İsmimi değiştirdik, psikolojim daha çok bozuldu 😓😓?

Herkese Merhaba
5 sene önce mahkeme kararı ile ismimi değiştirdik. İsmimi dedem ailemden habersiz koymuş babam dışarda çalışıyormuş ben doğduğumda, geldiğinde de sorun olmuş bu durum. Benim okadar içime sinmiyordu ki anlatamam 😞 sonra aileminde rızasıyla değiştirdik mahkeme ile. Şimdi çevremde herkes beni elif olarak biliyor akrabalarım da elif diyende var alışkanlık olduğundan eski ismimi söyleyen de var. Ben bu durumdan okadar korkuyorum ki hiç kimseye anlatamıyorum , arkadaşlarıma çevremdeki hiçkimseye 😔 birinden hoşlansam ciddi birşey olacak gibi olduğunda hemen ilişkiyi bitiriyorum bu böyle nereye kadar gidecek bu durumu nasıl aşacağım iyice psikolojim bozuldu lütfen bir yardım 😓😓
Merak edenler için eski ismim: fatmanur

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Eski ismin çok güzelmiş değiştime bence gereksiz olmuş ya da fatmanur elif olarakda devam edilebilir Elif Fatmanur ikisinede alış sonra millet sana ne ddemek istiyorsa bırak onu desinler

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yani sonuc olarak problem ne?

1|0
    0|0
    • bunu anlatamıyorum kimseye sorun bu

• Guzelim anlatamayacak bisey degil ki ☺ ayrica anlatmanda zorunlu degil.. valla derdin yok senin sen cok yasa ☺

Erkekler Ne Diyor 10

• dedesinin koyduğu isme tahammül edemeyip değiştiren insanda zaten sağlam pisikoloji olamaz bozulmamıştır o banakalırsa zaten bozukmuştur adam bir isim koymuşki ismi ile yaşasın demiş ne alıp veremediğin vardı değiştirdiniz daha iflah olmaz senin yaşamaın artık bana kalırsa dedenin hatırasını yaşatamamışsın

1|0
    1|0
    • iyi de elif dedemin annesinin ismi yıllarca baktık elif ninemize ben hem elif ismine aşığım hemde onu çok sevdiğim için özellikle elif olmasını istedim. şimdi yolal

• yol alırımda sen bu kafayla yol alabilirmisin onu bilmem sahi istemediğin adın neydi bayan tahammülsüz

• Çok saçma.. Git çekirdek falan ye.. Çift isimli olanlar kendini mi assin?

1|0
    0|0
    • arkadaşlar ben istedim zaten elif olmasını ben mutluyum elifle. sadece çevremde beni elif olarak tanıyan bir insana ben durumu anlatamıyorum😞 dalga geçerler yanlış anlarlar diye korkuyorum. bundan korkuyorum yoksa ben elif olmasından çok mutluyum beni elif olarak tanıyan birisi birgün akrabadan fatmanuru duyarsa noluyor ne alaka dediğinde ne diyeceğimi bilmediğimden çekiniyorum bunu sorun ediyorum kendime.😞😞😞

• Göbek adım der gecersin. Büyüyecek bir durum değil.. zaten çok kötü ya da komik bir isim değil benim kezban isminde arkadaşım var.. gayet de mutlu

• Abisi araba mısın sen? Plakayı değiştirdin diye kimse başından büyük bir kaza geçmiş hurda gözüyle bakmaz sana. :D rahat ol!

1|0
    0|0
  • Eskiside iyi yenisi de, bu kadar takılmanın manası yok.

1|0
    0|0
  • Ne var bunda anlamadım eski isminde kötü değilmiş neden dert ettin

1|0
    0|0
    • hayatıma giren insana bunu ifade edemiyorum burada anlattığım gibi anlatamıyorum dalga geçer diye korkuyorum 😞😞

• Ne var bunda ya ne açıklaması. İsmimi beğenmiyordum Elif yaptırdım diyeceksin bitti.

• Fatmanur da hoşmus.
    Bunun neyini dert edip Elif yapmışlar ki?
    Dert etme sen, boşver.
    Her ikisi de güzel.
    Elif de hoş ve naif bir isim..
    Abartıp huzursuz olmak yerine,
    Küçük bir degisiklik oldu işte dıye düşün işte...

0|0
    0|0
    • arkadaşlar ben istedim zaten elif olmasını ben mutluyum elifle. sadece çevremde beni elif olarak tanıyan bir insana ben durumu anlatamıyorum😞 dalga geçerler yanlış anlarlar diye korkuyorum. bundan korkuyorum yoksa ben elif olmasından çok mutluyum beni elif olarak tanıyan birisi birgün akrabadan fatmanuru duyarsa noluyor ne alaka dediğinde ne diyeceğimi bilmediğimden çekiniyorum bunu sorun ediyorum kendime.😞😞😞

• Bunun neyinden korkuyorsun minik.
      Ailem/ben istedim, değiştirdik de geç...
      Neyini korku meselesi yaptın bunun?

• İsimler çok güzel psikoloji bozacak başka bir sebep bulamadın mı?

0|0
    0|0
    • hayatıma giren insana bunu ifade edemiyorumburada amlattığım gibi anlatamıyorum dalga geçer diye korkuyorum 😞😞

• Niye dalga geçsin senin kuruntun veya psikolojik korkun. isimler güncel ve güzel.. Manasıda var hem.. Deli mi ne.

• Hemen degistiyorlarmi adini

0|0
    0|0
  • Konuşmak ister misin

0|0
    0|0
  • Fatmanur da güzel isimmiş nden değiştirdinizki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bu yüzden psikolojin bozulduysa klinikte tedavi olmanı öneririm Allahım yarabbim. Hem elif daha güzel.

1|0
    0|0

• Psikoloji bozmaya yer arıyorsunuz

0|0
    0|0
  • bence hiç kafana takma boşuna ve sakın üzülme

1|0
    0|0
  • İnsanlar kafayi sıyırıp psikolojiyi bozmak için sebep ariyorlar 😳 :/ yok ne olursa olsun illaki siyirmak istiyorum kafasinda her kes :/

0|0
    0|0
  • ismin neydi ne oldu (vaktim yok okuyamadım yazını)

0|0
    0|0
  • neyinden korkuyosun ki

0|0
    0|0
  • Ne alaka ya

0|0
    0|0
  • Psikolojin isim yüzünden değil hakikaten bozuk ruh hastasısın

0|0
    1|0
Yükleniyor...