Kapat

Doğru olanı mı yapıyorsun, yapmak i̇stediğini mi?

Gerçek hangisi. Doğru kime göre doğru. Ya yapmak istediğiniz ne kadar doğru? Gerçek yalanımız ne? Gerçeği doğru kılmak mı? Yalanı gerçeğe dönüştürmek mi?

0|0
24|12

En İyi Kız Görüşü

• Yapmak istedigim tek bir sey var baskalarina gore yalnis olan.. onu da yapmiyorum.. dogru yalnistan ote, eylenlerin doguracagi sonuclar onemli benim icin..

0|1
    0|0
    • "Yapmadan önce iki kere düşünürüm" diyorsunuz.
      "Yeterli nedenlerin varsa her şeyi yapabilirsin" derdi hocam. Sizin "başkalarına göre yanlış olan" ı yapmamak mı yeterli bulduğunuz neden.

En İyi Erkek Görüşü

• Yapmak istedigimi yapar sonra kendimce dogrularını ortaya çıkartır kendime bahaneler bulurum:)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 23

• İkisinide yerine göre yapıyorum. Doğruluk kavramı kişiden kişiyle değişiyor zaten. Başkalarına yanlış gelecek diye yapmak istediğimi şekillendirmiyorum. Herkes kendi doğruluğunda yaşıyor zaten

0|1
    0|0
    • Yani koskocaman yalanlarımız aslında gerçeklerimiz.

• Yalan olarak neyi gördüğümüzle alakalı. Sadece yalanla yaşayan var mıdır bilmiyorum. Yapmak istediğimi yapıyor olmak yalanla bağdaştırmak ne kadar doğru?

• İşte tam da bu noktada asıl soru çıkıyor ortaya. Yapmak istediğimiz şey aslında hangisi. Bizim gerçek haline getirdiğimiz yalan mı. Yoksa "benim gerçeğim" diye "doğru" kılmak mı?

• Bu zamana kadar hep yapmak istediklerimi yaptım, hiçbir zaman da pişman olmadım. Beni mutlu eden şey bu, mutsuzluk getirecek bir şeyin doğru olması umrumda değil açıkçası.

1|1
    0|0
  • başkası için doğru olanı yapmak başkasının hayatını yaşamak gibi birşey.. yapmak istediğimi yapıyorum.. yapıyorsamda bana göre doğru demektir..

0|1
    0|0
    • Güzel.. Peki ya yaptıklarınız sadece size göre doğru ise, bu gerçeği yalan haline getiren ne? Pişmanlıklarımız ve "keşke" lerimiz hangi "doğru" nun içinde? Yapmak istediklerimizde mi?

• yapmak istediğimi yaptığıma göre bana göre benim doğrumun içinde yine değişen bir şey yok.. keşkelerim pişmalıklarım var ama sadece benim keşkelerim bana ait..

• Elbette. Kim sahiplenebilir ki sizin gerçeğinizle size ait isteklerinizi. Teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

• herkesin kendine göre doğruları vardır... ama malum topluma ve kurallarına ayak uydurmak durumunda kalıyoruz çoğu zaman...

0|1
    0|0
  • doğru olanla yapmak istediğimin arasında ortasya karısık

0|1
    0|0
  • yapmak istediğimi bazende doğru olanı ama genelde yanlışlara saparım

0|1
    0|0
  • doğru olanı

0|1
    0|0
  • Doğru bulduğumu yapardım bu aralar aklım karışık. .

0|1
    0|0
  • yapmak istediğimi yaparım

0|1
    0|0
  • yanlış olsada doğru olanı.
    istediklerimi yapmak herzaman yanlış anlaşılmaya sebep oluyor. ama bazen takmıyorum

0|1
    0|0
  • Hayatım boyunca hep kendi yazdığım kitabı okudum. Hep kendi bildiğimi doğru saydım. İyi ki de öylw yapmışım ve öyle yapmaya devam ediyorum

0|1
    0|0
  • yapmak istediğimi yapıyorum herkesin doğrusu kendine

0|1
    0|0
  • kendime göre doğru olan genele göre doğru olandır zaten aykırı bir karakterim yok

0|1
    0|0
  • istedigim yanlışı

0|1
    0|0
  • Annem ne derse onu yapiyorum 😌😏 :D

0|1
    0|0
  • Doğru olanı yapmak lazım sonra pişman oluyorum

0|1
    0|0
  • dogru olanı yapıyorum

0|1
    0|0
  • Yapmak istediğimi

0|1
    0|0
  • Ikisinide s*ktiret

0|0
    0|0
  • duruma göre değişir ama genelde yapmak istediğimi

0|0
    0|0
  • ben ikisini de yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Yapmak istediğim şeyleri yapamıyorum

0|0
    0|0
  • Yapmak istediğim şeyleri yapamıyorum maalesef...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• evdekılerın ıstedıgını ypıoz kanks

0|1
    0|0
  • Yerine gore degisir

0|1
    0|0
  • Yapmak istediğimi

0|1
    0|0
  • Bana gore dogru olmasi zaten dogru olanin o oldugunu gosterir iki sikta ayni benim icin

0|1
    0|0
  • Istediğimi

0|1
    0|0
  • yapmak istediğim şeyler var onları yapmayı düşünüyorum. öyle daha mutluyum çünkü,

0|1
    0|0
  • Her zaman doğru olanı yapamıyorum ama aykırıda olmamaya çalışırım çünkü insanlarla ugrasamiyorum

0|1
    0|0
  • Birşeyi yanlış yapıyorsam doğrusu hoşuma gitmemiştir

0|0
    0|0
  • Doğru olanı

0|1
    0|0
  • Doğru bana göre değişir. Ben istediğimi yaparım, bencilim ve benim doğrum bu

0|0
    0|0
  • Yapmak istediğim

0|0
    0|0
Yükleniyor...