Sözcünün kadın gazetesi Şık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sözcü gazetesi kadınlara özel gazete diyerek şık isminde bir ek gazete cikartmis. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Ayrıca bu gazeteye verilen isim de kadınlara yönelik bir sorumluluk mudur sizce? Kadın gazetesine verilen şık ismi kadina sürekli şık olmakla alakalı bir psikolojik baskı konusu olabilir mi sizce? Fikirlerinizi nedir sizin? @gölgesizkarakter sen de gel dostum.

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Dış mihrakların finansal desteği ile hükümet karşıtı söylem ve muhalefeti olan sözcü paçavrasını okumuyorum. Kaldı ki hükümet düşmanı olmasa da islamın düşmanı olması nedeniyle de eve ocağa sokulmamalıdır.

1|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 15

• Azra Akın 2002 Miss World'de Dünya güzeli seçildiğinde son Kraliçe yürüyüşünü yaparken giydiği elbise gerçekten çok şık bir elbiseydi ve yüzbinlerce kadına da örnek oldu.

Fiyatı ise , sadece 50 tl. Bugün bu fiyata şık olmayan bir etek bile alamazsınız.

Kısacası şık olmak kendine yakışanı en ekonomik şekilde uygulamak demektir, ne gözü ne cüzdanı rahatsız etmemeyi bilmek demektir. Böyle bir alt anlamı varsa, aslında tercih nedeni iken psikolojik baskı neresinde o anlaşılır değil.

1|1
    0|0
    • Ben bu anlamda bu ismi verdiklerini zannetmiyorum hic. Ama tabiki bu da bir düşüncedir saygi duyarim.

• Zannetmemek lazım , arayıp gazeteye sormak lazım , gıybet etmemek lazım :)

• Tiraj çabasına cinsiyet karıştırmışlar.

0|0
    0|0
  • Soruyu soran 1, eig verilen kişi 2. Allah akıl fikir versin.

1|1
    0|0
    • +1 ciddi anlamda katılıyorum bu yoruma

• Simdi sana laf anlatmaya kalksam dilim varmıyor, sussam gönlüm razı değil. En iyisi kale almamak zannımca. Ayrıca beni googleda aramak da ilginçmiş. Ay çok havalanasım geldi. Asdfh

• Yani mantikli bisey ama ismi dedigin gibi bir baski kurabilir

0|0
    0|0
  • Belki kadın hissiyatına dair olarak yapılmış bir vurgudur? Ayrıca bu mudur kadınların üstündeki baskı? Keşke tek kaygımız bu olsa kadınlar hakkında.. Kadınlara em büyük baskı merdiven altı çalışma koşulları , şiddet , dini baskı (türban) vs...

0|0
    0|0
  • Türkiye karşıtı sözcünün hiç bir gazetesini ve ekini okumam sizede tavsiye etmem

0|0
    0|1
  • Kadinlarin neyi kaldiki baski yapsinlar

0|1
    0|0
  • Nolcak o Şık gazetesinde? Chp'li kadınlar mı iktidarı eleştirecek :D asdfghj

0|0
    0|1
    • Bilemiyorum onu ama siyasi olduğunu sanmam. Yarın alıp inceleyeceğimiz o yüzden.

• Sözcü'nün bir kanadı olupta siyasi olmayan şeyimi var. Muhtemelen o gazetede de kadınların çıplak giyinerek ne kadar şık olduklarını vucutlarını sergilemeleri gerektiğini falan yazacaktır gazete (:

• Pozitif ayrımcılık hadi millet etek giyip eylem yapalım

0|0
    0|0
  • Bizimde şok umuz var

0|0
    0|0
  • Feninen geldi bana gerek yok bu kadar

0|0
    0|0
  • dogru bulmuyorum açıkcası

0|0
    0|0
  • fuzuli şeyler işte.

0|0
    0|0
  • Baskı de empoze de. Ama kadının minili, dekolteli, taytlı olmasını hiç hoş bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Öküzün altında buzağı aramak seninkisi

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ismi neden verdiklerini araştırmak gerekir canım, ona göre yorum yapmak daha makul olacaktır.. 😉

0|1
    0|0
  • Gazete fikri güzel ama isminin daha farklı olmasını isterdim

0|0
    0|0
  • O gazeteden nefret ediyorum kapansa yeridir..

0|0
    0|1
Yükleniyor...