Müslüman bir erkeğim Ateist, Deist veya Hristiyan bir kızla evlenemez miyim?

Türkiyede ve Ortadoğuda kendine Müslüman diyenlerin ne olduğu belli değil beni Müslümanlardan ümmetçilikten soğuttular. İleride Ateist, Deist veya Hristiyan biriyle evlenmek istiyorum. Dine uygun mudur?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Benim bildigim kadariyla evlenebilirsin ama kardesim ben yurtdisinda yasiyorum Muslumanim elhamdulillah benimde bircok arkadasim yabanciyla evli malesef hepsinin evliligi iyi gitmiyor anlasilmazlik oluyor din farkliligi yuZunden. Bence en guzeli ayni dinden biriyle evlenmek

0|0
    0|0
    • Türkiyedeki bir müslümanla evleneceğime ateist bir yabancı ile evlenirim daha iyi

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümansan İslam dinine göre kendi dininden başka biriyle evlenemezsin

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 4

• evlenebilirsin tabi :) tabi onu müslüman yapmak şartıyla :D :D mesela ben hep bir ingilizle, rusla tanışıp onu müslüman yapıp ailemle tanıştırıp evlenip soyadımı yabancı yapmak çok isterim 8) :D :p

0|0
    0|1
  • Evlenebilirsin. Eger kiz musluman olup hristiyan bir erkekle evlenmeye kalkarsa bu durum sakincali olur

0|1
    0|0
  • O zaman evlenecegin kadini musluman yapman gerekir yani o dinini degismeli

0|0
    0|0
  • Mantıken zaten imam nikahı olmadığı icin evlenmiş olmuyorsun ;) Sadece resmiyette evli oluyorsunuz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Müslüman erkeği musluman, hristiyan veya yahudi kızla evlenebilir sadece. Caiz olan müslüman olmasıdır.

Müslüman kız ise sadece müslüman erkek ile evlenebilir.

1|0
    1|0
  • Allah kafirlerle dost olmayın diye buyurdu, biz de buyuruyoruz; buyrun şöyle oturun geçin keyfinize bakın.

1|0
    0|0
  • Ateiste dini nikah dysmez zina omur boyu

0|0
    0|0
  • Evlen evlen dinlere kafayı takma kendin yüreğinde yaşa.

0|0
    0|0
  • ateist ve deist hriç her türlü dine inançlı kızla evlenmek caizdir.

0|0
    0|0
  • hyr..

0|0
    0|0
  • ben deistim, her kızla evlenebilir miyim yani?

0|0
    0|0
    • kardeş ara büyük patrona sor

• aynen dostum.
      i. b. nelik desen onlarda yavşaklığın zaten her türlüsü onlarda..
      avrupa ülkelerinde binde bir şerefsiz çıkar ama müslüman ülkelerinde 10 kişiden 9. u kardeşim

• Ne yazık ki öyle.

• dinden sogulmaz

0|0
    0|0
    • Ben dinden değil bunlardan soğudum zaten

Yükleniyor...