Geçmişimiz geleceğimizi engelliyor mu sizce?

Bazı insanlar sürekli geçmişte yaşar. Önünü göremez. Siz böyle biri misiniz? Yoksa önünüze bakabiliyor musunuz?

0|0
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Geçmişte yaşayanların çoğunu şimdi onunla yaşıyanlar geçmişte kalması için zorluyor geçmiş geleceği engelleyemez ancak herşeyden kurtulup geleceğe odaklanmak gerek

geçmişte yaşamıyorum çünkü geçmişe müdahale yok geçmiş geçmiş olarak kalıyor eğer geleceğe bakmassam kendime zehir ederim hayatı geçmişle kalırım bügünü yaşar dünü unuturum yarına umutla bakarım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Geçmis gelecegin aynasi gibi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Geçmişte yaşamayın geçmişten ders çıkarın

0|0
    0|0
  • Geçmişini düşünen geleceğini yaşayamaz derler ama geçmişteki olumlu şeyleri örnek alıp olumsuzlardan ders çıkarmakta fayda var 🖐🏼

0|0
    0|0
  • Engellemesine izin vermem
    Ama zorladığı anlar oluyor

0|0
    0|0
  • Hağyır kanks

0|0
    0|0
  • Geçmiş geleceği asla engellemez sadece ders verir

0|0
    0|0
  • Gecmise takilirsan geleceginden calarsin o yuzden hic gerek yok gecmis geri gelmeyecek gelecek bizim elimizde

0|0
    0|0
  • geçmişin izleri hep sürülür , her süründürür !!!

hüzünevinedöndü!!!

1|0
    0|0
  • maalesef hep pesıme takılıyor

1|0
    0|0
  • Yaşadığım her saniye geçti #Bitti dönüp arkama bakmam bakandan da #Hoşlanmam.

1|0
    0|0
  • Gecmisimden memnunum cok sukur. kalici birseyler yasamadim hic

0|0
    0|0
  • Yaşanan herşeyden ders çıkarıp, ona göre adım atacaksın. geçmişe takılı kalmak daha da geriye götürür herşeyi.

0|0
    0|0
  • tabikide şuanımızı çalan iki hırsız geçmiş ve gelevektir :)

0|0
    0|0
  • çok etkili

0|0
    0|0
  • hayır kesinlike ne benim, ne de birlikte olacağım insanın geçmişi önemli değildir... daha yapacak çok şey var, önümüze bakmak lazım... geçmişe takılmak yerine, geleceğimizi beraber yazmayı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • ''Yarından bu kadar korkarsan bugünü nasıl yaşarsın?'' 3 Idiots

0|0
    0|0
  • engellemez unut gitsin

0|0
    0|0
  • Bakabiliyorum , hayat devam ediyor sonuçta... Yaşamı sürdürüyoruz.

0|0
    0|0
  • önünü göremeyen yerinde sabit kalır geçmiş geçmişdir önemli olan gelecek

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Geçmişinde takılmak Gelecek kaygısıyla eş değerdir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Psikoloji bilimlerini biraz karistirirsaniz. Insanlar olarak hepimizin savunma mekanizmalari vardir. Ve görevlerinden biri de geçmişte yaşadığımız kötü olumsuz üzücü olayları bilinç altına itmektir. Bildiğim bir sözdü ama daha dün anlamını bu denli net farkettim. Sanırım ruh halimle de alakalı. Söz şuydu. Geçmiş çöptür. Ve çöpü kediler karıştırır.

0|0
    0|0
  • Geçmişte yaşamaktansa geçmişten ders çıkarmak daha mantıklı geçmişinize müdahale edemezsiniz ama geleceğe müdahale edebiliriz geçmişte yaşananlara ne yapsak fayda yok bu yüzden daima önümüze bakmalıyız

0|0
    0|0
  • İstersek engeller, istemezsek öylece devam ederiz.

0|0
    0|0
  • Gecmis ancak bugunume getiriyor beni.. yarini bugun belirleyecek.. bir nevi etkiliuor diyelim.. engel degilde yonlendirme bence..

0|0
    0|0
  • Kişinin karakterine bağlı, isterse geçmişten ders çıkarıp geleceğe bakar. İsterse geçmişe takılıp hayatını mahveder.

0|0
    0|0
  • geçmiş geçmişte kaldı..

0|0
    0|0
  • geçmişe mazi derlerrr

0|0
    0|0
  • İşte benim en kötü huyum geçmişte yaşayıp geleceğe bakamamam

0|0
    0|0
  • ewett çook :)