Borçlarımdan nasıl kurtulcam ben? Kafayı yiyip kötü yollara düşücem artık?

Çok borcum var yani bana göre 1000 çok fazla :( ben ne yapıcam bana yardım edin nolursunuz çok kötü bir durumdayım ailem ögrensın istemiyorum :( yardım edın bana yoksa gidip artık iğrenc yollara basvurucam akıl fikir verin yardım edin

Güncellemeler:
Allah rızası için alay etmek için yorum yapmayın , günde 30 iş başvurusu yapıyorum hiç biri geri dönüş yapmıyor. Gidip mağaza dükkan hepsini dolaşıyorum internet üzerinden başvurunuzu yapın diyorlar İş kur elemannet eleman onlıne bütün aklınıza gelecek herseye üye oldum basvuruyorum ama malesef hiç biri geri dönüş yapmıyor. Rica eşdyorum alaycı bir şekılde yorum yapmayın
Kötü yorum yapıyorsunuz ama ben temizlikçi , çaycılık her iş ilanına basvurdum keyfıme göre harcayıp sonradan kolay yoldan para kazanmak değil derdim sadece şu 1000 lirayı ödeyıp kurtulmak istiyorum sadece bu lütfen durumumu bilmeden kötü yorum yapmayın

0|0
13|57

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• ne yaptın kart borcumu

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 56

• Güvendigin arkadaşlara durumu samimiyetle açacaksın. Borç isteyeceksin ve odemek icinbir işe girip calışacaksın. Veya borc bankaya ise bazı kyumcular ya da elektrikçiler kredi kartı borclarına taksit atlattırıyorlar cüz i bir miktar karşılıgında borcuna her ay takla açtırıyorlar onlara baş vuracaksın.

1|0
    0|0
  • bir para kazanma yöntmi var telefonun android ya da iossa ama yinede akmasada damlar aylık 200-300 tl kazanabilirsin bana ulaş.

0|0
    1|1
    • Magazalarda marketlerde arastirma yapiyosun mesela sana deodorant reyonunun fotografini istiyor sende gonderiyosun.. buyuk sehirlerdeysen yapabilirsin aylik1500 tl kazanani gordum.

• Sen para odemiyosun ki..1 yildir yapiyorum ben.. parayi paypala gonderiyor ordan cekiyorum.. Istersen arastir.. uygulamanin adi Roamler turkiye istersen ekran goruntulerini gostereyim gercek... Facebook sayfadina giryo yorunlari oku..

• araştırdımda basit bişey yapayım bari ben öğrenciyim boşum zaten

• Allah yardım etsin

1|0
    0|0
  • Benim 40 bine yaklasik borcum var... iki kredi karti 6bin 7 binde elden borc var... 15gunoldu ise baslayali :) takma kafana 1000 falan dert degil sagligin yerindemj

1|1
    0|0
    • Ben işe girip calısmaya razıyım ama hiç biri geri dönüş yapmadı delircem

• Valla isin acigi 2 ay evvelde ben oyleydim ac yattigim zamanda oldu.. sukur ki is buldum calisip oderim 6 ay sonra cikacagim... umararim sende is bulursun insallah skma canini

• İnsallahh ama icralık oldugumda eve kayıt geldıgınde zaten hayatım bıtıcek

• saçmalamayın 1000 tl değil dünya kadar borcunuz olsa ne olur. ailenizin öğrenmsinden daha kötü çok kötü bir seçenek düşünmeniz biile saçma öğrencimisiniz part time birişte çalışabilrisniz

1|0
    0|0
    • Hiç biri çagırmadı günde kaç yere basvuruyorum inanın saymakla bitmez ama artık ne yapıcam bilmiyorum

• :( allah yardımcınız olsun

• Aminnn

• Saçmalama 1000 TL dediğin nedir ki sen ödemeye niyet ettikten sonra ödersin yavaş yavaş. Gerekirse ailenden iste ama yanlış bir şey yapma

1|0
    0|0
    • Ailem duyarsa hersey daha berbat olur

• Ailen borcunu ödemek için yanlış şeyler yaptığını duyarsa peki?

• O dahada kötü ama baska carem kalmadı

• Ailene söyle. Onlar senin iyiliğini ister. Bir şekilde ödenir. Sakın başka şeyler düşünme.

