Evlenmeyi istemek için mantıklı bir sebebimiz var mı?

Bu konuda mantıklı bir sebep bulamıyorum. Evlenmek için mantıklı bir sebebimiz var mı?

0|0
42|70

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın sevdiğini öperken hissettikleri yeterli bir sebep değil mi?
    O insanla bir ömür boyu yaşamak düşüncesi.
    Onunla aile kurmak. Beraber yaşlanmak.

Siz şimdi erkek arkadaş sahibi olabilirsiniz. Belli duyguları tadabilirsiniz ama bunları her gün yaşamak bambaşka. Sevdiğiniz, güvendiğiniz kişiye sarılarak uyumak, sonra sabahleyin de uyanınca onunla güne merhaba demek. Alışıyor insan. Sevginin ve güzelliklerin yanında bir de alışkanlık oluşuyor. Özgürlüğünüzden gönüllü fedakarlık yapıyorsunuz.
    Onu bir bütün olarak görüyorsunuz. Eleştirmek yerine ona sahip olduğunuz her gün için şükrediyorsunuz.

4|0
    1|0
    • Ya eş çok erken ölürse? Hayal edilen o tüm güzel sabahlar zehir olursa. Alıstığına bin pişman olursan, canın çok yanarsa?

• 32 yasıma kadar bekleyecek umudu depoladım bir anda. Sonrası hayırlısı. Beklemeye devam :)

• Umudunu yitirmede zaten yegenim @soran
      @DoctorGraham arkadasima her kelimesiyle katiliyorum.
      Bende aynisina benzerini yasadim.
      iki saniyelik bakismamiz; yirmi yildir süren bir evliligin baslangiciydi desem yeterli degil mi?
      Unutma! gecenin karanligi uzun sürsede Bir gün mutlaka günes dogacak.
      Umarim ruhunu aydinlatir ; bu günleri unutturur sana.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 69

• Allahın emri , yanında sıcak bir nefes , anne baba mutluluğuna erişebilmek

2|1
    0|0
  • Kısacık Bir ömrümüz var bizi büyütenler yaşlandı ve ölecekler ama onları gömecek onların arkasından dualar okuyacak insanlar bıraktılar ama evlenmem dersen başlarda güzeldir çevrende insanlar vardır sonra yavaş yavaş teker teker giderler hayatından sonunda yapayalnız kalırsın sonra dank eder beynine keşke yuva kursaydım ailem olsaydı diye ama geçmiş olacak yalnız öleceksin cesedin kokup komşular rahatsız olunca belediyeyi ariyacak belediye seni alıp kimsesizler mezarlığına gömecek

yani evlen bence :) en mantıklı sebep bu ve gerçek huzur evlerine gidip konuş yaşlı insanlarla hak vereceksin

1|0
    0|0
  • önce evliliğin amacını bilmek ve kavramak lazım. Amaç yuva kurmak, üremek ve o çoğalan ailenin sorumluluk sahibi bir ferdi olmak. kendisine ailesine milletine hayırlı faydalı bir evlat yetiştirmek. Yaşlandığında eşinin sana senin ona çocuklarıın sizlere destek olması bakması arkanızdan dua etmesi vb. Daha yüzlerce sebep.. Sevdiğin insanla her an birlikte olmak.. Daha ne olsun? Yetmez mi?

2|0
    0|0
  • Zamanla, yanımızda olduğunu düşündüğümüz insanlar birer birer olmayacak. Yaş ilerledikçe yalnızlığımızın bize sıkıntı verdiğini anlayacağız. Hayatın yalnız çekilmeyeceğini anladıkça evli ve hayat arkadaşına ihtiyacımız olacak.
    Uzun lafn kısası, Helalimizle yaşamaya muhtacız.

1|1
    0|0
  • Tabi ki seviyorsam ömrümü onunla geirmek istememden daha mantıklı bir seçenek evlilik harici düşünemiyorum.
    Ha diyebilirsin bana evlenmedende birlikte ömür geçirebilirsin. Tabiki geçirilebilir ama bağlayıcı bir etken olmaz aramızda yeterli seviyede empati kuramam.
    En önemliside yrın birgün bir sorun karşısında o ya da ben b
    r bağ yokken kolayca bırakıp gidebiliriz birbirimizi.
    Bilmem anlatabldi mi? ;)

1|0
    0|0
  • hayır yok...

