Ses Sitemi Konusunda Fikirlerinize İhtiyacım Var?

Evde kütüphane odası yapıyoruz diyelim. özel okuma koltukları yaz için klima kış için özel ısıtma sistemleri, dışarının sesini içeri geçirmez ses yalıtımlı duvarlar vs vs diyelim.

ben son ses bile açılsa arka planda bir fon müziği olabilecek ses sistemide koymayı düşünüyorum. çünkü yapılan milyon araştırmalar arka planda fon müziği olduğunda daha iyi anladığımızı göstermiş.

sorum şu ; sizce tavana gömme hoparlör mü kullanayım yoksa kitaplıkların üzerine koyabileceğim bir hoparlör mü ? ben profesyonel düşündüm hep şimdiye kadar tüm odada eşit ses düşündüğüm için ses sistemi konusu kafamı karıştırdı. sizce tavana gömme ya da duvara monte hoparlör mü yoksa gidip çarşıdan alıp kitaplıkların üzerine koyabileceğim bir hoparlör mü daha uygun olur.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Maliyet sıkıntısı yoksa gömme görünüş olarak da çok güzel görünür. Diğeri çok sıradan kalır öyle bir odaya :)

0|0
    0|0
    • tavana gömme ile diğeri arasında sallıyorum diğeri 50 liraysa gömme 60 lira yani çok uçuk farklar asla yok

• O zaman en iyisini yaptır 🖐🏼

• ses son ses açılsada fon müziği tarzı olmalı o yüzden düşük watt gücüne sahip hoparlörlere bakıyorum. piyasada şu an al eve kur şeklinde 1 3 5 waat diye giden hoparlörler var. ben ise 0.5 watt güce sahip eşit aralıklarla tavana 4 tane monte etsem gibi düşüncedeyim. bakalım sonuçlar nasıl olacak

Yükleniyor...