Zorunlu askerlik kalkmalı sizce 2016'da ?

Zorunlu askerlik kalkıp profesyonel olmalı bunun yanında 3 ay herkese silah eğitimi almalı bugun gözüme çarpan bir haberde 23 güne kala bitirmesine askerin şehit oluyor kim tarafından arkadaşı tarafından nöbette bir anlaşmazlık çıkıyor yazık günah herkesin psikolojisi kaldırmıyor kendini kesen mi atan mı başkalarıa zarar veren mi onun yerine profsyonel ordu yhapılsın ki işi bilen adam işi bilmeyenden kat kat iyidir erler sadece hizmetçi olarak kullanılıyor

• Kesinlikle dediğin gibi olmalı
    50% (9)47% (9)49% (18)Oy Ver
  • Ben katılmıyorum
    50% (9)53% (10)51% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• bir zahmet hatır diyen kızlar. gitsin askere kolay sanki

0|1
    0|0
    • Bizim Türk kızlarının bunu çok ihtiyacı var çoğu atıp tutuyorlar gideriz ederiz yaparız oturdukları yerden bunu söylemek kolay Bayan komutanlar var en çok onlara saygı duyarım aynı şartlarla görev yaparlar elleri silah tutar oje değil elleri çatlar soğuktan ve bir tanesi şikayetçi değildir

• yani bis yere konuşur durur onlar bakma onlars

En İyi Erkek Görüşü

• Katilmiyorum diyenler neyin kafasini yasiyor acaba

1|0
    0|0
    • katılmayanlar genelde kızlar oluyor bunun sebebi o ortamı bilmiyorlar er orada savaşmıyor ayak işleri yapıyor nöbet tutuyor bir çoğu ayak bağı kendini kesenler mi başkasına zarar verenler mi TSK küfredenler mi nöbette uyuyanlar mı neler neler

• Cok kotu ya grcktn

• www.milliyet.com.tr/.../ geçenlerde olan bir olay şehit nasıl düştü diye merak ederken arkadaşı tarafından vurulmuş yazık bu yüzden herkesin psikolojisi kaldırmıyor bunu anlatmak istedim daha neleri gördüğüm için bu bir şey değil

Kızlar Ne Diyor 4

• şimdi iyi güzel söylüyorsun kardeşim ama gel gör ki zorunlu askerliği kaldırır isen kimse kolay kolay askerlik için gönüllü olmayacaktır. bu da ordu gücünü kırar devletin askeri potansiyelini düşürür. bır devlet kı ordusu ne kadar güçlü ise o kadar güçlüdür. genc nufus potansiyeli yuksek olan bır ulke ısen ve iş istihdamı yeterli düzeyde değil ise askere alıp bu nufusu devlet yararına kulllanabılırsın. aksı halde o genc nufus askere gelmeden aylak aylak dolaşır bu da ekonomık bır yüktür. çatışmalarda şehit olan askerlerin çoğu acemi bu doğru fakat tam teşekküllü bir askeri eğitim için zaman gereklidir biz yıllardan beri terör belası ile ugrasıyoruz zaman tanımadan eldekı bırlıkler terör örgütlerine müdahale için çıkarılıyor mecburi olarak. hem bu vatanda yaşayan ınsanların ortak bır paydada devlete ortak bır hızmet geliştirmesi bence cok guzel bır eylem bırlık ıcın beraberlık ıcın tmel teşkil edilen bir olay. bence zorunlu askerlık olmalı bu benım görüşüm dediğin gibi sadece sartlar azıcık iyileştirilebilir. bu da terör olayının son bulması ıle geçecek bır problem bence. siz askerlik zorunlu olmasın dıyorsunuz bazı kızlar ve bende keske kadınlar da askere alınsa ülkemizde diyorum tıpkı israil ve norveç gibi. yürek meselesi demek ki askerlik tercih meselesi ya da zorunluluk değil.. bir de unutmadan HER TÜRK ASKER DOĞAR biz de :D bizim ORDU MILLET anlayışımız kolay kolay yıkılmaz bak ben diyorum eğer askerlik zorunluluktan çıkar ise Türk olmanın özelliklerinden biri olan ordu millet anlayışı kültürel bir yıkım olur ve bız eskı şanlı teşkilatçı millet olma özelliğimizi yitiririz teşkilatçılığın başında askerlik gelir ve ordu millet olan bızlerden gayrı tarihte dağıldığı anda tekrar hızlıca teşkilatlanan ve devlet kuran aynı hızda başka bir millet yoktur... saygılar... Tengri biz Menen (Tanrı Bizimledir)

