Bu erkeğin biriyle birlikte olması ve bir kadının biriyle birlikte olması arasındaki fark nedir?

Namus kavramının sadece kadına ait olduğunu mu düşünüyo musunuz? Neden toplumda erkeğin elinin kiri gibi düşünülüyo? Bunda etkili olan sadece kızlık zari mı? Evlendiğiniz bayanın/erkeğin bakire/bakir olmasını önemser misiniz?

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes öncelikle şunu bilmeli ki kızlık zarı bebeklikte vajinanın içerisini mikrop ve bakterilerden arındırma görevini üstlenen bir parçadır yani namusla falan bir alakası yok onun. Ben bunu yıllardır söylüyorum yıllardır tepki görüyorum fikrimi değiştirmeye de niyetim yok. Namus iki bacak arasında değil beyindedir. Cinsel birleşim de ekmek gibi su gibi bir ihtiyaçtır hem erkeğin hem de kızın ihtiyacıdır. Bu ihtiyacı karşılayıp karşılamamak kişilere kalmış bir durumdur. Eğer benimle evlenecek kız veya sevgilim olacak kız eğer beni gerçekten seviyosa bana bağlıysa aramızda saygı ve sevgi varsa geçmişi beni alakadar etmez. Ben yıllarca bir sürü kızla beraber olucam sonra yaş 30 a gelince e eli yüzü düzgün helal sütü emmiş namuslu olsun zarı olsun bilmem ne. Yok yaa başka bir isteğin var mı? Öyle bir dünya yok...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyeyi elealıyorsak namus sadece kadınlarda var erkekler her şeyiyapabilir düşüncesi herkese enjekte edildiği için herkes böyle düşünüyor. şahsen benim evleneceğim erkeğin geçmişi beni ilglendirmez erkek olsaydım yine aynı şey geçerli olurdu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Erkeğin de namusu vardır. Buna en iyi örnek Hz. Yusuf aleyhisselamdır. Firavunun karısı Züleyha'nın Hz. Yusuf'a yasak aşk teklif etmesi ve Hz. Yusuf'un bunu reddetmesi tamamen namus kavramından dolayıdır. Bekaret konusuna gelince de tabiki de önem veririm. Eşim benim ilkim, ben de onun ilki olmalıyım her manada

1|0
    0|0
  • Önemsesek ne olcakki baksana geldiğimiz hale çoğunun ne yaptığı belli değil. namus tek taraflıda değil. öldürülen varsa öldürende vardır hesabı. ama benim görüşüm sorumluluk biraz farkla bayanlarda çünki izin vermese erkek bişey yapamaz. ötekisi zaten tecavüz. erkekte adam olsa o işlere yönelik onu erkeklik sanmaz. konuş konuş boş

1|0
    0|0
  • Tıpkı söylediğin gibi erkeğin elinin kiri. Genişlemez daralmaz küçülmez büyümez sabittir. Ama diğeri maalesef... Yorumu anlaman için bu şekilde yazdım yanlışım olduysa affola..

1|0
    0|0
  • Önemsemem. Dürüst olsun, insan olsun.

1|1
    0|0
  • Fark yok gözümde ikiside namussuz oluyor

1|0
    0|0
  • Ortak bir yanlisin cesitli dogrularin butunlugunun ortaya koyulmasi icin en icten yasayis ve davranis bicimi

1|0
    0|0
  • namus dediğin kadınlara dayatılan bir şey kesinlikle karşıyım. ahlak denebilir o da kişiden kişiye değişir ve sadece kadınlara yönelik değildir

1|0
    0|0
  • Fark yok.