2|0
    0|0
  • Sıkılıp iki gün sonra ayrılacak sevgililer yerine ömür boyu yanında olacak birini bulmak ve ona gözün kapalı güvenmek bir ihtiyaçtır..
    Ayrıca çocuk sahibi olmak dünyanın en güzel duygusu.. :)

1|0
    0|0
  • Hayvanlar gibi önümüze gelenle çiftleşelim, çocuk babasını hiç tanımasın sadece anneye emanet olsun, bir yuva, bir düzen kurulmasın mı? Olaya böyle hayvani bakış açısıyla bakamıyorum ben.

1|0
    0|0
  • Yaşamak için bir sebebiniz olsun özellikle kadın için önemli niye kadın diye sorma hayatın gerçeklerini gözden geçir bir evlenmemiş hayatını canlandır Nasıl biter birde evlenmiş olarak kıyas yap artıları eksileri kıyasla anında anlayacan bence evlenmemiş hayatında tek bir eksi dışında bişi bulamayacan

1|0
    0|0
  • Genlerini aktarmak, çocuk sahibi olmak yani :) hayatının her anında yanında birilerinin olması herşeyi onunla paylaşabilmen düzenli seks :P

1|0
    0|0
  • varda söyleyince yorum kalkıyor asdasd

1|1
    0|0
  • mantıklı bulmadığım için hala bekarım, akrabalar ve çevre bastırsada kaça bildiğim kadar kaçacam

2|0
    0|0
  • sırtın kaşınır yaldır yaldır kaşıcak bir çift tırnaklı el...
    eve geldiğinde anahtarı unutmuşsan çilingire gerek yok

1|0
    0|0
  • Hayattaki amacini bulmak kendini birine birilerine adamak biylece gereksizmis yalnizmis hissini hissetmemek sabah onla kalkip onla uyumak bir insanla uyumak ne kdr zevkli biliyomusun hele o tamamen seninse seni birakip gitmesi kolay degilse bide cocugunu kucagina almak sevmek onu buyutmek onunla yapamadigin seyleri yaomak daha cok geniste kisa ozetledim sana

1|0
    0|0
  • Hayır yok.

1|0
    0|0
  • Evlenmek istemiyorum evlenmiyeceğim sebeb ise hiç bir sebebim yok ne evlenmek için neden evlenmemek için 😊

1|0
    0|0
  • En mantıklı sebep ; Bıcır bıcır bir kız evlat.

1|0
    0|0
  • Yalnızlığım, hayat arkadaşlığı, iki insanın bir hayatı paylaşması.
    Beraber yemek, uyumak, sabah kahvaltısında bir servis daha olması.
    Güzel be.

1|0
    0|0
  • Meme yalamak istiyorum artık onun için memesi olan ilk canlıyla evlenicem. Başka çarem kalmadı

1|0
    1|0
  • Yok valla :D :D

1|0
    0|0
  • sevdiğim insanla bir hayatı paylaşmak
    çocuklarımız olması
    benim için kanaatkar sebepler

tabi insanı soğutuyorlar o ayrı mevzu

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • Helal için

1|0
    0|0
  • Yanlizlil zor yanliz icilen cay ictikce dellendirir vsss birsuru neden var :)

1|0
    0|0
  • Evlenmemek için mantıklı sebep sayısı > evlenmek için mantıklı sebep sayısı

1|0
    0|0
  • Yanlızlık Allaha mahsustur sadece

1|0
    0|0
  • ahhh ahhh bir gelse sebep ne ki:)

1|0
    0|0
  • benim mantıklı bir sebebim yok, aksine bütün mantıklı sebeplerin yanış sebep olduğunud düşünürüm, ölene kadar problemsiz bir ilişki istemek zaten başlı başına saçmalıktır. bazı insanların duyguları o kadar körelmiştir ki, böyle birşeyin mümkün olacağını zanneder, ona dersin bir gün ayrılırsınız diye oda der ki öyle birşey yok ki, 5 sene sonra ayrıldık der? hayat ne kadar garip değil mi ^-^

0|0
    0|0
  • bu yaşam tarzınla alakalı

1|0
    0|0
  • Çocuk. Evlilik dışı olunca dışlanıyor malum

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    39

Kızlar Ne Diyor 41

Yükleniyor...