Sizce kız ve kadın kelimesinin farkı nedir?

Sizce bu iki kelimenin farkı sadece zardan ibaret mi? Böyle düşünen insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
17|42

En İyi Erkek Görüşü

• ne zarmış arkadaş millet peşine düşmüş. o zar parçası sizi sadece bebekken mikrop ve bakterilerden korumak için vardı artık bir önemi yok o zarın sizin için. kız ve kadın arasındaki tek fark ise kız 0-29 yaş grubu kadın ise 30-... yaş grubu için söylenen hitap şeklidir. tek fark olgunluk ve eerişkinliktir. başka da bir farkı yok şu zarı dert etmeyin yaa siz dert ediyosunuz diye bu abazalar kızlarla yatıp kalkıp evleneceği zaman aman namuslu olsun diye ortalıkta dolanıyo.

5|2
    0|2
    • Helal be yürü be rich abiciğim 😂

• Bekareti Savunan Tek eşliliği savunan Abaza mı oluyor. Sen bu yukarı da Yazdıklarını Olur da bir gün Kızın olduğunda Ona anlatırsın. Paşam.

• @adilgokbas hayır abi. Bekaret ve tek eşliliği savunup her türlü pisliği yapanlar abaza oluyor. İnşallah olur da bir gün kızım olursa ona da aynı terbiyeyi vereceğim. Bu benim fikrim ve yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Erkekler Ne Diyor 41

• Esasında zardan bağımsız olarak, kız kelimesi genç bayanlar ve çocuklar için uygunken; kadın kelimesi artık belli bir yaşa gelmiş çalışan veya evlenmiş bayanlar için kullanımı ideal kelimeler. Tdk'deki kullanımına bakarsak da; kız : dişi çocuk iken, kadın : erişkin dişi insan demektir. İngiliçcedeki gibi Mrs Miss ayrımı yoktur ama toplumun belli bir kesimi bunu öyle benimsemiştir.
    Diğer tarafta da feministler var zaten, sağ olsunlar onlar yüzünden 5 yaşındaki kızlara küçük kadın kardeşlerimiz falan demek zorundaymışız..

1|0
    0|0
  • genel anlamda öyle bir ayrım var.. zar ayrımı

1|1
    0|0
  • 18 yaşında kızlığını kaybedene bilmeyen kız diyor 30 yaşında bakire olanada kadın diyorlar buda ilginç

1|0
    1|1
  • Toplumda böyle bu sadece erkekler tarafından değil baganlar tarfından da benimsenmiş. Kıza kadı dediğinde ben kızım terbiyesiz! Diyebiliyor

0|0
    1|0
    • O da dogru fakat bizi boyle ayirmaniz rahatsız ediyor

• bir farkı yoktur :)

1|0
    0|0
  • Bekâretin kaybetmiş kıza, kadın denir.

1|0
    0|1
    • Peki neden erkekleri bakir veya değil diye ayıran sözcükler yok? Neden bakire olmayan kıza bir isim takılmak zorunda?

• Hayir cocugu olan 15 yasinda bir kiz bakire degildir sonucta cocugu var bakire degildir.. O yuzden bence

• Tek kelime anlamadım, her neyse anlamı bu sonuçta.

• guya diyorlar ki, bakirelik gidince kadın oluyor ama bana göre bakirelik diye birşey yok. Error?

1|0
    0|0
  • yaş ve olgunluk derecesi. ..

1|0
    0|0
  • Benim için pek bir farkı yok :) Bence çocuğu olunca kadın oluyor yani anne böyle daha böyle bir kadın gibi geliyor :) Çocuğu olmayınca kız gibi daha genç geliyor :) Yaş ayırımı gibi geliyor bana :)

1|0
    0|0
  • Ben zar olarak bakmıyorum olaya bence bir bayan 25 inden sonra ister evlensin ister evde kalsın kadındır 25 inin altındakiler de kızdır.

1|0
    0|0
  • Görüşlerden ve görüş belirten kişilerle olan diyaloğuna bakınca, bu meselenin senin aklında zar ile ilgili çelişki yarattığını düşünmemek elde değil. Kadın ile kız arasındaki fark ise olgunluktur.
    Yaşa bakılmaz, kız dediğimiz daha bir kırılgan ve çocuksu olandır. Kadın ise, yaşına göre olgun, ağırbaşlı ve dirençli olandır.
    Eğer sen konuya namus açısından bakacak olursan, erkekler arasında da öyle bir tabir olması gerekir.
    Bu arada kimse için büyük konuşma, namus sadece kadınlar için değerli değildir, erkek içinde değerlidir ve ben bakirim.
    "Namus sadece kadına özgü bişey ise, Yusuf'un (a. s.) sakındığı neydi.
    Diyerek bitirmek istiyorum

0|0
    0|0
  • KAdınlık sadece olgunluk ifade ediyor bana.

