sen ol al eline bir ilim kitabı oku için ferahlasın..

0|0
    0|0
  • Duyum değil intihar eden cehennemliktir haramdır böyle yapacağına Allaha sığın dua et sabır et. Allah subhane we teâlâ ayette şöyle buyurur. Allah sabredenlerle beraberdir

0|0
    0|0
  • Yok ebedi değil ama intihar ettiği şekilde azap görürsün

0|0
    0|0
    • Ayet olarak da şunu gösterem:

"Her kim intihar ederse, kıyamet gününde cehennem ateşinde devamlı olarak aynı şekilde azap görür."(buhari. Tıb,56)

• anladım teşekkür ederim

• Rica ederim. En zor anlarda bile intihar bir seçenek değildir. Ne olursa olsun oluruna bırak. ölüm bile ecelinle gelsin.

"Ey iman edenler, mallarınızı aranızda karşılıklı rıza ile gerçekleştirdiğiniz ticaret yolu hariç, batıl yollarla yemeyin. Ve kendinizi öldürmeyin. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir." Nisa-29

• Diyelimki intihar ettin affetmedi Rabbim şu geçici dünya hayatımı daha zor yoksa cehennem mi ona göre düşün

0|0
    0|0
  • yahu bu Dünyada en temizi 70-80 yıl kalacaksın acelen ne az daha yaşa keyfini sür.. yokluktanmısın, sıkıntıdanmı, aşktanmı bilemem.. kısmetlerini beğenmiyormusun.. düşün ki Dünyada müsafirsin ve müsafir umduğunu değil bulduğunu yer.. bilemem.. ama çabalamak en doğrusu.. yaşama içgüdüsü ağır basmalı dünyada çok güzellikler var göremiyormusun. günü, güneşi..

0|0
    0|0
  • kimse fetv vermesin yok cehennemden çıkmaz yok cenaze namazı kılnmaz intihar büyüj günahlardan biridir ALLAH ım dilerse af eder... Dilerse Cennetine koyar ama intihar eden bir insan allahın binasını yıkmış gibidir çok büyük günahtır vede... Ağırdır Ağır bir günahtır... CESATET işi değiş KORKAKLIKTIR...

0|0
    0|0
  • Derdin ne senin.

0|0
    0|0
  • Hayır ebedi cehennemde kalmaz.
    Bende intiharlık bir noktada hissediyorum kendimi , ama böyle birşey yapmam..

0|0
    0|0
  • öncelikle intihar etceğini hiç düşünmüyorum intihar etceğini düşünmüş olabilirsin ama uygulayacak cesaretin olacagını hiiç ama hiç sanmıyorum sordugun soru cok basit bir soru internetin var bu siteye giirip bu soruyu yazana kadar google dan her detayına kadar ögrenebilirdin

0|0
    0|0
    • araştırdım.. ancak orda hocaların verdiği kesin cevaplar var.. elbette doğru olanlarda onlar.. ancak kendim.. ve artık dayanacak gücü kalmayan ruhum için kaçamak bir cevap arıyorum.. hepsi bu

• teşekkür ederim.. arkadaş sorun değil de.. ruhum can çekişiyor be.. başka bir şey değil

• senin açından düşünüyorum çok kötü bir olay yaşasam bu kadar olmaz heralde bir olaydan fazlasını yaşamış olman lazım ki böyle olsun

• bak kardeşim. bu dünya zaten imtihan dünyası. nasıl bir sıkıntı içindesin bilemem. ama içinde bulunduğun durum senin imtihanın. imtihanını kazan cennete gir. ALLAH sevdiği kullarına acı çektirirki kendisini unutmasın şükür etsin sabır etsin diye

0|0
    0|0
  • Böyle bir durumda fetvayı kimse veremez veren dinden çıkar.

0|0
    0|0
    • haklısın.. ancak fetva beklemiyorum.. yalnızca konu hakkında ne düşündüğünüz.. merak etme öyle veya böyle dedin diye direk uygulayacak değilim.. zaten belli bir fikrim var

• Allah sirk kosmaktir, senle ugrasmam lazim

0|0
    0|0
  • Delimisin ne intiharı... Çözülmeyecek dert yoktur nedir bayım seni böyle karanlıklara sürükleyen sorun?

0|0
    0|0
  • Akıllı ol hayat yaşamaya deger her ne olursa olsun

0|0
    0|0
  • Direk cennet varken neden , cehenemide tadasın geciçi bir dünya için

0|0
    0|0
  • Gel evlen benimle kurtarayım senş

0|0
    0|1
  • ebedi cehennemliktir diye biliyorum

0|0
    0|0
  • geberin ya

0|0
    0|0
  • Yapma sakın sonsuz tabikide

0|0
    0|0
  • ne yasadin intihari dusunecek kadar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 6

• Bunun lamı cimi yok. Direk cehennem üstelik sürekli...
    Hem cehennem basit miki gideyim yanayım sonra cennet. elimizi bir mum ışığında dahi bekletemezken
    Çünkü allahın verdiği cana sen son veriyorsun
    Bu düşünceleri at kafandan

0|0
    0|0
    • haklısın.. gerçekten ama sinirlerim çok bozuk.. ve ben nasıl mücadele edeceğimi bilemiyorum..

• Olabilir günluk yaşamda bazen çok sıkıntılara maruz kalıyoruz ve direk ölmek istiyoruz

Bu d düşünceler bazende geciyo cok mutlu oluruz
      önemli olan sıkıntılarla başa çıkmaktır
      Bu hayatta hiçbirşey baki değildir geçicidir

• Allah sevdiği insanları zor sınavları tabii tutarmış. Tam manasıyla inansaydın, araştırsaydın ya da O'nun da ilk dediği gibi Okusaydın. Bu noktada olmazdın

0|1
    0|0
  • o cezayı cekmeyi göze alıyosun yani? tek parmagını sadece bir dakika atese tutsana dayanabilir misin? şunu asla unutma Allah kimseye taşıyamayacağı yükü vermez.

0|0
    0|0
  • Kardesim Allahim bizi boyle kotu seyleri aklimiza sokmasin! Tabikide haramdir, intihar etmek kotudur. intihar eden bir kimse araftadir.. Yani ne cehennem ne cennet..

0|0
    0|0
  • Ebedî cehennem

0|0
    0|0
  • İntihar edersen cehennemde yerin hazırlanır 😳 yapma sakin

0|0
    0|0
Yükleniyor...