Kapat

Bunları çekmek istemiyorum artık?

Kalabalık bir ailenin çocuğuyum, annem hiçbir şeyden memnun olmayan birisi. Sürekli beni ve kardeşlerimi hem birbirimizle hem de başkalarının çocukları ile kıyaslayıp duruyor. Elalemin çocuklarını geçtim ama kardeşlerimle kıyaslaması ağırıma gidiyor artık. Resmen onları kıskanıyorum onlar gibi olamadığım için. Yemek yapılıyor onlarinki güzel benim ki berbat, temizlik yapılıyor onlarınki güzel benim yaptığım temizlik temizlik değil daha çok pis etmek, onların işi gücü var benım ki boşa giden günler... Bir sürü şey işte en son dün akşam çay demledim kadın onu bile beğenmedi yaptığın hiçbir şey düzgün olmuyor ne biçim insansın dedi.
Babam desen karlı dağdan serin hiçbir şey umrunda değil, bir eşi mi var çocukları mi var geçimi mi var hiç ilgilenmez cebinde parası olsun tamam onun için.
Kardeşlerime gelince hepsi istediğini yapar eder, giyer , istediği yere gider, ben bir şey yapacak olunca ne gereği var, ne işin var orda gitme, zaten bir sürü kiyafetini var harcama paranı... bir sürü şey işte sayarlar.
Çoğunuza göre basit şeyler gelecektir bu söylediklerim ama 28 yıllık hayatımda hep bir eleştiriye hep bir karşılaştırmaya, hor görülmeye maruz kalmış biri olarak dayanamaz oldum.
Başka bir şehre gidip yeni bir hayata başlamak istiyorum bu aileden uzak.
Büyük bir şehir mi yoksa küçük sakin bir şehir de mi daha rahat bir yaşam kurarım? Büyük şehirlerde iş imkanı daha fazla ( gerçi işe yarayacak bir mesleğim de yok ).

Güncellemeler:
Evden kaçacağım tabii ki göndermezler bir yere. Giden gitmiştir bizim aile bir daha dönemezsin o eve.

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Mesleğin yoksa çok zor olur senin için yeni düzen kurmak.
    Talibin varsa evlenmen senin için daha kolay olabilir.
    Ama son çare olarakta kaçmayı planlıyorsan;
    Yapabileceğin işleri araştır ne yapman gerektiğini de kafanda 1-2 plan olsun sıkıntı çekmemek için.
    Kaçmadan önce iş ilanlarına bir bak eleman online gibi sitelere.
    Ev tek başına kiralayamazsın ev arkadaşı arayan birilerine bak ve herkese de inanma.
    Benim tavsiyelerim bunlar umarım hedefine ulaşır huzurlu olursun.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen uysalsın duygusalsın ondan eziliyorsun. Hepsi bu. Sen de biraz çirkef ol. Eminim diğer kardeşlerine de laf sokuyordur ama sen şu an kendine odaklısın kendine yapılanı görüyorsun. Kardeşlerin takmıyordur çünkü böyle gereksiz konuşan insanlar (anne baban da olsa) maalesef ciddiye alınmamalı.

Uzun vadede karakterinde ve kişiliğinde ciddi hasar yaratır bu tarz muameleler. Bu yüzden ya takma ya da uzaklaş o evden.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Valla bende benden daha kotu olanlari soyluyorum bilmem kimin oglu doktor oldu sen citci bende baskasinin ogluda hapisde diye... kim evlendiyse banada laf carpitiyo :)

1|0
    0|0
  • en büyük çocukmusun

0|0
    0|0
  • sanki evlenmekten baska bir caren yok gibi :( çünkü anlattıgına göre seni başka bir yerede göndermezler gibi

0|0
    0|0
    • Evden kaçacağım

• Yüzlerini yere eğdim diye kıllarını kıpırdatmazlar onlar

• ne diyeyim o zaman kaç kurtul :) biraz birikimin olmalı

• evlen de yani 28 yaşındasın iş hayatı zor büyük şehirde ev kiralarıda yüksek küçük bir yere git iş bulursan ya da evlen en iyisi

0|0
    0|0
    • Evlılıkte çözüm değil. Sevgili falan yapamıyorum. Gelen insanlarda bizim gibiler aynı hayatın başka versiyonuna adım atmam olacak evlilik

• Büro Yönetimi ve Sekreterlik

• tamam bulursun iş çalışmaya başla özgürlük sonrasında gelir dert etme

• Analttıklarına göre sen bir yere gidemezsin senin yerin ev. otur oturduğun yerde.

0|0
    0|0
    • Bende biliyorum evden kaçacağım

• Nedir? Mersin

• ÖNCE KENDİNE İYİ KÖTÜ BİR İŞ BUL MESELA NEYE YETENEĞİN VAR? neler olabilir

• ben tekirdağ çerkezköydeyim sana yardım cı olmak isterim ne dersin

0|0
    0|0
  • benim yanıma gel istersen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• meslegin yokken böyle bişey kalkısma derim.

1|0
    0|0
  • Bu yaşa kadar okumadınmı hayatını kurtarsaydın barı haklılar ailen şükret hala evine soktuklarına

0|0
    1|0
  • AYNI ŞEYLERİ BENDE YAŞIYORUM BABAM UMURSAMAZ ANNEM MIZMIZ BİDE TİTİZ SÜREKLİ SÖYLENİR SEN NE İŞE YARARSIN DİYE OĞULLARI OKUMAMIŞ ÇÖPLÜK RESMEN FAZLALIK BEN SINAVLARDAN DÜŞÜK ALINCA HEMEN BAŞLAR SENDE OKUMAYACAKSIN DEMEYE AMA OĞULLARI EVE GELİNCE BAŞLAR HEMEN CANIM OGLUM HOŞGELDİN Bİ SENDEN HAYIR VAR EN COK SEN SEVİYOSUN BENİ DEMEYE KÜÇÜK YAŞTA BAŞLADI BUNLARA ACABA İLERDE NE EZİYETLER GÖRECEĞİM ALLAH YARDIM ETSİN SNADA BENCE ONLARDAN EN UZAK YERE GİT EVLENMENİ TAVSİYE EDERİM AMA KEYFİN BİLİR AŞIK OLACAGIN ADAMI BEKLE

1|0
    0|0
  • Evlen bence. Evlenmek çözüm degil ama aklıma başka bişey gelmiyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...