Meydanlarda kürtçe Şarkılarla Halay Çekenler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Evet beyler bayanlar bu durum hakkında görüşleriniz nelerdir?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsanlar ne güzel eğleniyor, faşistlerin de zoruna gidiyor diye düşünüyorum :)

0|1
    1|0
    • Türkiye Cumhuriyeti adı altında Türkçe olarak kabul edilmiş bir dil var meydanlarda bu tür şeyler yanlış bence halkı rahatsız etmenin ne anlamı var belki kürtçe dilini sevmiyoruz?

• Kimsenin ne dediği seni ilgilendirmez, isteyen dağa da çıkar bu da seni ilgilendirmez. Bordo klavyeli faşistlerin pc başından görüş belirtmeleri de o insanların umrunda değil emin ol :) Kürtçe bildiğin tek kelimeler onlar olduğu için senin adına üzüldüm. Umarım bir gün insanları sevmeye başlar bu yorumundan utanırsın :)

• Birincisi o adamların yaptığı faşistlik o sözleri söylemeye hakları yok. Evet nereye gittikleri beni ilgilendirmez fakat benim atalarımın kanla aldıkları bu topraklarda ben o sözleri duymaktan rahatsız oluyorum içinde vatan aşkı olmayan bunu anlayamaz tabi ki senden bahsediyorum burada. Ayrıca kürtçe hiçbir kelime bilmiyorum alakadar etmez zamanında atalarımız bu ırk için çok şeyler söylemiş haklıymışta istisnalar var tabi ki insanları seviyorum bak çerkesi, lazı, arnavutu, dadaşı, gakgoşu hepsini seviyorum. :) Her şeye hümanist gözüyle bakmaktan algılarınız kapanmış bence siz biraz insanları anlamaya çalışın.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu ülkede sadece turkler yaşamıyor ve müzik evrenseldir. Müzikten bu kadar korkmayin

0|0
    1|0
    • Evet doğru sadece Türkler yaşamıyor fakat bu ülkede yaşıyorsan saygı duymak zorundasın biji biji apo biji biji selo şu sözleri duymak evrensel mi sence?

• Meydan dayağı atasım geliyor.

1|0
    1|0
    • Aynen benimde.

• Adolf Hitler gibi olmak lazım kardeşim. İyi olan kürtlere birşey demek istemiyorum ama tarihte ne kadar isyan çıkarmışlar ve azınlıktalarken kökünü kazımak gerekirdi.

• Aynen öyle kardeşim hayır kimsenin rahatsız etmeye hakkı yok ki git evinde oynuyorsan oyna meydanda kürtçe şarkılar eşliğinde oynamak nedir

Yükleniyor...