1|0
    0|0
    • Aileme söylesem herşey daha kötü olur

• Evet orası öyle ama söyleyememm :(

• Niye, söylemen gerek. Ailenin durumu kötü bile olsa dediğim şeyler geçerli. Baban ne olursa olsun öder. Seni muhtaç etmez başkalarına. Hadi tamam bir hata etmişsin bu durumdasın ama başka bir hata daha yapma. Bunu düzeltmek için adım at. Bu adım da ailene söylemek. İnan buna.

• benim tamı tamına 46 bin lira var.

haline şükretmelisin bence.

1|0
    0|0
    • Ama her kişiye göre bırclar acılar agır gelır

• gerekirse 1 ay çalışır o borcu ödersin hanımefendi.
      şükret bence haline.

• İş bulsam zaten calısmayı dusunuyorum

• Gss borcum 4 bin lira para var ama bilerek ödemiyorum nası sildireceğim acaba onu düşünüyorum gitmediğim hastanennin sağlık parasnı ödüyoruz birikmiş eskiden kalan borç

1|0
    0|0
    • Benim oda vardı gelir tespiti yaptırdım sende bir dene derim

• ben hayatımda böyle bir devlet görmedim

• aılene danıs sacma sapan konusma

1|0
    0|0
    • Aileme söylersem herşey daha kötü olur

• valla canım o zaman hemen yarın kendıne part tıme ıs bakıyorsun

• İşlerede başvurdum ama geri dönüş olmuyor

• part time ya da cafelerde çalışabilirsin... tanıtım işleri olur. 1000 tl ne ki... herkesin borcu daha fazla... kolay yoldan para kazanmak istersen oda senin bileceğin yol tabi

1|0
    0|0
  • sen önce kendine şunu sorman lazım ben altından kalkamayacağım borcun altına neden girdim diye çalışıp ödeyeceksin namusunu koru helal yoldan para kazan haram paradan kimseye hayır gelmedi gelmez de

1|0
    0|0
  • icralık isen yardımcı olabilirim ciddiyim maddi olarak olamasamda.

1|0
    0|0
    • İcralık olmama cok az kaldı zaten

• 1 banka ve faturalı hat

• bankadan kork gsm den çok korkma icralık olursan aklında bulıyım banka ufak ufak yatırmaya çalış

• El birliğiyle para yollayalım?

1|0
    0|0
  • Benim bir kaç yerden alacak var 10 bin civarı alırsam yollarım sana 1000 tl

1|0
    0|2
    • Keşke gerçekten olabilme imkanı olsaydı ama borcu borcla kapatmak da ayrı birley ama teşekkür ederim

• İstanbul olsa iş bulmakla ilgili yardımcı olurdum kayseride çevrem yok

• Anladım teşekkür ederim

• öğrencimisin, ne borcu bu?

1|0
    0|0
  • 500 TL vereyim belki bir nepze rahatlatır seni hesap numarani yazarmisin

1|0
    0|0
    • Ulaş bana ciddiyim yarı borcunu ben odeyecegim

• Gercekten ciddimisiniz yoksa sadece kandırmak mı

• şimdi yanlış anlamada parayı güzel yollar da yerken iyi, borcu ödeyemeyince kötü yollar mı iyi falan yanlış düşünce.

0|0
    0|0
  • bir kere dayak yersen borcun tertemiz kapanir..

0|0
    1|0
  • benim 3 bin var..

0|0
    0|0
  • Benim üzerimde 200 bin TL var ben bile bu kadar kasılmıyorum
    Seninde 1000 TL var baş bas bağırıyorsun

0|0
    0|0
  • tarzım değil yola başvuracağına gir bimde çalış asgari al bir aylığına. bitti. kafayı sonrada yersin daha zamanın var.

0|0
    0|0
    • Ya ben temizlikçi ilanlarına bile basvurdum çaycılık hepsine ama hiç biri geri dönmedi

• Değişiyor o. Bazı marketlerde CV doldurup mağaza müdürüne sunabilirsin. Git ve de CV verin bana. sana form versinler doldur ve müdüre geri.

