Doğru olanı mı yapıyorsun, yapmak i̇stediğini mi?

Gerçek hangisi. Doğru kime göre doğru. Ya yapmak istediğiniz ne kadar doğru? Gerçek yalanımız ne? Gerçeği doğru kılmak mı? Yalanı gerçeğe dönüştürmek mi?

0|0
24|12

En İyi Kız Görüşü

• Yapmak istedigim tek bir sey var baskalarina gore yalnis olan.. onu da yapmiyorum.. dogru yalnistan ote, eylenlerin doguracagi sonuclar onemli benim icin..

0|1
    0|0
    • "Yapmadan önce iki kere düşünürüm" diyorsunuz.
      "Yeterli nedenlerin varsa her şeyi yapabilirsin" derdi hocam. Sizin "başkalarına göre yanlış olan" ı yapmamak mı yeterli bulduğunuz neden.

En İyi Erkek Görüşü

• Yapmak istedigimi yapar sonra kendimce dogrularını ortaya çıkartır kendime bahaneler bulurum:)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• İkisinide yerine göre yapıyorum. Doğruluk kavramı kişiden kişiyle değişiyor zaten. Başkalarına yanlış gelecek diye yapmak istediğimi şekillendirmiyorum. Herkes kendi doğruluğunda yaşıyor zaten

0|1
    0|0
    • Yani koskocaman yalanlarımız aslında gerçeklerimiz.

• Yalan olarak neyi gördüğümüzle alakalı. Sadece yalanla yaşayan var mıdır bilmiyorum. Yapmak istediğimi yapıyor olmak yalanla bağdaştırmak ne kadar doğru?

• İşte tam da bu noktada asıl soru çıkıyor ortaya. Yapmak istediğimiz şey aslında hangisi. Bizim gerçek haline getirdiğimiz yalan mı. Yoksa "benim gerçeğim" diye "doğru" kılmak mı?

• Bu zamana kadar hep yapmak istediklerimi yaptım, hiçbir zaman da pişman olmadım. Beni mutlu eden şey bu, mutsuzluk getirecek bir şeyin doğru olması umrumda değil açıkçası.

1|1
    0|0
  • başkası için doğru olanı yapmak başkasının hayatını yaşamak gibi birşey.. yapmak istediğimi yapıyorum.. yapıyorsamda bana göre doğru demektir..

0|1
    0|0
    • Güzel.. Peki ya yaptıklarınız sadece size göre doğru ise, bu gerçeği yalan haline getiren ne? Pişmanlıklarımız ve "keşke" lerimiz hangi "doğru" nun içinde? Yapmak istediklerimizde mi?

• yapmak istediğimi yaptığıma göre bana göre benim doğrumun içinde yine değişen bir şey yok.. keşkelerim pişmalıklarım var ama sadece benim keşkelerim bana ait..

• Elbette. Kim sahiplenebilir ki sizin gerçeğinizle size ait isteklerinizi. Teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

• herkesin kendine göre doğruları vardır... ama malum topluma ve kurallarına ayak uydurmak durumunda kalıyoruz çoğu zaman...

0|1
    0|0
  • doğru olanla yapmak istediğimin arasında ortasya karısık

0|1
    0|0
  • doğru olanı

0|1
    0|0
  • Doğru bulduğumu yapardım bu aralar aklım karışık. .

0|1
    0|0
  • yapmak istediğimi yaparım

0|1
    0|0
  • yanlış olsada doğru olanı.
    istediklerimi yapmak herzaman yanlış anlaşılmaya sebep oluyor. ama bazen takmıyorum

0|1
    0|0
  • yapmak istediğimi bazende doğru olanı ama genelde yanlışlara saparım

0|1
    0|0
  • Hayatım boyunca hep kendi yazdığım kitabı okudum. Hep kendi bildiğimi doğru saydım. İyi ki de öylw yapmışım ve öyle yapmaya devam ediyorum

0|1
    0|0
  • yapmak istediğimi yapıyorum herkesin doğrusu kendine

0|1
    0|0
  • kendime göre doğru olan genele göre doğru olandır zaten aykırı bir karakterim yok

0|1
    0|0
  • istedigim yanlışı

0|1
    0|0
  • Annem ne derse onu yapiyorum 😌😏 :D

0|1
    0|0
  • Doğru olanı yapmak lazım sonra pişman oluyorum

0|1
    0|0
  • dogru olanı yapıyorum

0|1
    0|0
  • Yapmak istediğimi

0|1
    0|0
  • Ikisinide s*ktiret

0|0
    0|0
  • duruma göre değişir ama genelde yapmak istediğimi

0|0
    0|0
  • ben ikisini de yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Yapmak istediğim şeyleri yapamıyorum

0|0
    0|0
  • Yapmak istediğim şeyleri yapamıyorum maalesef...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Yapmak istediğimi

0|1
    0|0
  • evdekılerın ıstedıgını ypıoz kanks

0|1
    0|0
  • Yerine gore degisir

0|1
    0|0
  • Bana gore dogru olmasi zaten dogru olanin o oldugunu gosterir iki sikta ayni benim icin

0|1
    0|0
  • Istediğimi

0|1
    0|0
  • yapmak istediğim şeyler var onları yapmayı düşünüyorum. öyle daha mutluyum çünkü,

0|1
    0|0
  • Her zaman doğru olanı yapamıyorum ama aykırıda olmamaya çalışırım çünkü insanlarla ugrasamiyorum

0|1
    0|0
  • Birşeyi yanlış yapıyorsam doğrusu hoşuma gitmemiştir

0|0
    0|0
  • Doğru olanı

0|1
    0|0
  • Doğru bana göre değişir. Ben istediğimi yaparım, bencilim ve benim doğrum bu

0|0
    0|0
  • Yapmak istediğim

0|0
    0|0
Yükleniyor...