Bir insanın kalbini kırdığımızda ilerisini düşünüyor muyuz?

Bel ki çok kısa bir ömrümüz var, belki de çok uzun ama bu ömrün içerisinde kalbini kırdığımız insanları bilerek bu dünyadan ayrılmak bize ağır gelmez mi veya da son pişmanlıklar. Bel ki annemiz veya babamız olabilir. Benim diyeceğim yarınımızı bilmediğimiz şu dünyada gereksiz olan öncelik kalp kırmak...

0|0
22|10

En İyi Kız Görüşü

• Annemin bir lafı var "yapmadığın gönlü, yıkma" diye. Bu söze hep kulak asmışımdır. Karşımdaki kişiyi kirmamaya çalışırım. Bazen kirdiklarim olsada vicdanen rahatsız olup, mutlaka gönlünü almaya çalışırım.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kırmamk için zaten ilerisini düşünüyorum. elimden geldiğinde ters ters konuşsada kendimi tutuyorum. ne yapayım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Hakediyorsa yapcak bişey yok

0|1
    0|0
  • Düşünmemek için kırmamaya dikkat ediyorum

0|1
    0|0
  • Kalbini kirdirana kadar beni dusunmus mu ona bakarim dusunmemisse bnde kalbini kirdim die dusunmem. O noktaya kolay kolay gelmem geldiysem vardir sebebim

0|1
    0|0
  • Kişiyle yakınlık derecede bagli

0|1
    0|0
  • nen cok dikkatli davraniyoeum bu konuda.
    eger oyle bisey olursada cok pisman oluyorum

0|1
    0|0
    • Tüy gibi bit kalbiniz olmalı matmazel... ☺☺☺

• tesekkur ederim bayim :))
      imla hatalari icin cok ozur telefondan yazinca boyle oluyor

• Sıkıntı yok matmazel bende kaçırıyorum bazen bu harfleri telden yazınca ☺☺☺

• Düşünmüyorlar...

0|1
    0|0
  • Kırmaktan hep kaçarım kimseyi üzmek istemem ama neden bukardar çok beni kırıp üzüyorlarki ve kalbim okadar kırıldıkı sızlattılar ki ama ben kimseyi kırmak istemiyorum bunlara rağmen içimdeki merhamet ve vicdan çok ağır basıyor ama affetmediğim insanlar var hayatımda ve nefret ettiğim sadece onlar ve hiç değişmicek bu

0|0
    0|0
  • O an bilerek ve isteyerek kirmiyorum ki, o an ki sinir ve öfke yanlış şeyler yaptırıyor insana akıl başa gelince de pişman oluyorsun.

0|1
    0|0
  • Ilerisini dusunsek zaten kalp kirmayiz dimi. Elinden geldikce iyi davranmali insanlara bir baktin ucmus gocmus gitmisler geriye kalan sadece keske ve pismanliklar

0|0
    0|0
  • üzülüyorum ben

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Evet ama insanlık düşünmeden hareket ettiği için bu çok oluyor. Keşke hepimiz bunun bilincinde olsak.

0|1
    0|0
  • Evet vicdanim sizliyor

0|1
    0|0
  • Düşünmeden ve sabretmeden kalp kırmam.

0|1
    0|0
    • Buna çok sevindim matmazel. Keşke herkes sizin kadar düşünceli olabilse ama malum hayırlısı :)

• Maalesef...

0|0
    0|0
  • Soğursam iki cihan birleşse ısınmam tekrar :)

0|1
    0|0
  • Genelde kalbim kırılır... o yuzden yasatabilecegim rahatsizligin farkindayim.. kalp kirmaktansa susmayi seviyorum..

0|1
    0|0
  • Kimsenin kalbini kırmayalım😖

0|1
    0|0
  • Pek düşünmem

0|0
    0|0
  • Bir insanı kırmışsam kesinlikle haketmiştir. Çok sabırlıyımdır bu konuda her şeyi ciddeye alıp alınıp kırılmam ama kırmışsam sabrımın son sınırına gelmiştir ve haketmiştir yapacak bir şey yok pişman olmam.

0|0
    0|0
  • Işte biz buna bencillik diyoruz. Kendinden başkasını düşünmeden hareket eden karşısındakini düşünmeyen en önemlisi o kalbini kırdığın insanı belki bir daha goremeyeceksin belki kalbini kırdın gittin ve o artık hayatta değil ondan özür dileme şansın bile yok düşünsene hayatın boyunca vicdanın susmaz. Zor bir durum o yüzden kimi uzduysek kimi yarı yolda biraktiysak kimin canını yakmissak özür dilemeyiz onun vereceği tepkiden korkmadan o haklı olmasa bile özür dilemeyi bilmeliyiz çünkü özür insanı yüceltir gönlü zengindir o insanın. Benim için hep öyledir özür dileyen insan kalbi hazine dolu insandır. Ben hep öyle yaparım benim yeterince isledigim günah varken birde o insanın canını yakıp her gece yattigimda vicdanimin haykirislarini dinleyemem benim karakterim izin vermez buna

0|1
    0|0
    • Kesinlikle özür bir erdemdir :) matmazel :)

• Aynen öyle ama bazen insan sabredemiyor

• Haklısınız insanın da bir sınır kotası var ama yinede bazı durumlar da sabretmek en iyisi matmazel :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Kalbin kemiği yok ama en çokta kırılan orası

0|1
    0|0
  • Düşünürüm

0|1
    0|0
  • Yapim itibariyle sinirli biriyim birini kirarsam sakinlesince mutlaka gönlünü alirim

0|1
    0|0
  • Herawy anlik sinire baglidir aslinda

0|1
    0|0
  • Düşünüyor ve özür diliyorum ardından

0|0
    0|0
  • Emin ol düşünmeyen çok; herkes keyfinde ;) Ahiret korkusu dahi yok, namazındakilerin çoğunda bile... Durum bu kadar vahim malesef...

0|1
    0|0
  • hayır bir anlık hata işte

0|1
    0|0
Yükleniyor...