Neden bu kaynana önyargısı?

Ben şahsen hani gelin/kaynana değil Anne/kız gibi olacağımı düşünüyorum..
Kendi aileme bakıyorum gelini olan akrabalarım hep tapıyor gelinlerine çok iyi anlaşıyorlar.. hatta kaynanasının kucagına oturup yanaklarını mıncıklayıp öpen gelinimiz bile mevcut :)

ben de öyle olurum diye düşünüyorum.. sonuçta sevdiğim adamı , en değerlimi getirmiş dünyaya öper öper manyak ederim ben öyle kaynanayı :)))

Ama her kızda KAYNANA önyargısı var.. sorulara bakıyorum kimi öldürmek istersiniz kimi bilmemne yapmak istersiniz gibi şeylere hep kaynana deniyor... (( tabii gerçekten eziyet eden kaynanalar var bunu biliyorum onlar hariç ))

Bir de unutmamak lazım örneğin sevgilinizin ailesiyle tanıştınız annesi soğuk geldi size. Hemen kadından soğumayın erkek anneleri kıskanır oğlunu paylaşacağı kişiyi iyice tartar süzer o yüzden çok samimi davranmamış olabilir. Sizi tanıdıkça aranız ısınacaktır.. :))

Sizin kaynana önyargınız var mı?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek olarak yok olacağını sanmam. Fakat görüş bildirmek gerekirse şöyle söyleyim: erkek anneleri çocuklarını sahipleniyor ( kızların ki de sahiplenir ama erkeklerin biraz daha fazla ) + olarak erkekler eşlerinin otoritesine girdiği anda evde esip gürlemeye başlıyor çünkü erkek çocuğun nazı ve sözü anneye geçer. İşte bu yüzden kötü kaynanalar var. Biraz da gelinin yaklaşımına bağlı tabi :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• senin ailen iyiymiş gelinlerine değer vermiş, maalesef her kaynana aynı olmuyor o değilde benim görümce fobim var :/

0|1
    0|0
    • ya ben onu da severim :))) çoğu görümce karıştırır ortalığı ama bence onuda susturup kendimize çekmek bizim elimizde :)

• çok sevdirme çabasına girmek mantıksız kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama bal gibi saygı göstercek, bir de şöyle bir laf vardır; fazla samimiyet tez ayrılık getirir diye dengeyi bulmak şart bence tabi.

• bende elmyracılık var biraz.. çok severim :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Genç bir çocuk heyecanla annesine gelir ve aşık olduğunu, evlenmek istediğini ve kızı tanıştırmak istediğini söyler. Ama sadece eğlence olsun diye eve 3 kız getireceğini ve annesinin evleneceği kızı tahmin etmesini ister.
    Ertesi gün 3 güzel kızla eve gelir. Otururlar, bir süre sohbet ederler. Sonra çocuk heyecanla annesine sorar;
    -"Tahmin ettin mi?"diye.
    Anne duraksamadan cevap verir;
    -“Ortadaki kızıl saçlı."
    Oğlan hayretle annesine sorar;
    -"İnanılmaz, nasıl bildin?"
    Anne cevap verir;
    -“ Bir tek ondan hoşlanmadım" 😀

1|0
    0|0
  • bende aynı görüşteyim kızlar şimdi her evlenen erkek dese ki ben anneni istemiyorum siz ne düşünürdünüz :)

0|0
    0|0
    • kesınlıkle kabul edılemez hangi cins derse desin.. öncelikle annedir kutsaldır..

• aileden aileye de fark eder bu anlayışsız aileler var ona bende katılmıyorum sürekli gözü üstünde olmayacak ama kendi aileme kefilim o konuda varlığını hissettirmez hissedersem eşimin söylemesine bile gerek yok ben kendim ayıırım zaten evleri :)

• herkesin kendi görüşü tabi..

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne dersen de ne yaparsan yap kaynanadan çekeceksin eninde sonunda..

1|0
    0|0
  • Evet var ama belli olmaz cidden kaynanalik yapanlarda yok degil :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...