Osmanlı Torunu olmakla övünenler bakın kimlerin Torunlarıymış. Sizce Nedir bu durum?

<br />Osmanlı Torunu olmakla övünenler bakın kimlerin Torunlarıymış. Sizce Nedir bu durum ?

Güncellemeler:
Zırlamayin beyler. Benim burada vurgulamak istedigim şudur. Herhangi birsey oldugunda yahudi ermeni kürt fransız tohumu vs gibi söylemler içine girmeyin maksat buydu yoksa banane osmanlıdan Atam belli soyum belli.

0|0
14|23

En İyi Kız Görüşü

• Geçen tarih kitaplarını incelerken bende buna dikkat ettim. Hiç Türk kadını yok ortalıklarda. Hep başka milliyetten olan kadınlarla evlenilmiş.

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Osmanlılar ''Biz türküz nihaha'' demezlerdi aslında. Milliyetçilik son 200 yıldır patlayan bir şey. O yüzden Osmanlı Milliyetçisi olmak abes, padişahların milliyetçi olduğunu düşünmek daha da abes.

İkinci olarak Osmanlı, Türk olmakla değil de ''Osmanoğlu'' olmakla ilgileniyordu. Sonuçta hepsi aynı dededen geliyor ve bildiğim kadarıyla o dönemde soy ağacında kadının pek bir önemi yok, soy erkekten yürür, baba Osmanoğlu ise ana kimin umrunda.

Fakat yine de bunu gözler önüne sermeniz güzel olmuş.

2|3
    0|0
    • Kadının önemi nasl olmaz ya. İkinci sınıf muamele oralardan gelmeymiş.

• ''Soy erkekten yürür''

Soyadımızı babamızdan almasının nedeni de bu sonuçta. Bu durum yalnızca Osmanlı'da değil, tüm dünyada daha 100 yıl öncesine dek böyleydi. Bugün kırsal kesimlerde hala böyle.

• kadınların kanı yok ozaman.

• Ben anlamiyorum annesi veya babasindan biri yabqnci biri turk olanlar niyeyse hep yabanci olsuklarini savunuyorlar ama turk olduklairni kabul etmiyorlar. Illa bir taraf yabanci diye oradan mi olunuyor? Bu ne gerici bir dusunce?

0|2
    0|1
    • Ve ayrica sunu da eklemek istiyorum osmanli devleti bir cok milleti icinde barindiran bir imparatorluktur. O milletler bu imparatorluğun parcasidir her ne kdr siz kabul etmeseniz de. Bu kadar kisi bir arada yasarken senin boyle bir milliyetcilik ayrimi yapman cok komik.

• Kesinlikle yalan bir bilgi , biraz beyine sahip olsaydın bunun ne kadar büyük bir yanlış olduğunu zaten anlamış olurdun. Osmanlıda babadan oğula geçen bir padişahlık sistemi vardı yani birinin babası fransız ise hepsinin milliyeti fransız oluyor otomatikten sen şimdi türksün ve oğlun ermeni mi olacak sanıyorsun haha güldürme beni. Osmanlının kurucusu Osman bey Türk oğlu Türk'tür ve dolayısıyla ondan sonra gelenler ise onun oğullarıdır bu durumda hepsi Türk oluyor.

0|2
    0|1
    • Zırlamayin. Benim burada vurgulamak istedigim şudur. Herhangi birsey oldugunda yahudi ermeni kürt fransız tohumu vs gibi söylemler içine girmeyin maksat buydu yoksa banane osmanlıdan Atam belli soyum belli.

• Yahudi diye bir milliyet mi varmis sbdbe

2|4
    3|4
  • Valla benim baba Türkmen anne Kırgız. Şimdi onlar düşünsün😎

1|2
    0|0
  • Buradaki isimlerin en azından bazıları yanlış

3|0
    0|0
    • yanlişmi :D dogrusunu getirde güncelliyelim

• Senin yakinlarininda ne oldugu da belli degil o halde

0|0
    2|4
  • " Ben Türküm , geçmişte böyle böyle oldu , sizin nereden geldiğiniz belli değil " vs. diyenlerin gözüne sokmak istiyorum.
    İzninle resmi alabilir miyim?

0|0
    0|1
  • Sagol sayende aydinlandik..

