Sanki herkes bana karşı gibi?

Lisede okuyorum. Toplumda her yerde sanki herkes bana karşı gibi, bana tavırlı gibi. Dışlanmış hissediyorum kendimi. Mesela bir dukkana giriyorum hayirli isler diyorum, cevap vermiyorlar genelde. Sanki bu dünyada bir fazlaymisim gibi gelio bana. Baskalarinin benim hakkimda ne düşündüklerini cok merak ediyorum hep. Aslinda yaşamak bana aci veriyo diyebilirim. Keşke doğmasaydim diyorum. Herkes cok düzgün de bir benmisim sanki düzgün olmayan, hatali olan gibi hissediyorum. Tamam hatalarim var ama olamaz mi yani, ben yanlis yapamaz miyim? Mesela birisi guldugunde sanki bana guluyormus gibi ya da birisinin soyledigi soz sanki bana soylenmis gibi hissediyorum. Ya da gercekten bana soyleniyordur ! Üzülüyorum bu duruma. Disari cikmak istemiyorum, toplum icine girmek istemiyorum. Dışlanmış gibiyim. Mesela gormezden geliniyorum. İnsanlara selam vermek istemiyorum cunku genelde selamim alinmiyor. Nedenini merak ediyorum. İste bu yuzden baskalarinin benim hakkimda ne dusundugunu ogrenmek istiyorum. Ne yapmaliyim?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Seni öyle iyi anlıyorum ki.. Aynı yoldan bende geçtim, aynı şeyleri bende hissettim. Maalesef yapılabilecek bir şey yok. Zamanla yaş büyüdükçe insan ne kadar saçma şeylere kafa yorduğunu anlıyor. Yapabileceğin tek şey kendini insanlardan düşük seviye de görme. Sen onlardan utanıyormuşsun gibi davranma onlar sende utanıyormuş gibi düşün. Kendini yükselt biraz. Çokta aşırıya kaçma aman ego olarak davranışlarına vurmasın sonra. Sonuçta kimsenin senden bir fazlası yok dimi. İnsanlar senin hakkın da neden konuşsun ki? Kötü bir yanın yok, dalga geçilecek bir hareketin yok. Hatta kendinle dalga geçmesini de bil zaman zaman. İlerde çok işine yarar bu. Eğer dertleşmek istersen bana mesaj atabilirsin. Lise ortamından yeni çıkmış birisi olarak dinlerim seni. :)

0|0
    0|0
    • Bazen dusunuyorum da hatalarim oldu biliyorum. Ama sanki herkes beni dislamis gibi hissediyorum. İnsanlarin sozlerinin altinda hep benim hakkimda kotu bir seyler ariyorum. Sanki herkes beni sozleriyle davranislariyla eziyor gibi geliyo. Sagol sozlerin icin. İnsallah bir an once kurtulurum bu psikolojiden.

Kızlar Ne Diyor 3

• ortalama bir ergenin sıklıkla içinde bulunduğu psikolojiyi güzel anlatmışsın. 20 22 yaşından sonra geçiyor bunlar üzülme sen gezmene eğlenmene bak :)

0|0
    0|0
  • ergenlik çağındasın şu aralar kendını dunyann-ın merkezı ya da merkezden kovulanı sanmam normal.. ergen trıplerindesin senın elınde olan bişey değil tabi hormonlarla alakalı olduğunu sandığın şeyler aslında olmuyor bunu kafana kazı oyle hareket et herşey normal sadece sana farklı geliyor çünkü farklılaşıyorsun anlatabildim mi?

0|0
    0|0
    • İnsallah dedigin gibidir. Cunku bu psikoloji hayattan biktiriyor beni.

• Bence biraz sakinles.. bosluktan kuruyosun kafanda sanirim.. okul disinda hobi falan edin..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bosver milleti dersine çalış

0|0
    0|0
    • Kafama takmamaya calisiyorum. Ama pek olmuyor. Yine de okuluma odaklanmam lazim. Derslerime calismam lazim dedigin gibi.

• Bende lise öğrencisiyim anlattiklarinin hiç birini yasamiyorum selamımı alicak kimseye selam vermem zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...