Nerelisiniz ve kökünüz Nereye dayanıyor (+1) ?

Edit;Afyonkarahisar
Ahıska Türkleri
Nerelisiniz ve kökünüz Nereye dayanıyor(+1) ?

2|0
11|19

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Ankaralıyım Türkmenistan göçmeni

1|1
    0|0
  • Ankaralıyım ya timurun soyuna ya da Osmanlı devletinin soyuna dayanıyorum aslında bir gün soy ağacına baktırmalı cunku dedelerim savastan kaçıp yerlesmiş kütüğümün bulunduğu köye :D

0|1
    0|0
    • Umarım osmanlı çıkar :-)

• o zaman azeriler senin düşmanın, çünkü zamanında safevi-kaçar-afşar hanedanlarıyla çok savaştık hatta avrupaya genişlememizi yavaşlattılar. ayrıca artık türk kökenli oldukları kanıtlanan macarlar da düşmanın senin, çünkü avusturya ile ittifak kurarak osmanlıyı çıkartmaya çalıştılar avrupadan, hem de defalarca. çerkezler de düşmanın, çünkü yavuz sultan selim'in mısır seferine çıktığı dönemdeki memlük hanedanı çerkez kökenliydi. araplarda düşmanın, çünkü 1. dünya savaşında halifenin çağrısına uymayıp ingilizlerle iş birliği yaptılar ve osmanlıyı arap yarımadasından attılar.

dar kafalı olmayın!

• @a_polat_ttk timurun yaptığında bir mantık yok ittifak olabilirdi aslında cihan politikasına göre hareket edilmiş onda da hata yok ama sonuc olarak ittifak yapılmalı

• Kırım kökenliyim.

Ama İstanbul'luyum.

0|1
    0|0
  • Azerbaycanlıyım

0|3
    0|0
  • doğma büyüme tokat ama dedem aslımız adıyaman diyor

0|1
    0|0
  • Beyaz Turk

0|1
    0|0
  • Kocaeli köküm çok karışık bizde bilmiyoruz 😇😇

0|1
    0|0
  • İzmir, boşnak göçmeni

0|1
    0|0
  • İstanbul da yaşıyorum. Memleket van. Ama ırak göçmeniyiz.

0|1
    0|0
  • elazığ (palu)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• babamın annesi ve babası, aslen bulgaristan razgrad göçmeni, deliorman olarakta geçiyor. doğma büyüme İzmir . atatürk zamanında babaannem ve dedem son gemi ile kayseriye yerleşmişler, ve babam orada doğup büyümüş, sonra izmire taşınmış, annem ile tanışmışlar. annemde nevşehirden, gelmiş izmire, onlarında anneannem ve dedem orta asya göçmedir.

o şekilde bir karmaya sahibim :D

0|1
    0|0
  • Soyum Balkan Türklerine dayanıyor. Arnavutlara, Boşnaklara ve Bulgarlara değil, direk Balkan Türklerine.

0|1
    0|0
  • Ordu
    Rum

0|2
    0|0
  • Mersinliyim
    Türkmenim ben sadsad

0|1
    0|0
  • Türk'sek bir şekilde Orta Asya.

0|1
    0|0
  • bilmiyorum kim olduğumu

0|1
    0|0
  • Efem Şimdi benim rahmetli dedem arap göçmeni. Kilis kütüklü. Annem malatya doğumlu kilis kütüklü. Babam rahmetli denizlili. Annemle babam malatyada tanışmış kiliste evlenmişler. Bende İstanbul da doğmuşum. Ama baba tarafından denizlili oluyorum :)

0|1
    0|0
  • Hemso ben Afyon/Emirdag.. :D

0|1
    0|0
  • Orduluyum. Köküm ise Gürcistan a bağlı

0|1
    0|0
  • Kadıköy Türkü.

0|1
    0|0
  • karamanlıyım
    kök barbaros hayrettin paşaya dayanıyor

0|1
    0|0
  • Dedem den belkide daha eski antepliyim dedem yemen harbine gitmiş antepden

0|1
    0|0
  • İstanbul doğumluyum köküm Mardin

0|1
    0|0
  • Aslen Ankara Ankara cihanbeyli :)

0|1
    0|0
  • Ankara - yörük

0|1
    0|0
  • manisa karakeçili yörüklerindeniz. kaynaklarda tatarla türkmen karışık diyor ne kadar doğru bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • ben eksçeynç sütüdınt olarak gelmişem kırgızistan'dan, hemişe bu topraklara varmışam :D

0|1
    0|0
  • önceki meshebim yezit sonradan alevi olmuş sülalemiz.. köküm kazakistan göçmeni

0|1
    0|0
    • O nasıl oluyo gı

• Türklerin de Yezit olabileceğini bilmiyprdum.

• osmanlıda herkez derme takma olmuş zaten saf birşey kalmamış

Yükleniyor...