0|0
    0|1
  • Ee ne bu? Beyim bedava 😂😂

0|0
    0|2
  • Bu uyduruk kağıda inanmana şaşkınım tarih oku araştır kütüphaneye git ve aslını öğren

0|2
    2|6
    • dil bilimi okuyorum yeteri kadar tarih bilgim var senden fazla

• neresixsacma her padişahın nerdeyse annesixyabanci sen bir vikipedoye gir araştır

• @cicimxs Eşleri yabancı evet doğal olarakta anneleride yabancı oluyor padişahların... ya sadece yabancı kanımı var Türk kanı yok mu... Ülke Osmanlı ve Türk devleti doğal olarak atalarımızdan övünmemiz normal.. Yabancı kan var ortada diye sanki sırtımızı döneceğiz... Benim öfkem Osmanlıyı bir anda gavur edene ve muhattapım sen değilsin Gizli kullanıcı olan kişi

• hahaha çok iyiymiş:DD

1|1
    1|1
  • Bu adamların babası türk. Bu adamların geçmişi ondan bundan çok türk.
    Bir tarafı alıp yabancı yapıyorsunuz ama diğer yanı saymıyorsunuz :)
    böyle mantıksızlık olur mu?
    o bahsettiğin ermeniler, ruslar, sırplar bir araya gelipte bir tane osmanlı yapamadılar ama :) demekki Osmanlı'nın zekası, başarısı bu saydıklarından değil türklerden geliyor. Aksi olsaydı bu milletlerinde birer osmanlı kurması gerekirdi.
    Diğer devletlerin başındakilerde saf kan değil. Gidin araştırın hepsi dahil illaki bir yerde karışmışlar ama biz bahsederken yinede tek tek ayırıyoruz.
    Sizler türkün gücünü kabul etmek istemeyen, türklere geçmişiniz unutturmak isteyen insanlarsınız.
    Ama ne yaparsanız yapın bu insanlar türk ve türk soyundan geldiler. Annesi farklıymış ya babası türk. Eğitimleri aldıkları yerler türk toprakları. Eğitimi veren türk. Annesi farklı olduysa ne olmuş sonuç değişmiyor.
    Bizi atalarımızdan soğutup geçmişini bilmeyen insanlara dönüştürmek istiyorsunuz ama işe yaramayacak.
    Padişahlar türk ve müslüman.
    Bu saydığın milletlerin hiç biri bir osmanlı etmedi marifet diğer ülkelerde değil genlerin diğer yarısı türklerden gelende :)

2|1
    2|2

Erkekler Ne Diyor 23

• O islamcıların beynini seveyim ben, Allahın fakirleri kocaman ülkesi olan faşist diktatör yalakalığı yapıyorlar tarlada çalışmaktan beyinleri çalışmaz olmuş genetik bunlarda.
    scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/.../...62318392_n.jpg

7|8
    2|4
  • Eksik var Osman Bey dışında hiç birinin eşi Türk değildi..

Zaten bu işlere dalarsan devşirme sistemi bile ırkın tamamen bozulmasına sebeptir. Çok derinlere dalmamak lazım..

3|0
    0|0
    • Rabia Bala Hatun ve Malhun Hatun bunlar eşleriydi.

• Ben dedemin torunuyum ahahah :D :D

0|2
    0|0
  • soy babadan geçer anneyi ne yapacan sen hacı.. ayrıca biz insanın milliyetine önem vermeyiz.. müslümansa kardeşimiz biliriz.. kuru kuruya ırkçılık yapmayız

0|1
    1|1
  • Osmanlı TÜRK'ÜN, Atası Değildir! Cennet Mekan Osman Gazi, Murad Hüdavendigar ve Gök Sultan II. Abdulhamid Han Hariç Tüm Osmanlı Padişahlarının TÜRK Politikaları Bilinmektedir.

0|0
    0|2
  • Kardesim tamam sen yahudi olabilirsin, soy agacinin anneden gectigini dusunebilirisin ama yazik bari nefretini bukadar belli etme yani.

0|0
    0|2
  • Hani bütün insanlar eşitti?
    Ayrıca bunun kaynağı nerede?

0|1
    0|1
  • Anne isimleriyle soy gösteren genc cahil kardeşim. Gezegenin 3/2 arka bahcesi yapmış bir ulusun kendi topraklarından kadın alması sence cokmu garip. Ozaman ermeni Rum fransızmı vardı.. Osmanlı vardı osmanlı.. Babaları nereliymiş birde onu sor paylaşan gavatlara..

