Suçlu insan mıdır? Suçlu toplum mudur?

Bir insan suç işlerse suç onun mudur yoksa toplumun mu?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Suç insanındır, toplumları oluşturan da insandır, tek bireyden tüme varım yapmak yanlış, suçlu olmayan insanlarda var o zaman o da toplum sayesinde, toplumu baz alamayız. her insanın içinde bastırılmış cinsellik ve saldırganlık duyguları var. bunları kontrol etmeyi bilemeyenler suçlu insan. anası babası iyi olupta kötü işlere bulaşan insanlarda var bu benlikle alakalı bir du m

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Topluma rağmen suç işlemeyen insanlar varsa suçlu kesinlikle insandır ama toplumun da etkisi var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Suclu toplumdur! toplumun dusuncesizligi birseyselligi insanlari zor duruma sokar. Yardima muhtac bir insana el uzatmayip sonra sersi olmasini saglayip asagilayan bir toplumuz. Nasil suc isledigine bagli ama bir insani ihtiyaci oldugu birsey icin hirsizlik ve suc islemisse bu toplumun sucudur... o kisiye destek verilebilinir. Ama kendi menfatine bir suc ise o suc o insanindir.

0|0
    0|0
  • öteki tarafta toplumu yakmayacaklar herkes günahını çekecek iyi her haltı yapalım ondan sonra suçlu toplum

0|0
    0|0
    • Ben suçlu toplum demedim sadece sordum :)

• senin için demiyorumki zaten cevabı okuyup üstüne kim ne ne alınırsa :) su bilmezki neye aktığını aynı sudan güde biter dikende kim ne laır bilemem ben :)

• toplumda da suçluluk payı vardır
    ama suçlu yine insandır

0|0
    0|0
  • insandir

0|0
    0|0
  • İmsann

0|0
    0|0
  • ama suç sende sever gibiyim gel benim ol da halt edeyim

0|0
    0|0
  • başta eğitim sonra caydırıcı olmayan adalet sistemi

0|0
    0|0
  • toplumu olusturan ınsandır dolasyısıyla herseyın suclusu sorumlusu ınsandır

0|0
    0|0
  • Toplum insanı, isuça teşvik eder

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Suça göre değişir. Mesela baklava çalan çocuğun suçu topluma ait. Ama bankaya soyan adamın suçundan banane.

0|0
    0|0
  • Suçlu yoktur. Suç da yoktur. Olayları şu şekilde değerlendirmeyin allasen.

0|0
    0|0
Yükleniyor...