Siz olsaniz alinir miydiniz, nasil davranirdiniz?

Yabanci bir arkadasim var. Cok iyi aramiz. Beraber cok vakit geciriyoruz. yillardir dostum. Hatta arabasini bile bana cok kez vardi benimki tamirdeyken.

Cok da takiliriz birbirimize. Ama son zamanlarda Osmanlilar cok acimasizdi senin kaninda vardir mutlaka gibi takiliyor, ilk sakadir dedim ama bunu belki bes alti kez soyledi. Dun alindim belli de ettim.

Siz olsaniz alinir miydiniz? Ne derdiniz?

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• ona göre öyle olabilir ama bari nedenini sorsaydınız.. ona bunu düşündüren neymiş

2|0
    2|0
    • boyle dusunmuyor bana takiliyor ben de ona cok takiliyorum ama bunu bir kav kez soyleyince alindim iste

• insanlara bakarsanız herkes düşman.. farklı düşüncelere, dinlere, dillere tahammülleri yok..

• cok haklisiniz.

En İyi Kız Görüşü

• Barbardır şeklinde mi söylüyor? :)
    Barbar olsaydım ilk seni yerdim" derdim :D

1|0
    0|1
    • takiliyor iste bana.

ahahahahahaha bir daha soylerse oyle soylim :)

• :) ❤️❤️❤️❤️❤️

• <3 <3 <3 bu arada ben de teşekkür ederim :) :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Osmanlı zamanında kim ihanet ederse idam edilirdi. Affi yoktu. Acımasızligi dogrudur. Ama dönemler de ihanet edenler affedildigi için Osmanlı yıkıldı. Bugün bugün Türkiye yikilirsa buda Osmanlının yıkılısi gibi ihaneti affettigi çin yıkılacak bunu adım gibi biliyorum

2|0
    0|1
  • ''Evet doğru, eğer bir daha bunu bana söylersen Osmanlı'dan kalan bu huyumu sana karşı kullanmak zorunda kalacağım'' de ona bak bakalım bir daha diyebiliyor mu? O söylemesini biliyorsa sen de söyle. Ezme kendini.

1|0
    0|0
  • Pardon ama o dediğin arkadaş tarihi iyice bir okusun bir zahmet.
    Ve konuştuğu kişi yıllardır dostuysa buna dikkat ederek davranmalı.
    Ayrıca aşırı saçmalamış, takılma ise eğer böyle şeyler olmamalı ayrıca dediğim gibi tarih bilgisi zayıf herhalde.

1|0
    0|0
  • acımasızız tabi ülkemizi işgal etmeye kalkan domuzların boğazını kesip kendi kanlarında boğduk yine olsa yine yaparız yoksa sen bundan utandınmı?

2|0
    0|1
  • Alınmam ne alınacam kanks

1|0
    0|1
  • Evet biz öyle vahşi insanlarız hatta inanır mısın ülkemizde hala insanlar deveye binerek geziyorlar zaten tamirde olan bir arabam yok geçen kurban bayramında bindiğim deveyi kurban ettiğimiz için ulaşım için senin arabanı kullanıyordum de.

1|0
    0|1
  • Alınırım tabi sonuçta cediim

2|0
    0|1
  • yabancı olduğuna ver , bızım hazır cevaplarımızdan kullanmalıydın oysa ki

1|0
    0|0
  • osmlıyı bende kabul etmediğim için bir mutabakata varırdım adam haklı osmlılı olmadığımı kanıtlardım..

1|0
    1|1
  • derdin ne diye sorardım

2|0
    0|0
  • Kanitlamasini soyle..

Ilber Ortayliyi bosunami prof oldu..

1|0
    0|0
  • nereli ki arkadaşın

1|0
    0|1
  • Dünya'ya hükmetmek istiyorsan sanırım biraz acımasız olmak gerekiyor :)
    Amerika çok mu masum diye sorabilirsin ona

1|0
    0|0
  • Osmanlilar acimasiz değildi, ona da kanıtlı anlat

1|0
    0|1
  • doğru derim siz çok mu acımalısınızın derdim. O kadar insanı katleden onlar değilmi

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Asla siyasi görüşüm ve dini inancım hakkında şakaya, laçkalığa gelemem. Bu sebepten dolayı arkadaşlığımı tek kalemde bitirdiğim insanlar var.

3|0
    0|2
  • Bir çok konuşulacak şey varken osmanlıya takması garip osmanlı ne yapmış ona. Yarası var besbelli. Unutamamış

1|0
    0|1
  • Alınmazdım ben, tarihten dem vurup benzer ayarda bir cevap verirdim, alaya alırdım.
    Ne bileyim, kökenle alakalı bu tarz takıntım yoktur benim.

1|0
    0|0
    • Aslinda ilk ben ona onun tarihiyle ilgili takildigim icin cok alinmadim ama tekrar tekrar soyleyince rahatsiz oldum.

• osmanlı soyundan geldiğimizi mi düşünüyorsun? komik cidden. ben olsam onun dediğini üzerime alınmazdım ayrıca ne dediyse de doğrudur eminim, işte muhteşem yüzyıl gibi filmlerden de görüyoruz. ayrıca sultanların yabancı olduğunu da görüyoruz. osmanlı da bir aileydi halka osmanlılar denmezdi. kısacası osmanlı yönetimindeki kişilerle alakamız yoktur olamaz da bu kadar üzerine almamalısın. şaka deyip geçmeyi bilmelisin bence.

1|0
    1|0
  • Evet alınırdım çünkü sonuçta arkadaşsınız böyle demesine gerek yoktu bence hadi 1 kere dese neyse ama aynı lafı tekrarlamış yani kendin bilirsin.

1|0
    0|1
  • şakanın bokunu çıkardın derim ya alınmam..

1|0
    0|1
  • Alınırdım.

1|0
    0|0
  • Soyuma hiç kimse laf edemez. dogru olanı belli etmek

1|0
    0|1
  • Saçmalık seninki

0|0
    2|1
    • senin yorumun kadar degil

• Sırf xper kasmak için yazıyorsan asıl en büyük saçmalık senin ki eğer xper değil de böyle bir şeyde soran arkadaşın belirttiği düşünceye böyle tepki veriyorsan orasına zaten nasıl bir tepki vereyim bilemiyorum.
      Bence fazla saçmalama.

Yükleniyor...