Diyanet işleri başkanlığının yeni açıklamasını gördünüz mü?

Tanrı kelimesinin Türkçe olduğunu, bunun herhangi bir yanlışlığı olmadığını herkes öğrensin !

Yabancı filmlerde hiçbir zaman "Tanrı" denmez. Onlar 'God' diyorlar. Biz de bunu haliyle Türkçe olarak "Tanrı" olarak çeviriyoruz. Bundan dolayı yabancıların "Tanrı" kelimesini kullandığı algısı hakim...

https://fetva.diyanet.gov.tr/Cevap-Ara/35716/-allah--ismi-yerine--tanri--kelimesini-kullanmak-caiz-midir

buda kaynak inanmayanlar için

Diyanet işleri başkanlığının yeni açıklamasını gördünüz mü ?

Güncellemeler:
güncelle

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Bunun böyle olduğunu zaten biliyorum ama ailem Tanrı dememden hoşlanmıyor bende tatsızlık çıkmasın diye Allah demeyi tercih ediyorum. Sadece Allah demekle Türkçe'ye zarar vermem galiba.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Yıllardır 'Tanrı değil, Allah demelisin' diyen gerizekalılardan bıkmıştım. Diyanet'i tebrik ediyorum uzun bir süre üzerine düzgün bir işe imza atmışlar.

0|1
    0|0
  • Vay anasını...

Diyanet'ten beklemezdim, helal.

0|1
    0|0
  • Bunu bunlara anlatamazsin.

0|1
    0|0
  • Hayir doksan dokuz ismi var sadece doksan dokuz ismi bunu kabul etmiyorum

0|0
    1|1
    • sen kabul etmesen nolur :D

• Cocuk genel olarak erkege de söylenir bildigimiz cocuk olanlardan degil senin inancin degilse bu ilgi de neyin nesi

• ilgi falan yok bizim burada erkek çocuğuna kızan kız coçuğuna kızçe derler

• Allah arapça bir tabirdir , God ingilizce bir tabirdir biz türküz türkçe konuşuyoruz e haliyle tanrı demek hiçde saçma değil ben Allah diyorum çünkü bu aileden kaynaklanan bişey ama hiç sorun değil her ikisinide söyleyebiliriz sonuçta :D

0|1
    0|0
  • tanrı deme günah ah ben de syledim

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• diyanet işleri başkanın açıklaması güzel olmuş ama aradı farkı bilmeyenlerin okuma alışkanlığı olmadığı için bu açıklamadan haberleri olmadan hayatlarına devam edecekler..

0|1
    0|0
  • sonunda örümcek kafalara ışık tutacak bir açıklama

1|1
    0|0
  • yok artikkkkkk yaaaaa

0|1
    1|1
    • hocam mana olarak ayni degiller Allah isminin yerini tutamaz "Allah"a kesinlikle "tanrı" denemez!.. Burada ayrıca şu çok önemli farklara dikkat etmeliyiz; "Tanrı" kelimesi, sıfatları anlatan genel bir kelimedir; "Allah" ise kendisinden gayrı hiç bir şeyin mutlak vücudu olmayan Tek Zat`ın ismidir!.

Yükleniyor...