Kemalist kızlar neden cahil?

Genç kızlar kemalist olarak cool olduklarını sanıyorlar. Atatürkü severim o ayrı konudur onu belirtiyim. Ama siyasi bilgileri 0 olmalarına rağmen biliyormuş gibi konuşuyorlar. Ünivde 10 tane kemalist bulmuşumdur kız olarak yani, chpye oy veriyor 5-6 tanesi ve aşırı cahiller. Bana da diyorlar zaten chp atatürkün partisi diye veriyoz diye :) sorgulamadan chpye oy veriyolar. Bu sorgulamadan düşünmeden oy veren kemalistleri çözemedim bir türlü ya siz?
Siyasi partim yok bu arada.

0|0
11|16

En İyi Kız Görüşü

• Aynen katiliyorum sana bizi ataturkten soguttular resmen

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatında kitap okumamış günlük gazete dergi okumayan cahil kitle sosyal medyaya birkaç kitap fotoğrafı atarak ve hükümete geçirerek modern olduğunu göstermeye çalışıyor. Boşver takılma bunlara.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• ben ortaokul hayatım boyunca bu kızlarla uğraştım :D biz atatürkçüyüz chpliyiz diyolr 19 mayısda bütün atatürkçü kızlarımız konuşmakdan gülüşmekden hocayı duyamıyoken ben saygıyla dinledim. başka bir arkadaşım da biz chpliyiz bimden alışveriş yapmıyoruz bim erdoğanın oğlunun kipadan tansaşdan alıyoruz diyo ama kipa yahudilerin kafasına taktığı onlar için kutsal bişeyin ismi. türklere değilde israile kazandırmaya çalışıyo bunlara rağmen objektifim chpyle ilgileniyorum diye benik küçümsüyolardı :D :D :D bunu yapanda kızlar, erkekler yine biliyolar bazıları falan ama kızların bir çoğu böyle mal :D :p

2|3
    0|0
    • Aynen ya tek bildikleri atatürkçüyüz demek :) tek yaptıklarıda her şeye muhalefet olmak. Boş insanlar resmen

• Partiden saymıyom zaten de yine söyledim :) ama emin ol chp de aynısı ama kalkanları var. Saman altından su yürütüyorlar. Gizli gizli destekliyorlar. Bizim burada chp binasında kutladılar hdpnin barajı geçmesini :) neyse kapatalım konuyu :) iyi gecelerrrr

• Ergenler topluluğu 😊

3|4
    0|0
  • Ben bunlar yüzünden adamdan soguyacagim adamdan soguyacagim

0|1
    0|0
  • Chp'nin bir yere gelememe sebebi onlar. Benim de tanıdıklarım ne yazık ki öyle.

0|1
    0|0
  • Aktroller daha cehaletle bağdaşıyor nedense.

0|0
    0|1
    • Öncelikle "aktrol" demen yanlış. Seninle aynı fikri paylaşmıyorlar diye böyle demen gerekmez. Sen 20-21 yasındasın ve birşey görmedin siyasi olarak. Geçmişte yaşanılanlardan dolayı akpyi destekliyor çoğunluk.

• Ezikler☺️

0|1
    0|0
  • cahilin kemalisti dincisi solu sağı yoktur ki. cahil cahildir...

1|0
    0|0
  • derler ki chplilerin en buyuk sorunu simdiki chp yi Ataturk'un kurdugu zamanki chp zannetmeleri

0|0
    0|0
  • Lafta Kemalistler onlar. Kendi çıkarlarına ters düşse Kemalist bile olmazlardı.

1|1
    0|0
  • Ergen kesım ıste

2|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Kemalizme kapılmak direkt cahilliktir zaten. Kemalizm diye bir şey olsaydı herkezden önce mustafa kemal benimserdi. Zaten kemalistler çoğu zaman mustafa kemali anlamamışlardır. Adamcağızın gittigi yoldan gitseler otomatıkmen kemalist olacaklar ama onlar başka şeylere takılıyorlar. Kılık kıyafet ne bileyim kokteyl partilere katılmak felan bunlar insanı kemalist yapmaz ama ne diyeyim.

1|1
    0|0
    • Aynen. İslama karşı çıkmayı da kemalitlik sanıyorlar. İlginç kafaları var

• Bende Atatürk'ü severim ama bu Kemalist ve Atatürkçülük denen bir şey yok. Dediğin gibi sorsak Atatürk'ün katıldığı cepheleri, okuduğu okulları mal gibi bakarlar. Atatürk'ün zaten bizden isteği de bu değil.

2|3
    1|0
  • sabit kesim onlar = )

1|3
    1|0
  • ne bekliyordun?

chp atatürk'ü kullanırken
    akp nin dini kullandığını bilmiyor musun
    mhp nin vatan sevgisini kullandığını ilk defa mı duydun
    hdp nin terörizmi kullandığını da mı bilmiyorsun

ileri ufaklı her siyasi parti birşeyleri kullanıyor.

şuan'da akp daha iyi insanları kandırıyor onlar başta.
    yarın obürgün x partisi insanları daha iyi kandırır o başa geçer.
    sadece bir partide yok cahiller ülkenin çoğu cahil çünkü böyle yetiştiriliyoruz.

ses çıkarmayalım itaat edelim diye.

biliyorum bu yazım hepinizin zoruna gitti ama gerçekler böyle.

1|0
    0|1
  • Dediğin şekilde bir kafaya sahip olan bir kızla evlenmeyi asla düşünmüyorum. Çünkü yetiştirecekleri çocukları da kendilerine benzeteceklerdir.