1|0
    0|0
  • kız kucuklere kadında daha olgunlara deniliyo heralde blmıyom :D

1|0
    0|0
  • bence sadece yaştan ibaret.

1|0
    0|0
  • Gereksiz ayrıntılar.

0|0
    1|0
  • Kız çocuğu ile kadın olması lazım da işte olay fazla kurcalanmış :D Zara bağlanmış amg bu ne ya.

1|0
    0|0
  • :D hep göyle düşünen insanları konu alıyosunuz madem umrunuzda değil böyle insanların düşünceleri nie kurcalıyosunuz bu kadar

1|0
    0|0
    • Beni tanımıyorsun ve burada bunla ilgili bir soru sormadım. İnsanların düşüncelerinin umrumda olmadığını da bilmiyorsun...

• sana demıyorum sadece kızım sana diyorum gelinim sen anla dedıtrrın bana burada ya kendımden tiskindim

• bence aradakı fark yaştan dolayı gence kız daha yaslıya kadın mılletın zarından banane

1|0
    0|0
  • kız bakire bekar insanlara
    kadın evli bakire olmuyan kadınlara denir
    ama artık evlenmedende bakire olmuyanlar olduğu için pek önemi kalmadı
    ayriyetten kız gibi diye bir deyimimizde mevcuttur

0|0
    2|1
    • Sizce bekaret önemli midir?

• Yabanci biriyle birlikte olacaktiniz hani? Bakire yabanci bulabilecek misiniz?

• şu an yabancı biriyle birlikteyim ve bakire desem yeterli sanırım

• Kız diyince 28 e kadar falan düşünüyorum ben hep sonrasında biraz kartlaşıyor. Bide kızlık zarı isminden dolayı bir intiba olmuş olabilir

1|0
    0|0
  • Tabiki zar

0|0
    1|0
  • siz anlam katmasanız biz sadece yaş durumundan mütevellit öyle söylüyoruz

0|0
    0|0
    • Kendi adina konus bence erkeklerin hepsi dediğim gibi dusunuyor

• erkeklerin hepsi ve kendi adına
      bunların ikisini aynı cümlede kullandın ya tamam diyorum haklısın

• Biri bakire diğeri değil

1|1
    2|0
    • Erkeklerde niye yok bu ayrim

• Siz insanlar neden canınız yapınca ısırmaya çalışırsınız kendi yaptığınızı başkasını suçlayacak örtmek ve her kezin suçlu olup kendinizin masum olduğuna inanmaya çalışıp içinizi rahatlatmak istersiniz hayatın kuralları var bunu yaratan koymuş senin farkında olmadığın tanımadığın yaratan tanıan bu soruyu sormaz ve ve gelen cevaplar içine oturmazdı yaptıklarına yok bir şey her şey yolunda diyecek ve yalan söyleyip içini rahatlatacak insanlar arıyorsun ama bazıları gerçekleri söyler ve benim yaptıklarım yaratan ile benim aramdadır ve her şey onun elindedir ki doğru insanlar onun koruması altındadır eğriler şeytanla! Soruna da tekrar gelirsek biz kimsenin kukusuna bakıp bu bakire ya da değil demiyoruz genç olanlara kız büyüklere kadın çünkü büyük olan eli olduğu düşünülür her zaman genç kızlar da kızlığını vermiş vermemiş hayat kurmak istediği zaman kendisi gibi birini bularak cefasını çeker dert etme ne diyor ayet tertemiz kadınlar tertemiz erkeklere layıktır... Şimdi sen nasıl istiyorsan yap

• En sende hissedeceğim ben değilim yaratan ona vereceksin hesabı o konuşmaz gereğini yapar hak edene hak ettiğini verir anlayamazsın bile. Genel olarak düşünüyorum ve şunu da söylüyorum insanı insan yapan düşünmektir. Bencil olmayalım!

• iki anlami var...1. bakire olanlara kiz olmayanlara kadin 2. genc olanlara kiz olgun olanlara kadin denir

0|0
    1|1
    • Neden bakire ve bakire degil diye ayiriyorsunuz?

• Ben ayirmiyorum bu zaten hep böyleydi..
      Benim icin bakire bakire degilfarketmez herkesin kendi hayati...

