Bir gençlik heyecanıyla, tam sorumluluk sahibi olmadan , oturaklılığını bulmadan evlenenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

akşam yeğenimin mesajıyla ablamın hastaneye yatırıldığını öğrendim. tabiki telefonu eniştem açtı bu ne rahatlıktır, bu ne umursamazlıktır. ul@n karın hastaneye yatırılmış aniden. adam hala gencecik deli kanlı gibi yazık ablam saçlafrı beyazladı daha 38 yaşında. zamanında bizim saftirikoda böyle evlendi 19 yaşında işte sonuçlar... evlenmek için evlenen bir aşka kapılıp evlenenlerin çoğunun sonu ziyan olmak. ne kadar sevsenizde ince eleyip sık dokuyun arkadaş.

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Erkekler konu aşk olunca kadınların gözlerini çok kolay boyuyorlar. Aşık kadının gözü bir şey görmüyor ve hemencecik evleniyor. Halbuki flört döneminin bir anlamı var. Bu adamın iyi yanları nedir, kötü ve zayıf tarafları nasıl sorularına yanıt bulmak gerek. Aynı eve girince bunlarla yaşayabilecek misin bakalım. Biraz önce bir soru vardı. Genç bir kızı erkek arkadaşı ilk buluşmadan sonra evine çağırmış. Kelime bile yanlış : Çağırmak. Davet etmek değil yani. Halbuki bir erkeğin evi seks amacından çok daha fazlasıdır. Bakalım bu adam kendi evine sahip çıkabiliyor mu. Dağınık mı düzenli mi. Hayatını doğru yönetebiliyor mu, vs. vs.
    Kızlarımıza öyle bir namus baskısı yapılıyor ki namusu koruyalım derken bir erkekten ne istemeleri gerektiğini unutuyorlar. Yıllarca sever mi. Sayıp yanında eşi olarak görür mü. Maddi konularda eşiti, manevi konularda dayanağı yapar mı? Daha çok şey var söylenecek ama bazen kadınlar bu durumu gerçekten hak ediyorlar.

Hiç unutmuyorum bir gün bir akrabamın evliliği için başka bir şehire gitmiştim. Tanışma esnasında gördüğüm adamla selamlaştıktan sonra "damat nerede" dedim. Adam da "Damat benim" dedi. Benim kırdığım pot aslında adamın ne kadar yanlış olduğunun 3 saniyede kanıtıydı. Zira evlilikleri büyük sorunlarla bitti.

Ablanızı ve eşini eleştirecek durumda değilim. Ne olduğunu ve ne düşündüklerini bilemem. Ben 5 ameliyat ve 1 operasyon geçirdim. Babam toplam 15 dakika gelmemiştir hastaneye. Korkar hastanelerden. Bu onun sevmediği anlamına gelmez ama yine de bazı şeyleri aşamaması çok acı. Eniştenizin de stres altında kötü kararlar veriyor olabileceğini de düşünmeniz lazım.

May the Force be with you
    #StarWars

0|0
    0|0
    • adamın egenelini tanımasam sinirlenmem çocukların başında kalmıştır derim. ama ne olduğunu çok iyi biliyoruz bir nebze sorurumluk duygusu yok

• ben onların tercihlerine yorum dahi yapmıyorum. sadece izliyorum ama hep hata hep hata. kendin içinse zamanı gelince evet umarım aynı hataya düşmem

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• aynen oyle. arkadaslarımın cogu bosandı.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Yaa insan ne çekiyosa kafasından çekiyo, kızlarda mıknatıs gibi ipsiz sapsız adamlara yapışıp kalıyolar gözleri kararıyo, o adamın seni idare edemeyeceği, sevgiliyken ayrı evlerdeler anadan babadan yiyolar, ekmek elden su gölden buluşunca canımlar cicimler karın tok ev sorurunu geçim sorunu temizlik sorunu maddi sıkıntı yok evlenincede boyle olcak sanıyolar dört duvar arasında sevgiliciliğin yanına geçim derdi osu busu giriyo kaldıramıyolar.

1|0
    0|0
  • Dediğiniz de haklısınız. Sırf seviyorum diye evlenenlerin sonu hüsran. Bazen durup görücü usulü ile evlenenlerin birbirlerini tanırken, o mahcubiyetle geçen 40 lı 50li evlilik yıllarına şaşıyorum.

1|0
    0|0
  • '' ince eleyip sık dokuyun ''

Yaş 40'a gelecek halen ince eleyip sık dokuyacağız. İnsanları hiç bir zaman tanıyamayız, hiç kimse kartını açık oynamıyor. Neyin ne olduğunu evlendikten sonra anlaşılıyor.

1|0
    0|0
    • ne olursa olsun evlenme yaşları bu kadar erken olmamalı. zaten bakıyorum yaş 17-23 yaş arası hemen evlenme dertleri dur ya daha yaş kaç çoğunun hayatla tecrübesi yok ki insanla olsun. bişey mi kaçıyo sonra ömür boyu pişmanlık

• Tabiki de 17-18'de evlenin demiyorum. Kız dediğin 23-25, erkek dediğin 25-30 arası evlenmeli.
      En azından kriterlerini belirlemeli insan. Aşık oldum hadi evlenelim denmemeli :)

• Bazen egri sandıklarımız dogru dogru sandıklarımızda eğri çıkabiliyor. Senin eniştende çok afedersin odunun tekimiş

1|0
    0|0
  • Eniştenin ne suçu var anlamadım?
    Ablan mis gibi gencecik körpe adamı kapmış
    Sende derdine mi düştün? :D

0|0
    0|0
    • pardon sen kendinde misin? 17 yıllık evliler evlenirlerken ikiside filinta gibiydi. işyerinide çocuklarıda evide ablam idare ediyo. adamda sorumluluk duygusu üzülme sorun etme yok nasılsa nilüfer halleder. karısı hastaneye yatmış adamdaki rahatlık. senin ablan yok sanırım dostum kendi canın hastane de yatarken emanet ettiğiniz el insanın vurdumduymazlığı senin derdin olmaz mı?

• evde sözde çocukların başında.. çocukların bana mesaj attığından onlarla konuştuğumdan haberi yok. neyseki babam bugün tc ye giriş yapıyo.

• Çok ayıp etmiş , enişte dedik bağrımıza bastık ama bu pislik çıktı :)

• Yanlış bence

1|0
    0|0
  • En azindan ablan cok duzgun kizmis da her seye ragmen bosanmamis bunca sene. Simdiki kizlar daha cocuk yasta evleniyor ve birkac ayla 3 sene arasinda bir zamanda bosanip bu sefer de butun erkekler ayni diye saga sola saldiriyor.

0|0
    0|0
    • annesiz büyüyen kadın, çocuklarına böyle bir durum yaşatmaz. şimdikilerin sıkıntısı mı var evde rahat aradıkları koca rahat kendileri bişey başarsın böyle niyetler yok

• aynen öyle bu güvensizliklerde kişilerin karşısındakilere karşı değişmesine neden oluyo iyilerin bile.

• Keske eski zamanlardaki gibi olsaydi. Herkes daha saf, daha masum olsaydi. Kotuler terk edildi mi hic acimam ama iyiler surundu mu cok uzuluyorum.

• Sen yerimize düşünmussun sanki asdhfjmfg

0|0
    1|0
  • Tercih meselesi. Her koyun kendi bacağından :)

0|0
    0|0
  • Kendini yetiştirmeden çocuk yetiştirmek

0|0
    0|0
  • Yanlış tabi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...