0|1
    0|0
    • Kimse gönüllü olmayacaktır diye bir şey yok insanların hem paraya hemde işe ihtiyacı var gönüllü olan çok olur bakın ben kimse askerlik yapmasın demiyorum silah eğitimi ve gerekli bir kaç şeyi öğrensin yeter, bu süreçte erler çatışmaya girmiyor ayak işlerinde koşturuluyor baskın olmadığı sürece çatışmaya girmezler erler çatışmaya çıkanlar uzman askerlerdir zaten onlarda görevini en iyi şekilde yerini getirirler erler hem masraf hemde ayak bağı orada sevmeyen kişileri tuttun mu kötü şeyler oluyor başkasına zarar veriyor profesyonel askerlik olursa ve 3 ay zorunlu eğitim bu daha iyi işi bilmeyen adam keklik gibi avlanır uyanık adam lazım askere askerde er şehit düşmüş siz bu kadarını biliyorsunuz bense detayını biliyorum 300.000 kadar profesyonel asker var biraz daha alındı mı ve benim dediğim şey yapıldı mı her şey çözülür hem bu para teknolojiye yatırım yapılır artık devir eskisi gibi değil.

• Teşekkür ederim ilginiz için bende bunu anlatamaya çalışıyorum bu anlattığım şeye bir gün devlette gelecek ama bizim devletin kafası biraz geç basıyor işi hep yokuş sürüyor ya da tartışmaktan sıra gelmiyor tek bir zaman herkes aynı görüşte ve ful katılım oluyor oda maaşların yükseltileceği sıra :)

• kesinlikle haklısınız :) umarım muhasır medeniyetler hizasına çıktığımız günler de olur :)

• Çüqüleyen pembelere ne oluyor, onu anlamadim ben. Askere gonderdigi bir es veya evladi mi olmali ozdesim kurabilmesi icin insanlarin

0|1
    1|0
    • bayanlara da saygı duyuyorum ama ortamı bilmiyorlar ben fakirin de zorunlu askerlik yaptığını zenginin de gördüm ama ihtiyacı olan kişiler arkada bıraktıklarını düşünürler ve herkesin psikoloji kaldırmıyor şunu diyorsunuz askerde ben bu adamla askerlik yapmak zorundamıyım adam sevmiyor kendine ve başkasına zarar veriyor

• Ortami bilmeyen mi var kardes? Bakma sen, onlar askere gidince adam olunuyor saniyorlar. Erkeklerin her kosula uyum saglayabilme yetisi kazandiklari (ya da zorunda birakildiklari) dogrudur; ancak kaldiramayacak insani vatan haini bellemek de acidir. Onun yerine baska bir goreve atasinlar. Askerlik yerine zorunlu su su gorevler falan diye. Parasi olan pacayi yirtiyor ama dar gelirli ailelerin biyiklari yeni terlemis gencecik cocuklari catismalarda canlarini yitiriyor. Ben bunu goremeyen hele ki pembe vicdanlari anlamaya calisma niyetinde degilim

• kalksın
    kimse kimsenin hayatından 1 yıl çalamaz devlet vatan borcu adı altında..

0|0
    0|0
  • ben buna katılmıyorum çünkü türk çocuğu dediğin askerliğini yapmalı dünyası nı korumalo

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• dünyadaki en sikko dayatmadır.

lan ben şans eseri senin ya ülkende doğdum diye senin ya ülkeni korumak için hayatımın bir yılını, yılı bırakın 1 saatini neden harcayayım? üstelik zorla.
    savaş çıksa ilk ben kaçarım lan bu ülkeden, bide ülkenimi savunucam.
    işte ya ülkelerin ya yasaları böyle zorunluluklar barındırıyor. bide paralısını yapmışlar bunun. yani doğduğunuz ülkede bamyaya bamyaya askere gitmesseniz bamyaya bamyaya parayı vereceksiniz demek oluyor bu. bir başka değişle borçla doğuyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Elin teroristi daga cikmak icin can atiyo bizimkiler ise askerden kacmak icin.. Ne kadar acı

0|0
    0|0
  • Evet bence olmalı

0|0
    0|0
  • Askerliğini yapmadın ve yaklaşıyor değil mi :D

0|0
    1|1
    • yaptım sadece bugun haberi okuyunca şehit düşen kişinin silah arkadaşı tarafından vurulması insanların psikolojisinin kaldırmadığını anlatmaya çalıştım istersen umursamazdım yapmayanlar düşünsün derdim tim deydim bize ilk öğretilen şey kimseyi geride bırakmamak sevmediğin kişi bile olsa arkadaşının kafasına silah sıkmak değil.

Yükleniyor...