Lepistes bakmayı bilen var mı arkadaşlar?

Lepistes bakmaya karar verdim bilgisi olan arkadaş var mı bana yardım edebilirmi?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Lepistes guzel gorunur ama cok ugrastiriyor be hele o dogurma evresi berbat bir bakiyon doguruyor sonra donmus yavrularini yiyor sonra sana hic yavru kalmicqk cok sacma bir dongu meydana geliyor ciklet al en kolayi

0|0
    0|0
    • Çakıl taşına saklanıyolar

• Yavrunun erkekmi disimi olduğu kaç haftada anlasilir

• O kadarini bilmiyorum ama normal lepistes boyutuna geldiginde anlarsin

En İyi Erkek Görüşü

• Çok kolay üreyen bir balıktır. Yavruları olursa ayrı bir akvaryuma al. Japon balıkları felan onları öldürür. Mümkünse başka tür balık olmasın akvaryumda. Satın alacağın yerede sorabilirsin onlarda bazı detayları bilirler. Ben bir ara baktım Lepistes hemen ürediler. Bana bakımı zor gelmedi. Yemlerini ver ama çok abartma. Suları temiz olsun. Bide yakında ışık oldumu tamamdır. Benim akvaryumda ışık vardı ama sen gece lambası felanda kullanabilirsin akvaryum yakınlarında. Burada önemli olan satıcılar hangi balıkların uyumlu olduğunu pek bilmiyo genelde. O yüzden işini garantiye almak için akvaryumda başka tür balık bulundurma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

• arkadaşım ben 3 yıl besledim öncelikle arkadaşın dediği gibi akvaryuma yosun türü bitkiler koymalısın eğer böyle bir imkanın yoksa sahte mercan taşaları satılıyo oda yoksa deniz kenarında oturuyosan sodalı taşlar var böyle delikli onlardan almalısın. dişiliğin hamileliğini iyi kontrol etmelisin çünkü kendi yavrularını yer eğer yukarıda saydıklarım akvaryumund yoksa hamilelik süresini iyi kontrol etmeli ve yacruları başka bir kaba koymalısın onlar için canlı yemler var arterya ya adı heralde böyle yeşil yeşil pettshopcuya sor o bilir. onun dışınd aşöyle 10 -15 grup halinde al ki rahat etsin grup balığıdır çünkü akvaryumun büyükse ve evin ğek sıcak deilse kesinlikle ısıtıcı almalısın ve iyi bir dış filtre al kesinlikle kum koy tabana çöpcü ve vatoz almayı unutma sakın akvaryuma.

0|1
    0|0
    • Su sıcaklığı sabit 21 cⁿ tabanına çakıl koydum kum serdim üstünde çakıl var canlı bitki bakımıyla uğraşmak istemiyorum sahte bitkiler alternatif olabilirmi 3 tanesi doguracakta nezaman doğuracak onuda bilmiyom

• O balığı sevmedim peki bu javamoss nasıl yetisirki dış filtre ısıtıcı led ekipmanlar bunlar başka bişey eklemem gerekirmi bitki yetiştirmek icin

• yok gerekli değil onu lastikle büyükçe bir kayaya tutur yeter. bide dercesini tam hatırlamayıyorum sanki daha yüksek di benimki 21 az ona bidaha bak istersen

• akvaryum. com
    bu sitede her türlü bilgi mevcut

0|0
    0|0
  • Kendi yavrularını yerler acayip ürerler bu kadarını hatırl8yorum onun haricinde normal balık yahu qkvaryumunu temizle yemle filan işte eskiden vardı bizdede

0|0
    0|0
    • Yavruları ayrı bir bölmeye al alvaryuma bir cam levha sokarak ikiye filan ayırabilirsin

• Çok yavrulayacağı için çok bitki koymalısın tavsiye etmem

0|0
    0|0
    • Hiç bitki yokki

• Valla bunların 250 tane olacağına inanmıyorum ama 50 cm akvaryum var ısıtıcı açmıyom sıcaklık ideal diye merak ettiğim diğer konuda doğan yavrular salt aynı tiptemi olacak yoksa farklı renkler çıkacakmı

• Şeffaf rengi sonradan koyulaşıyor

Yükleniyor...