• Dur bir ben simdi anladim amacini afedersinde... sen bakire olmayip milletin bu bakis acisina karisamazsin bu bir ikincisi herkes baska bir erkegin altinda inlemis birisini istemez... kafanmi bozuk senin millete ahkam kesiyo bakire ve bakire olmayanlari asni kefeye koymak cok sacma bakire olanlar sakliyo kendini nefsine hakim oluyo onlar cennetlik

• Hanimefendi cok guzel bir karisiniz:) tanisabilirmiyz hahahahha

0|0
    1|1
  • İki kelime arasında şu fark var "kadın" bir cinsiyetin adıdır kız ise bir evlat adıdır. Örneğin kızına ya da kızın gibi gördüklerine kızım dersin. Onun dışında 0 dan ölene kadar o cinsiyetin adı kadındır. Nasıl "erkek" cinsinin bakirine oğul demiyorsan, kadının bakirine de kız denmez. oğul ve kız isimleri akrabalık derecesi ile ilgilidir. Kızım, oğlum gibi.

0|0
    0|0
  • bakireye de olmayana da karı diyorum bir mahsuru var mı?

1|0
    0|0
  • Kız bakire kadın nabakire

0|0
    1|1
  • bir farkı yok ben bütün dişi insanlara kadın derim kız veya bayan kelimelerini mümkün olduğunca kullanmam

0|0
    0|0
  • birisi bozulmuş birisi bozulmamış olandır

0|0
    1|1
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 17

• Kız, kadın, bayan, avrat, karı, bağğyan fark etmez. Niyet belli. :D İnsan olalım önce zar eksik kalsın.

2|0
    0|0
  • anne olana kadar kız derim. Anne olduktan sonra kadın. Sanki kadınlığın olgunluğu o zaman oturmuş gelir. Tabi bu yaptığım saçma konumlama arada komik oluyor 😄 40 yaşına gelmiş birine sırf anne olmadığı için abla diyorum agshs 😄

1|0
    0|0
  • Zar değil, yaş belirler.

1|0
    0|0
  • Kiz veya bayan demek yanlis, demem yanimda diyeni de uyaririm. Erkek bir cinsiyeti belirtir degil mi? Erkegin karsiti da kadindir kiz veya bayan degildir. Bu sacma zar ayrimi degildir cinsiyet ayrimidir. Baska turlu dusunenin aklindan suphe ederim.

1|0
    0|0
  • Kız ve kadın kelimesi olgunluk farkını belirtir bence

1|0
    0|0
  • toplum genelinde öyle algılanıyor ama aslında yanlış bence. daha çok yaşa göre kız ya da kadın denilebilir belki. yaşa göre bu kelimeleri seçmek bana daha doğru geliyor.

1|0
    0|0
  • Saçma bir ayrım kadına bir hakaret..

2|1
    0|0
  • hyr canım olgunluktan ibaret

1|0
    0|0
  • olgunlukla alakalı

1|0
    0|0
  • Erkekte böyle bir ayrım olmayıp kadında olması iç karartıcı resmen

1|1
    0|0
    • Ben de bu yuzden sordum. Bu bencil erkekler kiz bakiredir kadin bozulmustur derler fakat kendilerinin sikmedigi kiz kalmamistir..

• Sencesi bencesi yok evet zardan ibaret bence böyle düşünen değil aksini düşünende sorun vardır

0|0
    1|0
  • Kız , ilişkiye girmeyen
    Kadın, ilişkiye giren

0|0
    1|0
  • Ruhu fahişe olan bakireler de cidden bakire midir acaba?

1|0
    0|0
  • ne alaka? kız-kadın : kız kadının küçük vesiyonu. oğlan-erkek: erkeğin küçük versiyonu anlamında

1|0
    0|0
  • Düşünmeyen nadir insanlardanız bence geneli bu türden bakıyodur zaten çok ilginç bir toplumuz çok saçmayız

1|0
    0|0
  • Ben genelde genc olanlara kiz yasli olanlara kadin diyorum

1|0
    0|0
  • Kiz demek bakire demek kadinsa bakireligini kaybetmis kisilere denir

0|0
    1|1
    • Bu kadar basit miyiz biz kelimelere ayrılıyor bekaretimiz?

• E sen neden o zaman hala kiz bakire kadin bakire degil diyorsun? Bu ayrimi kendin yapma bence

• Ben ayrim yapmiyorum googleyede yazarsan bu sonuc cikar acikca soyledim evli bir kadina kiz denmez bakire bir kizada kadin denmez (bi onceki cevabimda o. r. u. s. p. u damgasi vuruyolar dedim simdi bacim damgasi vuruyo yazilmis) halkimiz saolsunlar namus kavramini iki bacak arasi saniyo namusu zar saniyolar

Yükleniyor...