1|1
    0|0
  • şu şekilde önemli benim için. bir insan sevmıstır bırısıyle olmustur sonra benımle tnaısmıstır ama benı gercekten sevıyodur sorun yok fakat onune gelene ben bunu sevdım yaptım sunu sevdım yaptım deyıp sonra bana gelıp sen yobazsın dıyemez

1|0
    0|0
  • hiçbir fark yok

1|0
    0|0
  • Çok güzel bir yazı kaleme almışsınız Ebru teşekkür ederim. Benim için bakirelik bekaret önemli. Bu yüzden benim bakire birisiyle evlenmek istemem normal ben bakirim. Doğal olarak onunda öyle olmasını istiyorum.

2|0
    0|0
  • İkisi de kendilerinin bileceği şey. Ben şahsen karşıyım evlenmeden yapılmasına.

1|0
    0|0
    • Eger sen yapmadiysan buna karsi olman cok mantıklı bahsettigim olay erkek evlenmeden önce birsürü bayanla yapıp benim karım bakire olucak diye dusunmesiydi

• Herkesin kendi düşünceleri kimseye karışmak düşmez o yüzden herkes kendi hayatını kendi doğrularına göre yaşamalı :)

• Öyle bir dünya yok tabi ki :D

• erkeğin elinin kiridir canım nolucak.. :) aman kadın lezbiyen olmasın ama sonra Allah etmesin namusunu temizlemek için birlikte olduğu kadınla falan evlenmek zorunda kalır falan :)

1|0
    0|0
  • Aslında her ikiside önemli dinde zinada bir ayrım zaten yok.

1|0
    0|0
  • fark yok bence

1|0
    0|0
  • ıkısınde namussuzdur erkek kadın ayrımı olamaz

1|0
    0|0
  • Hicbi fark yok ama bunu kizlar bile yapuyor cok gordum burada erkegin ihtiyacidir yapar diyen once kizlar bunu yikmali

0|0
    0|0
  • dağlar kadar fark var.

0|0
    4|0
  • Müslüman değilmisiniz erkeğin namussuzluğunu kullanıp kadına bunu doğruluyorsunuz

0|0
    0|0
  • Ben sabrediosam o da sabredecek ipneligin alemi yok

0|0
    1|0
    • Sen sabrediyosan önemseyebilirsin bahsettigim olay erkek bir sürü bayanla her şeyi yaşayıp karım namuslu olucak demesi

• Ona namuslusu zaten denk gelmez.
      Zina yapan erkek, illaki zina yapmış bir kadınla evlenir.

Kızlar Ne Diyor 6

• erkek kadınla yapınca s... kmiş oluyo ama kadın yapınca s... kilmiş oluyo. her halukarda kadın zararlı çıktığından erkek paçayı kurtarıyo...

1|0
    0|0
  • Namus bilmem ama günah aynı günah hiçbir fark yokk ben kendimi namuusmu koruyum da erkek korumasada umrum olmazzz öbür dünyada beraber yanmıcazz amaaa bir erkek geçmişi temiz bir kız istiyosa önce hiç bir kıza dokunmaması gerektiğini öğrenmeli valla ben nasılsam karşımdaki de öyle olsun istiyorum öyle değilsede hiç uğramasın arada fark yok aslındaaa bozulmuş kız varda erkek yok mu mesela bende bozulmuş erkek almam. net :D

1|0
    0|0
    • nereden anlayacaksın ki.. sen en iyisi sünnetsiz bir erkek al.. sen sünnetini yaptırıver.. kimse vermemiştir ona gavur diye garanti :)

• @kınetix koreliii buldum ben onla evlencemmmmm :D

• Türkiyede yaşıyorsun fazla garipseme, burası damacana ve tavuğa neler yapıldığını gördü. Sözüm meclisten dışarı tabiki her erkek böyle demiyorum.

1|0
    0|0
  • Aslında yok ama burası Türkiye.

1|0
    0|0
  • Namus insanın vicdanıdır. Vicdanlı insan namuslu insandır gerisi boş.

1|0
    0|0
  • erkekte birlikte olur kadında , ben zaten insanların tek eşli bir varlık olduğuna inanmıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...