0|0
    1|2
  • Osmanlı belirli bir ırk değil hatırlatmak isterim , çeşitli ırkları bünyesinde barındıran bir devletti. Lütfen araştırırken öğrenirken düzgün öğrenin. Sonra neden memleket karışıyor diyoruz.

0|0
    1|1
  • bu hata tek osmanlının değildi. mesela hun imparatorluğunuda yıkan çin prensesleridir.

0|1
    0|0
  • Dayi osmanliyi bunlar yikti😄😄

1|0
    0|0
  • Exelde mi yazdin bunu

0|0
    1|2
  • Soy anneden değil, babadan devam eder. Soyun anneden devam ettiğini savunanlar yahudi ve siyonist tohumudur. Osmanlı torunu olmakla gurur duyarım sevmeyen pkkaya katılsın. Sur ve Cizrede pkkanın size ihtiyacı var.

0|0
    2|1
  • Türkiyenin Tarih bilgisinin eksik ve yanlış verildiğini herkes biliyor.

0|1
    0|0
  • bunun kaynağı nedir osmanlıyı sevmeyen birileri için bunu yazmak gerçekten zor olmasa gerek. . . . ..

0|0
    1|2
    • vikipediye gir Osmanlı hanedan diye orda tün padisahlarinxanneleri yazar bu yasa kadar bunları ogrenemediysen yuh sana

• Ben bana lazım olanı ögrendim. . .. yeteri kadar sana yuh asıl dertmi sana neyi ögrenip ögrenmeyeceğim

• nesep soy babadan gelir bunu bilmeyecek kadar bilgi yoksunu musun

1|0
    0|1
    • Senin annen rum diyelim babanın annesi de fransız deseni karısıda İtalyan zamanlar Türk kanı ne kdar kalıyor bir dusun

• @cicimxs burada konu ırkçılık ise haklısın saf Türk olmaz melez olur fakat o yabancı kadınlar Türk geleneği ve Türk adetleri ile hayatarına devam ediyorlar İslam inancı ile hayatlarına devam ediyorlar. Ayrıca bana tek bir ırk gösteremezsein arı ve saf kalmış olsun bu açıdan bakarsak dünyanın 3/2 sinin Cengizhan'ın torunu olduğu söylenir. Özet: Baba Türk'se Türk'sündür

• @cicimxs bu yüzdendir ki Türkçülük ve Turancılık din dil gözetmez yani kafatasçı değillerdir

• Bunun anlamı reisler ağızının tafını biliyor :DD o değilde yahudi milleti ne yahu :D

0|0
    1|0
  • Avrupa geçmişi ile övünür bizimkilerde nasıl yereriz diye uğraş içinde Arkadaş o bir imparatorluk ve bu tip kız alıp vermeler olur ki o devletlerle ikili ilişki kurulur siz anlıyamadığınız şeylere kafa yormayın yazıkki senin için bu toprakları almışlarda yaşıyorsun burada rahat rahat şimdi çıkar dersin Atatürkte olmasa falan diye ama hatırlatırım oda bir Osmanlı askeriydi gereken neyse onu yapmıştır... ve demişinki vurgulamak istediğim farklı diye evet osmanlı bu yüzden türk kelimesi ile anılmadı devleti aliye diye anıldı ve içindeki bütün etnik grupları kapsayarak bir bütün oldu osmanlıyı bu açıdan kötüleyemezsin...

0|0
    0|0
  • Bunları bilmemde bunlar sizin işiniz sen başka ülkelerin tarihin bilirmisin sana sorularım olacak ta :)

0|0
    0|1
  • sende bizans torunumusun

0|0
    0|1
  • Evet yine kaynağı belirsiz bir tablo sırf görsel bir yapıda olduğu ve birisi atarlıca ortaya koyduğu için hemen bakıp aa demek öyleymiş diyip inanmamız gerekiyor. Hadi bakalım hepimiz 3 diyince amaca uygun şekilde bilgi kirliliğinin oyununa gelip kaynağı sormadan bu resme bakıp "bııy adınız batsın, ciğeriniz yansın" diyoruz.

0|0
    0|1
  • Bizde soy babadan oğula kardes

1|3
    1|1
    • yabancı anneden doğa defa baba da bir süre sonra melez olmuyormu cokxakill8sn

• Vuran turk gerisi hikaye😁

2|1
    3|1
Yükleniyor...