1|1
    0|0
  • Bu ülkenin kemalisti de şeriatçısı da kürdü de ülkücüsü de cahil, ballandıra ballandıra anlatılan tarih derslerinden kafası karışmış bir şekilde kendini bir siyasi görüşün içinde bulmuş yobaz, anadolu çomarı kaynıyor ülke, aziz nesin az demiş yüzde 90'ı canım bir ülkede yaşıyoruz hamd olsun.

1|1
    0|3
  • Sorsan hepsi Mustafa Kemalin askerleri savaş çıksa cepheden ilk kaçıcak varlıklar onlar onlar nene hatunların tırnağı olamaz.

0|1
    0|0
  • Kemalist kızlar enazından senden daha cesaretli ;)

Bütün yazdıklarını okudum. Hiçbir partinin olmadığını söylemissin bu kafa ile partin olması da pek mümkün değil.

Biraz araştırma yaptığında ne chp ne mhp ne de akp hepsi vatandaşı sömürüyor.

Sen ve senin gibiler yüzünden ne yazık ki bu ülke hep geri kalmaya mahkum.

Atatürk dediğiniz kişiyi azınıza alabilmek için önce aynı koşullarda yaşamanız ve aynı duygulara sahip olmanız gerekiyor.

Ha hissetmiyorsan susacaksın

0|1
    0|1
    • Atatürke bir şey demedim. Ha denilmez mi dersek, tabi ki denir. Hiçbir insan kusursuz değildir. Herkesin yanlışı var. Atatürkçülük; insanları cahil görmek, aşağılamak, sırf atatürkün partisi diye bir insan chpye oy vermesi atatürkçülük değildir. Eğer buysa ben atatürkçülüğe sonuna kadar karşıyım. Atatürke hala lafım yok. Kaç tane arkadaşım kemalistler yüzünden atatürk düşmanı oldu. Onlar insanları aşağılayarak atatürkten soğutuyorlar. Bunu anlayamacak kadar da cahiller. Gerçek bu

• Kemalistlerin alayı cahil zaten. (şu anda ki)

0|1
    0|0
  • Geç bu karalama kirletme oyunları
    Kemalist kesimin eğitim düzeyi ile diğer kesimi kıyasla bakalım.
    Atatürk düşüncelerini yaşayan o kızların geneli bakımlı, eğitimli..
    Sizin gibiler ise onlara ulaşamayangiller...
    Aynaya bakın sonra gelin..

0|1
    1|2
    • Abdullah öcalan da İstanbul üniversitesi hukuk fakültesi ve Ankara üniversitesi siyasi bilimler okumuş. Ama adam mı? Diğeri ise bakım demişsin. Onun kemalistlikle ne alakası var? Ülkücüler, muhafazakarlar temiz olamaz mı? Eğitim sadece matematik değil, okuldaki o dersler değil. Bunu anlayamıyorsanız zaten, benim sorumda ne kadar haklı olduğumu anlamışsındır. Şimdi ayrılabilirsin

• İnsanlar zihinlere oy verir. Ya dine, ya milliyetçiliğe ya da bizler gibi Ata zihniyetine. Cehalet ise mevzu eğitimsiz insanların sorgulamadan din diye bize düşman kesilmesidir. Evlerde toplaşan okuma yazma bilmeyen ve sorgulayamayan nice kadınlar Atatük düşmanı. Öyle yetiştiren kitleler var. Biz Ata'yı seviyoruz ve yolunu da doğru yol olarak görüyoruz. Eğitim seviyemiz de iyiylen sen bize cahil dersen kendi kendine eğlenmiş olursun. Ne kadar konuşsanız da silinmez kalplerden izi. Ata sevgisi var sende ve bana böyle direniyorsun he? Yemezler oyunlarla kirletmeleri. Neyse

• :) komiksin

• la yok anlamıyorlar ya facebook da saçma saçma siyasetle ilgili bir şeyler paylasıyorlar 50-100 abazan begeniyor diye dogru siyaset yaptıklarını sanıyorlar tek siyaset için geçerli degil her şey için geçerli

1|2
    0|0
  • aynı görüşteyiz

0|3
    0|0
  • Ya hiç değilse o kızdan 5-10 tanesi öyle. Ya sizin gibi bu ülkenin %50'si?

0|0
    0|1
    • Genelleme yapmak doğru değil. İşte ben sizin gibilerin bu tutumu yüzünden chpden nefret ediyorum. Dikkat ettim; kemalistler en bilgili, çağdaş ve elit insanlar ama onlar gibi olmayan diğer %75 lik kesim cahil oluyor :) kafaları yanmış olmalı ki böyle düşünüyorlar.

• Çünkü cahilsiniz.

• İşte senin kapasiten ortada. İki keşimeyi bir araya getiremeyen hastalıklı beyin. Çevresindeki insanlarca beynine empoze edilmiş tek laf:"cahilsiniz". Başla bir sey öğrenememişsin. İçin boş senin. Cehalet çukuruna geri dön belki bir iki kelime daha öğrenirsin ;) ayrılabilirsin

• Sorgulamadan akpye de oy veriyorlar.. yapcak birşey yok..

0|0
    0|1
    • Onların dedikleri üç beş şey duydum. Özellikle yaşı ilerlemiş olanlar biz geçmişte böyle rahat değildik diyorlar. Ben o zamanlar yoktum tabi ama onlar görmüş geçirmiş. Kıyasladıklarında o zamanlara göre çok rahatlar. Refahlarının bozulmasını istemiyorlar. Ama hiç düşünmeden de veren vardır illa

• aynen gercekten cahil cok

0|2
    0|0
Yükleniyor...