Artık dayanamıyorum... sizce napmam lazım?

Artık dayanamıyorum dediğim bir noktaya geldim. Ben kendi halimde bir üniversite öğrencisiyim ve şimdiye kadar diğer insanlar gibi bir ilişkim bile olmadı. Ailem sürekli baskı uyguluyor ve her şeyimi kontrol etmeye çalışıyor. 24 yaşında olmama rağmen okuldan en geç akşam altı gibi çıkıp eve gitmem lazım. Okuldan eve bir geç gitsem babam imalı laflar etmeye başlıyor gözüm üzerinde sakın okul bitmeden sevgili yaparsın falan diye. Evde telefonla bile konuşsam kapıyı dinliyip odama dalıyor kimle konuşuyorsun diye. Ve inanın artık ne yapacağımı bilemiyorum. Artık olul bitikten sonra evi terketmeyi bile düşünüyorum. Yorumlarınıza ihtiyaçım var.

0|0
53

En İyi Erkek Görüşü

• Şuanki hayatın tehlikeli olmasından seni çok sevdiklerinden ve üstüne titrediklerinden başına birşey gelmesinden korktuklarından olabilir

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynı durumdayım canım. Ben de bir an önce evden çıkmayı planlıyorum

0|0
    0|0
    • Biraz anlat sana seninkiler neler yapıyor?

• Bendede aynen öyle. Bütün gün ya okuldayım ya da odamda. Bende arkadaşlarımla istediğim gibi takılmak istiyorum ama küçük çocuk gibi izin almam lazım.

• Evet anlıyorum seni.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir an önce okulu bitirip kendi hayatını kur yoksa ilerisi için daha çok canını sıkarlar

0|0
    0|0
  • Mantık evliliği yapalım?
    Zamanla alışırız belki :)

0|0
    1|0
    • Kız samimiyetle bir derdini paylaşmış ne kadar krosun ya..

• Yorumların için teşekkür ederim.

• Evet biraz yoruldum ve olu orta olduğu için susmak geldi içimde. Hakkında hayırlısı diyelim.

Kızlar Ne Diyor 4

• Baban nasıl birisi tabii bilmiyorum ama onunla ciddi ciddi konuşman gerekiyor. Ciddi ciddi diyorum çünkü eminim defalarca kez anlatmaya çalıştın ama seni susturdu. Ona seni çok olumsuz yönde etkilediğini, onun takip etmesiyle gidip birini bulmayacağından emin olabileceğini, sana artık güvenmesi gerektiğini söyleyebilirsin. 24 yaşında genç bir kızın böyle bastırılması çok yanlış. Baban senin hayatına mâl olacak bir hataya imza atmak üzere... Buna engel olmak yalnızca senin elinde.

0|0
    0|0
    • Yazdıklarınla çok haklısın ama inan konuşmak fayda etmiyor. Ne yapsam adam değişmiyor. Hatta akrabalar falan senin baban ne biçim adam diyorlar. Resmen diktatör gibi babam.

• Annem zaten pasif bir insan sadece dinliyor. Zaten babam annemi de habersiz biyere salmıyor.

• Bu durumda her şey sana bakıyor. Bak, yeri geldiğinde tepkini koymaktan çekinme. Çünkü sana başka seçenek bırakmamışlar gibi görünüyor maalesef. Artık çocuk değilsin, bunun farkında olman gerekiyor. Anneni babanı tabii ki sev ve say, ama onların sana bunları yaşatmalarına da izin verme. İnşallah onlar da sana bu şekilde davranmamaları gerektiğinin farkına tez zamanda varırlar.

• babanla mı yaşıyorsun yoksa normal ailenle mi onu tam anlayamadım

0|0
    0|0
    • Ailemle beraber ama babam çok dominant bir insan. Ajan gibi evde gizli gizli eşyalarımı bile karıştıracak karakterde bir insan. Hep şüpheci bir hâli var ve beni çok bunaltıyor. Whatsapp'ta akşam en son çevrimiçi olmuş olmamı bile kontrol ediyor.

• Yurtdışında yaşıyorum memur olma şansım olmasına var ama burada başka şehirlere gönderilmiyoruz.

• yurt içinde yaşasaydın durum değişirdi
      o zaman yavaş yavaş tavrını ortaya koyacaksın artık büyüdüğünü göstereceksin baya zor olacaktır ama yapman gerek. Abininde desteğini al

• okulu bitir kendine iş bul ve gerçek hayatla tanış yoksa çok sıkıntı çekersin

0|0
    0|0
    • Benim de tek gayem bu. Ama okulu bitirip bir işe bile girsem sanki bişeyler değişmeyecek gibi hissediyorum.

• şehir değiştir tatlım çaresi bu

• Bende zaten okul bitikten sonra eşyalarımı toplayıp kimseye bişey demeden gitmeyi düşünüyorum. Böyle yapmakla herşeyi mafedecekler.

• allah sabır versin, çok baskıcı bir ailen varmış.

0|0
    0|0
Yükleniyor...