Zenginlestik mi alim gücümüz mu artti nedir sizce?

Eskiden luks gelen şeyler artik hic de ulasilmaz degil. Dün kapali çarşıda gezdim biraz. Orjinal tilki ya da tavsan kurku yelekler ya da kenarlari kurklu deri montlar 800 lira civari. Elmas yuzukler pirlanta yakut zümrüt yüzük ve kolyeler 1600 2000 civari, bursada uretilip hindistanda dokunan %100 saf ipekler 100 120 lira civari , piton derisinden cantalar 800 lira civari, calvin clein marka harika deri canta 380 lira... vs
gezici panelvan arabalar vasitasiyla sokaklardaki yüz evsiz fakire yemek ve sicak corba dagitmak 100 lira, yüz adet battaniye dagitmak 2000 3000 lira
yani demem o ki ya hayat ucuzladi ya da alim gücümüz artti farkinda degiliz ama zenginiz. Refah seviyesi eskiyle kiyaslanamaz. Biz bunlari kolayca alabiliyorsak bir dusunmemiz gerekmez mi?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• insanların kürklere, derilere, pırlantalara ihtiyacı yok millet açlıktan ölüyor asgari ücretle geçinen milyonlarca insan var, önceleri haftada birkaç gün yerken yıllardır et yemeyen insanlar var, vergiler kat kat arttı, benzin fiyatları uçtu, dolar ve altın hiç olmadığı kadar yüksek gerçekten çok rahatladık

0|0
    0|0
    • Alim gücünün herkeste esit olabilmesi zaten mumkun degil. Dunya tarihinde gorulmus mu? Utopyayi birakalim.
      Eskiye nazaran asgari ucretle calisan sayisi da az. Insanlarin genelinin standardi artti.
      eskiden özel universite ulasilmaz ve cok lukstu. Artik memur cocuklari bile ozel okulda okuyor o kadar fazlalasti ki. Eskiden arabasahibi olmak zenginlikti simdi nerdeyse herkeste var. Sokaklarda 500 bin liralik porcheler goruyoruz. Ulasilmazlar ulasilabilir olmuş farkinda degiliz

• Tipik ergen kendisi haricindeki herkesi cahil görüyor :) sivilce sıkmaya devam

• doğrudur devam ederim sağol tavsiye için

Erkekler Ne Diyor 6

• Yok yea ne zengini 1000 lira maaşa çalışan, kirada oturan garibana sor.

O kadar çokki ülkemiz de.

Sadece senin paran çok öyle geliyor sana.

0|0
    0|0
    • Onlarin sayilari da eskisi kadar fazla degil eskiden çoktu.
      ayrica ben zengin degilim ortanin alti gelir grubuyum

• Asgari ucret ve issizin olmadigi zamani mi bekliyosun? Hayali birak herkesin alim gucu esit olmayacak hicbirzaman

• Dediğime geldik ciğerim, o yüzden senin deri mont çok pahalı 800, adam almak için her ay 100 tl ayırsa 8 ayda alır

• Ne bir monta 800 lira nede bir cantaya 380 lora veremeyecek milyonlar var daha sen neyin kafasindasin

0|0
    0|0
    • Zaten kiyameti bile beklesen herkesin alim gucu esit olmayacak. Ama ben genelden bahsediyorum

• Calismaya basladiginda görürsün babanin senin yasindaki dedenin senin yasindaki haliyle kendini kiyasla.
      Marka giydigini ve telefonunun fiyatini hatirla :)

• Benim yasimdada babam ayni benim gibi normal saetlarda ankarada uni. Okumus birebir ben yani benim giuondifim kadar marka giyinmis tabi o zamanin markalariyla dedem benim yasimdayken 1950 falan oluyo o zaman ulkede kitlik var zaten bir zahmet farkli olsun durum

• ya bizim herşeyimiz çekma ve imitasyon ondan :) :)

0|0
    0|0
    • Yoo gercek imitasyon degil

• Hayati boyunca yok yok diyenler hakkında sence yaradan ne dusunuyordur? Allahin verdigini inkar edenleri?

• haksınız tabiki

• ona bakarsan eskiden arsa fiyatı çok ucuzdu şimdi arsaya güç yetmiyo

0|0
    0|0
    • Heryerde ayni degil. Simdi de bazi yerlerde arsa ucuz ilerde oralar kiymetlenince oralara guc yetmiycek

• Pazarda calisan sulalesini kalkindirdi. Gece gunduz soguk sicak demedi calisti. Sonra magaza acti. Hic de ac kalnadilar

• ya amacın ne :) olabilir o zaman bizde mi o işe atılalım

• Dur suanda yakut yuzugumu takip tilki kürkümü giyim sana yazacam.

0|0
    0|0
  • Çaldınız bence haram karıştırdınız aşınıza malafat inecek bir gün başınıza :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...