• Tamam onu denicem tesekkurler

• kötü yoll bir seçenek olmamalıı

0|0
    0|0
  • çalışıp ödeyeceksin yapcak bişey yok

0|0
    0|0
  • okuyorsan İstanbul avrupa yakasında iş var part time okumuyorsan avmler işle dolu intten başvurma salla onu git gez bulursun 1000 tl için konuştuğu şeye bak kendin utanırsın

0|0
    0|0
  • benim 110 bin tl borcum var 10 sene aylik bin bin oducem sebebide o kadar sacma. ki anlatsam aklin durur anlat dersen ozele yaz

0|0
    0|0
  • o dert bende de var yahu bir türlü bitmiyor

0|0
    0|0
    • Nasıl biticek bende bilmiyorum

• hadi senin sermayen var gene kumbarayı bozdurur ödersin kendin dedin o yüzden söylüyorum peki ben napim

• Allah akil fikir versin

0|0
    0|0
    • Ne olursa olsun o sekilde bir Düşünceye girmemen gerekir.
      Cok yanlış

• ne kadar borcun var ki heni bid e ne borcu kumar dicem ?

0|0
    0|0
  • Sen bin lirayla kötü yol hesabı yapıyorsan ben otuz binlirayla düşünemiyorum o zaman.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    26

Kızlar Ne Diyor 12

• Git namaz kil ya helal yoldan Allaha dua et o sana kapı açar ayıp mu yapicaksn kendine gel ya

1|1
    0|0
    • eşşşekgöz ne la..

• dediğin gibiymiş..

• Namaz kılan intiharı aklından geçirmez çünkü dertte ondan dermanda ondan benim babamida kartlara 70 bin TL borcu var napsin assn mi kendini it gibi çalışıyor napalm smdi ölüm kurtuluş değil mirt gidersin kildigin namazlarda boşa gider canım sabır et İnşirah suresini oku faydası var

• ailene söylemek kötü yolllara düşmekten daha zor geliyosa Allahlıksın ailene söylüycen 1000 lira ne ki illaki öderler 2 3 söylenirler namusdan önemli mi 1000 lira

2|0
    0|0
  • bu borcu nasil yapabildin anlamiyorum insan ileriyi düşünmez mi ben bunu nasıl kapatırım sonra demez mi ya?
    benim annem cebinde para yoksa ekmek bile almayacaksın bakkaldan veresiye derdi. onu hatırladım şimdi meğer ne doğru dermiş.

gelelim sana aklıma bişey geldi, böyle marketlerde belirli markaların tadım standları olur ve orada gün boyu görevli o ürünü pazarlamaya çalışır ya bu işi yapabilirsin belki. bildiğim kadarıyla günlük 70 tl veriyorlar arkadaş demişti. nereden başvurulur bilmiyorum ama yararı olabilir sana bir araştır.

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşıyorsan freelance veya part time calıs kazan paranı. Kücük yerlerde de vardır belki böyle imkanlar, bir araştır bence. Sakın saçmalayıp yanlış şeyler yapayım deme hayatın mahvolur.

1|0
    0|0
    • Malesef İstanbul'da değilim

• İyi Günler. Eğer iletişime geçebilirsek , size kazancı yüksek bir iş tavsiyesinde bulunabilir ve sizinle ilgilenebilirim. Teşekkürler :)

1|0
    0|0
  • parttime bir iş bul 2 aya kapatırsın

1|0
    0|0
  • Bence icralık olmadan ailene durumu anlat. Özellikle banka borcunu vadesinde ödeyemediğinde normalin üzerinde faiz işlediğini, takibe gittiğinde avukatlık ücretleri ve dava masraflarınında eklendiğini nihayetinde borcunun katlandığını biliyormusun? Vakit geçirmeden ailenle konuş.

0|0
    0|0
  • Çalış bence

1|1
    0|0
    • Çalkışmak için bir günde 30 40 yere basvuruyorum ama hiç biri geri donus yapmıyor

• Bana ulaş yarı parasını ben vericem hesap numarani yolla

• Bahane arama çalış !

0|0
    0|0
  • Değerli bir eşyanı sat:) bin lira çok para değil ya da arkadasın sana kefil olsun bankadan kredi al çok az bir mebla zaten :) canını sıkma para için hallonulacak bir sey :) eğer kimse de sana iş vermiyorsa kendin iş yap ne bileyim yemek yapıp sat binlerce kişi iş buluyor sen mi bulamicaksın

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun fakat kötü yollara derken düşündüğüm şeyse bu hayattaki sınavını kaybedersin. Bir sekil para kazanılır ama pis işle değil aklını başına topla ve başka sekil çalışıp kazanmayi düşün 👍🏻

0|0
    0|0
  • Sakın ha saçmalama ne borçları olanlar var çalışınca bir ayda ödersin sıkıntı yapma

0|0
    0|0
Yükleniyor...